Zpráva pro celou EU

…..dnešním dnem nastal rozpad EU. Bude to v mnohých směrech velmi bolestivé a lidé by se měli připravit na pád měny EURO, která s tím bude určitě také spojena. Bude se to samozřejmě týkat také Čr. Kdy to nastane je ale otázka. Co bude potom, se stěží dá říci…..

08:44

Pokud neudělají v Anglii nějaký volební podvod, výsledek je naprosto jasný a byl od začátku nezvratitelný. Vlády celé EU by se měly zamyslet nad začátkem tažení proti nim a hlavně proti podvodům, lžím a vymýváním mozků všech občanů, tak jak to posledních 25 let dělaly. Pravděpodobně k tomu dojde i v Čr. Politici se potom nebudou mít možnost kdekoliv schovat.

Jak neustále opakuji a tvrdím, peníze v bance mohou mít jenom lidé s amputovaným mozkem. Až o ně přijdou, nebudou se stačit divit. Říkám to od roku 2004 na který byl dopředu datován pád měny. Vše je mnoho let připraveno a pravděpodobně výstup Anglie z EU bude startovacím momentem. V médiích to nepřiznají a možná se zbylí politici v EU, jako pijavice, budou snažit co nejdéle udržet bezstarostný příliv jejich měsíčního platu.  Co se týče pádu měny, mohu se samozřejmě v datu také mýlit. Ale přijde, nemějte obavu…..

tm

Potvrzeno. Velká Británie odchází z EU

Britští voliči v referendu rozhodli o odchodu Spojeného království z Evropské unie, když počet hlasů pro odchod překročil nadpoloviční většinu, uvedla BBC. Už předtím BBC i televize Sky News a ITV uvedly v predikcích, že v referendu o setrvání Velké Británie v Evropské unii zvítězili zastánci odchodu a výsledek je nezvratný.

Lídr protievropské strany UKIP Nigel Farage slaví vítězství zastánců odchodu Británie z EU

Lídr protievropské strany UKIP Nigel Farage slaví vítězství zastánců odchodu Británie z EU

FOTO: Matt Dunham, ČTK/AP

Dnes 6:00 – Londýn
(Aktualizováno: 7:54 )

Podle průběžných výsledků získali zastánci odchodu v sedm hodin ráno nadpoloviční většinu 16,836 miliónu hlasů. Podle BBC 52 procent voličů hlasovalo pro odchod, 48 procent pro setrvání, Ve 308 z 382 obvodů zvítězili zastánci brexitu. O odchodu rozhodli voliči po 43 letech členství v EU.

Britského referenda se celkem zúčastnilo 71,8 procenta voličů, k urnám jich přišlo více než 30 miliónů, což je nejvíce od voleb v roce 1992. Nevyšel předpoklad, že při vysoké účasti zvítězí v referendu zastánci setrvání. Podle očekávání volili pro odchod lidé z venkova a menších měst, ale ve větších městech bylo méně zastánců setrvání, než se čekalo.

Skotsko a Severní Irsko hlasovaly pro setrvání, v Londýně byl počet příznivců setrvání a odchodu tři ku dvěma, ale zbytek Anglie se vyjádřil opačně a také většina Velšanů hlasovala pro odchod. [celá zpráva]

I vývoj kurzu libry, která se propadla na 31leté minimum, ukázal, že trhy počítají s odchodem Británie. [celá zpráva]

Odchod Británie z EU už oznámil i list The New York Times, který výsledek označil za ohromující. Odráží podle něj populistický sentiment. Uvedl, že je jasné, že výsledek bude mít hluboké důsledky pro postavení Británie ve světě i pro budoucnost EU.

Obchodníci sledují sčítání hlasů z britského referenda.

Obchodníci sledují sčítání hlasů z britského referenda.

FOTO: Peter Nicholls, Reuters

Mezi zastánci brexitu již v průběhu sčítání hlasů panovala naopak povznesená nálada. Lídr protievropské strany UKIP Nigel Farage již veřejně hovořil o vítězství. Řekl, že 23. červen vstoupí do dějin jako „náš den nezávislosti”. Podle něj jde o „vítězství pro obyčejné lidi, pro slušné lidi”.

Farade i opoziční labouristé, kteří zastávali názor, že by Británie neměla odcházet, již dali najevo, že by britský premiér David Cameron měl odstoupit.

Zdroj (1)

PENĚŽNÍ PODPORA

Připojte se prosím k ostatním a staňte se i Vy sponzorem tadesca.

Potěší i částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení ČR: 3211078872 / 6800

Bankovní spojení SK: 2901269209 / 8330
IBAN: SK0683300000002901269209
BIC: FIOZSKBAXXX

Děkujeme.

Rubriky

Odběr článků e-mailem

Pin It on Pinterest

Share This