Známý lék proti bolesti „zabijí více lidí než heroin nebo kokain“

Masově vyráběný farmaceutický lék proti bolesti zvaný tramadol, který je každoročně předepisován milionům pacientů, zabije víc lidí, než heroin a kokain dohromady.

Podle jednoho z předních patologů Severního Irska je tento lék jeden z nejnebezpečnějších medikamentů na světě.

Zpráva zveřejněná na serveru Thehealthawareness.com říká, že jenom za minulý rok bylo v Severním Irsku zaznamenáno 33 smrtí spojených s užíváním léku tramadol.

Mezi nimi byla i 16 letá dívka nebo 70 letý důchodce.

Nemyslím si, že si lidé uvědomují, jak potencionálně riskantní je braní tramadolu.

Možná proto, že je to lék na předpis – a lidé jej považují za bezpečný. – PROFESOR JACK CRANE, STÁTNÍ PATOLOG SEVERNÍHO IRSKA.

Tento lék na bázi opiátu je používán k léčbě středně silné až silné bolesti a dostupný by měl být pouze na předpis – v roce 2014 byl překlasifikován na ilegální bezpředpisový lék třídy C.

Protidrogoví aktivisté však tvrdí, že stále více a více lidí se obrací na černý trh.

 Profesor Jack Crane promluvil o svých obavách ze smrti dalších lidí, pokud nebudou přijata naléhavá opatření a učiněn zátah na černý trh.

Chce, aby byla data o tramadolu znovu aktualizována a tentokráte byl přeřazen do třídy A.

Profesor Crane se tento měsíc setká s hlavním představitelem zdravotnictví v Severním Irsku a bude žádat změnu.

zdroj: 1

raja: Tento lék je dostupný i v České republice. Nejznámější lék s účinou látkou tramadol je Tramal. Prodává se také pod názvem Ultram, Tramal retard, Tramadol Vitabalans, Tramadolor. Existuje jak ve formě tabletek tak i injekčního roztoku. Lék se váže na μ-opioidní receptor a funguje též jako selektivní inhibitor zpětného vychytávání serotoninu = zvyšuje dostupné množství serotoninu. Jeho užívání tedy může vést k serotoninovému syndromu (předávkování serotoninem). Lidé jej často kupují přes černý trh, který funguje i u nás, a tímto nebezpečným lékem řeší naprosto banální věci, nebo jej používají i bez zdravotního důvodu. Cituji z článku ČT:  „Existují indicie i výpovědi závodníků o jeho rozšířenosti v posledních letech, a to přesto, že pro jeho použití neexistoval zdravotní důvod. Tramadol má přitom závažné vedlejší účinky.“ Samozřejmě lék způsobuje závislost.

