Pesticídy v potravinách, pohroma pre naše zdravie

Pesticídy v potravinách sú pre zdravie našich spermií hotovou pohromou

Pesticídy narúšajú správnu činnosť endokrinných žliaz a bránia tvorbe spermií. Pre tvorbu spermií a ich zdravie sú doslova pohromou.

Muži, ktorí konzumujú viac ovocia a zeleniny s obsahom pesticídov, majú len 5,1% podiel morfologicky normálnych spermií, zatiaľ čo muži, ktorí konzumujú malé množstvo ovocia a zeleniny s obsahom pesticídov, majú 7,5% podiel morfologicky normálnych spermií.

Mnohé z výskumov jasne dosvedčujú, že nízky počet spermií a najhoršiu kvalitu spermií majú muži, ktorí najčastejšie konzumujú potraviny s vysokým obsahom pesticídov, a to aj napriek tomu, že strava týchto mužov je zdravá a pozostáva z ovocia a zeleniny.

Len pre porovnanie – muži, ktorí sa zúčastnili výskumov a vo svojej strave mali najmenšie množstvo ovocia a zeleniny ale zato s maximálnym obsahom pesticídov, mali počet spermií približne 171 miliónov.

Avšak muži, ktorých strava sa síce zakladala na veľkom množstve ovocia a zeleniny, no tiež s obsahom pesticídov, mali počet spermií len približne 86 miliónov.

Prečo pesticídy poškodzujú našu plodnosť a zdravie spermií?

1. Pesticídy patria medzi tzv. endokrinné disruptory, čo znamená, že môžu mať nepriaznivý vplyv na optimálnu tvorbu spermií.

 

 

2. Na vzorke mužov bol vykonaný výskum ktorý potvrdil, že muži, ktorí konzumovali väčšie množstvá ovocia a zeleniny s obsahom pesticídov mali len 5,1% podiel „morfologicky normálnych“ spermií, zatiaľ čo muži, ktorí sa vyvarovali konzumácii potravín s obsahom pesticídov mali 7,5% podiel morfologicky normálnych spermií.

3. Pesticídy majú škodlivý účinok aj na zdravie žien – môžu mať za následok rakovinu prsníka či náhle zníženie počtu vajíčok u žien.

Zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Milanjirikdf Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
df
Host
df

Jablka je možné zcela „vymýt“ od špíny a pesticidů, když je ponoříme asi na 15 minut do roztoku sody, píší vědci v článku, uveřejněném v Journal of Agricultural and Food Chemistry.

Pokračování zde: https://cz.sputniknews.com/svet/201710266184277-vedci-jablka/

Každý den nakrájím slušnou hromádku padaných jablek a předsuším v troubě a dosouším na radiátorech, meju ve vlažné octové vodě. Tak nevim, vědec nejsem.

jirik
Host
jirik

Něco o chipsech –
Obří sáček chipsů je nafouknutý k prasknutí a po otevření je pln jen z poloviny. Zákazník se cítí podveden, ale výrobce se hájí. Je to pro dobro vás i chipsů.
https://www.vitalia.cz/clanky/proc-maji-chipsy-tak-nafoukle-sacky/
– je zajímavé že Bohemia Chips mají v sáčku 77 g chipsů, bývalo více……a obaly bývaly méně nafouklé….

Milan
Host
Milan

Lecit se sam? Jak? Prectete si knihu Frekvencni terapie od Dr. Rife, Dr. Clark. Pouzivam ji uz nekolik let na zanety, chripky a nachlazeni. Uz leta jsem je nemel. Medikamenty i antibiotika jsou jedy do tela. Konopi a lecbu nam neustale odpiraji, abychom uzivali jedy farma koncernu, Frekvencni terapii a jejich vynalezce dehonestovali, pomlouvali a dodnes neuznavaji. Kdo se chce poucit co to je: Kniha Dr. Hulda Clark : Vyleceni a prevence vsech druhu rakoviny a druha kniha Vyleceni je mozne. K dostani v cestine. Pouzivanim techto metod se lide mohou lecit sami a neunosne a stoupajici zdravotni naklady pro… Číst vice »