Putin gratuluje Merkelové k výsledku německých voleb

MOSKVA, 26. září – Ruský prezident Vladimír Putin telefonoval německé kancléřce Angele Merkelové, aby jí poblahopřál k úspěchu Křesťanskodemokratické unie / Křesťansko-sociální unie v parlamentních volbách. Zároveň vyjádřil, že Rusko je připraveno na další spolupráci mezi oběma zeměmi.

 

 

„V rozhovoru, který probíhal po telefonu, prezident Vladimír Putin gratuloval federální kancléřce Angele Merkelové k úspěchu CDU/CSU v parlamentních volbách,“ uvedl tiskový servis Kremlu. „Byla potvrzena ochota i nadále pokračovat v podnikatelské a vzájemně prospěšné spolupráci mezi Ruskem a Německem.“

Podle oficiálních předběžných výsledků se CDU/CSU s 33% hlasů umístilo v parlamentních volbách jako první. Sociálně-demokratická strana s 20.5% hlasů skončila druhá. Pravicová strana Alternativa pro Německo byla podpořena 12.6% hlasujících, Svobodná demokratická strana 10.7% a strana 90/Zelení 8.9%.

 

 

Merkelová si udržela kontrolu nad vládou Německa i pro čtvrté volební období, ale v parlamentu nemá většinu, což vyžaduje vytvoření koaliční vlády.

Překlad: raja, Zdroj: 1

More:
http://tass.com/politics/967504

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

5 Komentáře zapnuto "Putin gratuluje Merkelové k výsledku německých voleb"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
julius
Host
julius

Coz to oni vsici radi si gratuluju ale nesmi se otocit k sobe zady 😀 Inac by se mohlo stat ze se dotycny zasebevrazdi 6x bodnutim do zad. 😀 Policie pak udalost vysvetli jako nestastnou nahodu a media budou spekulovat jak na to pusobilo to jejich globalni oteplovani a ujisteji nas ze nejde o teroristicky cin.

.lak
Host

eu je na kolenou pod helpervexly NWO totality a němci ač to mu nevěří také. No, neopovrhnou pomocí ukr industriálům zmarů, těm co nevěří že jde spadnou z piedestalu systému dluhu okolí a budiž jim to ke cti.
Pořád počítají s přebytky virtuálu když reálné možnosti kapacit zvládnutí náporustěhování obyvatelstva za prostředky domorodců ony semity a afričany jim hrozí debaklem a dochází jim že břemenem oné ˇprozíravé politiky multikulturalismu vítačů a právdoláskařů se hodí zatížit outsorsované z kterých tyjí ale přehlíží že si samozřejmě podřezávají větev na které sedí.

jirik
Host
jirik
Pavel
Host
Pavel

Tak či onak – připrchlíci, které Makrela zvala a zve do Německa asi Putinovi až tak nevadí. Momentálně tím Rusko ohroženo není. A naopak Makrela je pro Putina jakous takous zárukou, že Německo bude odebírat ruský zemní plyn, že Německo bude spolupracovat s Ruskem v oblasti energetiky, průmyslu i zemědělství. O ostatních kandidátech na kancléře neví nic. Takže pro Rusko je to dobrý. Pro nás méně, protože ta opice nás bude nutit brát připrchlíky, aby i naše země „zčernala“.

jirik
Host
jirik

Z Alternativy pro Německo odchází stále více jejích členů
Od protiimigrační, protiislámské a protiunijní strany Alternativa pro Německo (AfD), která se v neděli poprvé dostala do Spolkového sněmu, se distancuje stále více jejích členů. Dosavadní předsedkyně Frauke Petryová by podle prohlášení svého mluvčího měla ve straně skončit ještě během pátku.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/450548-z-alternativy-pro-nemecko-odchazi-stale-vice-jejich-clenu.html

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!