Výsledek obrázku pro tramal

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 13

 1. Jara napsal:

  TRAMAL-tramadol je pouze na lékařský předpis…ůdajně tlumící silnou bolest. Je ale velmi návykový. Vím,že byl velmi rozšířený i u mládeže, zejména u studentů.Měl uklidňovat,odstraňovat stres,odvádět od potíží.Byl používán jako první ,,Náhražka Drog“ a to ve velké míře se rychle rozšiřoval,nejen u ,,nemocných“,ale taky ilegálně mezi mládeží.Rozšiřovali jej černí dileři a zejména u nás,v okr.Nový Jičín cikáni. Romové měli ,,své“ lékaře,ale i jiné…co tuto návykovou látku rekordně rychle předepisovali,zejména romům ( jež velmi trpěli silnými bolestmi všeho druhu)…Cikáni tak u nás prodávali 1dcl roztoku Tramalu za 500 Kč,který však lehce dostali v lékárně zdarma,za lék.předpis ! Pojišťovna uhradila 700 -800 Kč lékárně ( podle skutečné ceny ,tak jak mi sdělil lékárník),aby jej ale romové dostali zdarma a nato rychle prodávali ,,jako drogu“ cizím lidem,včetně dětem,žákům a studentům ! Následky se rychle ukazovaly. Tramadol totiž při delším užívání a předávkování NIČI NEURONY V MOZKU, omezuje myšlení,nervové třesy a poruchy,vedoucí k záchvatům,dokonce EPILEPTICKEMU , aj.závažným poruchám,včetně SMRTELNYM ! Osobně jsem se s těmito případy setkal. V našem okr. N.Jičín se to byl běžný stav .Zhoršování zdraví,zejména psychiky u dětí,zhoršování ve škole,rostly počty SEBEVRAŽD i vražd. Osobně jsem podal trestní oznámení na policiiČR, podával stížnosti popstupně až k Ministru Zdravotnictví,psal varovné články na internet,zaměstnával policii,včetně kriminálky. A výsledek ? Téměř nulový !!! Od ministra a jeho kontrolních orgánů Vůbec N I C , u policie to bylo rovněž slabé…Prostě k nám do republiky tekl Tramadol proudem,velký kšeft a zisky pro jednu Německou firmu a našich prodejců .. Že se s ním ve velkém kšeftuje i mezi cikány a studenty,to nikoho nezajímalo. Kolik studentů nedodělali školu,kolik si poničilo vědomí,nebo stratili předčasně a zbytečně svůj život,aby jejich životní síla,jejich životní prána přešla na ,,Drakers“,parazitům nejhoršího zrna na Zemi.Ano,doslova. Vůbec nejhorší je,že mnoho lidí na Zemi,nyní hlavně v USA,Kanadě,Anglii i Německu ,jěž velmi horlivě ( za materiální vymoženosti,peníze a pocit ,,moci“) sloužili parazitům Drakers až tak,že se začali sami Měnit! v Drakers a přestali být doslova a dopísmene lidmi ! Lidmi,kteří byli kdysi lidským člověkem,ale už nejsou, nejsou lidmi ! Udělal jsem však alespoň něco a bojoval jsem. Lidé nebuďme lhostejní proti zlu,bojujme! Stavme se proti zlu a moc záleží na každém jednotlivci,jak se rozhodne ve své Osobní Volbě,jestli se přidá k živočišnému,zvířecímu-to je Materiálnímu rozumu,anebo ku Světlu a Duchovnímu rozumu Tvůrců Vesmíru. Jaroslav Kuča

  • Marcela napsal:

   Děkuji za komentář. Uvědomila jsem si proč můj syn spáchal sebevraždu . Taky se hodně změnil. Doktoři mu nechtěli operovat páteř, že je to neoperovatelné, měl velké bolesti, tak mu raději psali několik let Tramal.

   • Jara napsal:

    Ahoj Marcelo.Na Mozek-Mysl a páteř je vyvíjen velký negativní tlak. Cituji Mudr Muldaševa: ,,v páteři je ukryt Mozek Vody,v oku pak,ve sklivci se koncentrují Emoce. Neposkvrněná DNA člověka je dobře ukrytá už v zárodečné struně,pozdější páteři Člověka…“

 2. dit napsal:

  Výzva k aktualizaci textů SPC/PIL: tramadol – riziko hypoglykemie

  http://www.sukl.cz/vyzva-k-aktualizaci-textu-spc-pil-tramadol-riziko?highlightWords=tramal

 3. jirik napsal:

  Taliansky parlament včera 28. júla definitívne schválil povinné očkovanie detí do veku 16 rokov. Tento krok má byť bojom proti antivakcinačným trendom v spoločnosti
  http://www.hlavnespravy.sk/taliansko-napriek-masivnym-protestom-schvalilo-novy-povinny-ockovaci-program/1084098
  V rámci nového zákona budú musieť rodičia v Taliansku v predškolských zariadeniach predložiť dôkazy o vakcinácii svojich detí, inak týmto deťom nebude povolený zápis do škôlky. Rodičia školopovinných detí budú v prípade neočkovania čeliť pokute až do výšky 500 eur. Nový očkovací program zahŕňa 10 povinných očkovaní, medzi ktorými sú očkovania proti záškrtu, tetanu, osýpkam, mumpsu, rubeole a kiahniam. Bude sa týkať všetkých detí do 16 rokov.

 4. Gibi Gibsonx napsal:

  som po ťažkej havárii, mám zničenú chrbticu ( fraktúry 10 ich stavcov). neoperovateľné. Tramal som jedol cca rok po havárii, jediný ktorý mi zaberal. po upozornení lekára, že je návykový, som ho ihneď vysadil a dnes fungujem úplne bez liekov proti bolesti ( aspoň viem, že ešte žijem) prognóza hovorila, že v roku 2000 budem na vozíku, je 2017 a som plne mobilný a občas si aj zabehám. tým že som tento prostriedok proti bolesti vysadil a naučil sa s bolesťou žiť, ma prinútilo prispôsobiť svoje pohybové aktivity k danému stavu. pravdepodobne si telo dokázalo s týmto stavom poradiť.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *