10 znamení, že máte vzácnou osobnost INFJ

Jeden z nejznámějších testů, který nám může pomoci rozdělit jednotlivce do typů osobnosti, je Indikátor typu osobnosti podle Myer Briggs (MBTI). Tento dotazník navrhla Katharine Cook Briggs a její dcera Isabel Briggs Myers. Zmíněný test byl již na Aluška.org opakovaně zmíněn, podrobnější článek o něm a možnost ho zdarma vyplnit, najdete zde: Osobnostní test zdarma

Definice typu osobnosti je možná prostřednictvím sebeposouzení, na základě čtyř dichotomií:

Introvertní / Extravertní
Smyslový / Intuitivní
Myšlení / Cítění
Usuzování / Vnímání.

Kombinací těchto párů vznikne 16 možných výsledků.

Nejvzácnější typ osobnosti je INFJ, je to typ Introverze – Intuice – Cítění – Úsudek 
Poslední charakteristika (,,J”), parametr Soudce, činí tyto lidi jedinečnými, protože je to v kontrastu s předchozími rysy. Tento typ osobnosti je morální, kreativní a citlivý, ale také se smyslem pro povinnost. Nejsou to tedy nečinní snílci, ale chtějí praktikovat svůj idealismus v praxi. Kombinují také empatii s praktickou myslí (používají selský rozum). Z tohoto důvodu mohou osoby s nejvzácnějším druhem osobnosti INFJ působit jako skvělí poradci, učitelé a psychologové.

Osobnostní typ INFJ je velmi vzácný, tvoří méně než jedno procento populace, nicméně tito lidé za sebou zanechávají výraznou stopu. Mají vrozený smysl pro idealismus a morálnost, od idealistických osobnostních typů je však odlišuje jejich rozhodnost a odhodlanost. Nejsou zahálčiví snílci, jsou schopní vykonat konkrétní kroky k uskutečnění svých cílů a zanechat za sebou dlouhotrvající konstruktivní vliv.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: https://aluska.org/10-znameni-ze-mate-vzacnou-osobnost-infj/

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

 1. Vaclav napsal:

  Jsem asi INFJ. A co? So what?
  Pokousim se presto okoli presvedcit o ruznych vecech, i kdyz to vetsinou nema smysl. Lide jsou nepoucitelni. Mel bych si to nechat pro sebe.

 2. Maroš napsal:

  „Nejvzácnější typ osobnosti je INFJ“ – to smrdí „ezoterickou“ eugenikov! ľudská spoločnosť funguje na orgánovom princípe – kde organizmus spoločnosti nemôže fungovať bez jednotlivých orgánov, ktoré tvoria celok.
  Tvrdiť niečo o vzácnosti čohosi je potom ako tvrdiť, že „konečne máme aspoň jednu obličku“ – bez nej sme nemohli piť vodu! Asi tak! No a na okraj by ma zaujímala definícia typického otroka – typického pre kopanie kanálov a typického pre vedeckú prácu. Prípadne ma ešte zaujíma osobnostná definícia typického užitočného idiota! O mimoriadne „osobnosti“ nemám záujem – tak ako o umelý kĺb, alebo motorček do srdca. Asi tak. „S láskou a úsmevom“ – „vyvolených“ k obyčajným.
  Vaša XXX Grétka.

  Hodnotiace prvky osobnosti sú matrix – program Ega!

  • Maroš napsal:

   Čiže – „koho Ego-typ /program/ je ten najvzácnejší – keď máme byť hlavne sami sebou?
   „Zdrojom utrpenia moderného človeka /frustrácií – pozn./ je jeho neustále porovnávanie sa s ostatnými!“ – J.-P. Sartre.
   Čiže – je teraz niekto z vás nešťastný, že nie ste ten „vzácny“ typ? Tak to asi tak niekto „vyvolený“ chce vo vás vyvolať! Teraz inak – choďte ako nežidia na IQ a osobnostné testy do židovskej Mensy!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..