400 webů, které vám Google nechce ukázat

Válka o pravdu dosáhla bodu varu, neboť Google realizoval jeho poslání zničit nezávislá média. „Nová média“, jako jsou weby Infowars, Breitbart, Natural News a mnoho dalších skvělých nezávislých stránek, povedou obrovský boj, pokud jde o poskytnutí obsahu čtenářům ze strany společnosti Google. Google oznámil, že zdvojnásobí svou „orwellovskou“ praxi a nechá zmizet „příběh“ z jeho monopolního vyhledávače. Nastínil to v jejich gestapácké příručce na 160ti stránkách, a přesně popisuje, jak hodlá potlačit veškeré informace, které považuje za nevhodné pro čtenáře. Na straně 108 Google uvádí:

– Stránky, které jsou v přímém rozporu se zavedeným vědeckým nebo lékařským konsenzem pro dotazy, které vyhledávají vědecké nebo lékařské informace, pokud není zřejmé, že uživatel hledá alternativní hledisko / názor.
– Stránky, které jsou v přímém rozporu s osvědčenými historickými fakty (např. nepodložené konspirační teorie), pokud z dotazu jasně nevyplývá, že uživatel hledá alternativní hledisko / názor.

Tyto dva pokyny společnosti Google by měly sepnout alarm každému, kdo má touhu po znalostech, a tomu, kdo má odvahu zkoumat téma z více stran. Představte si, že uvidíte a uslyšíte pouze korporátní verzi příběhu o tak důležitých záležitostech, jako jsou očkování, 11. září, holistické zdraví, atentát na Kennedyho, změna klimatu, bankovní alternativy a mnoho dalších důležitých věcí. A to je pouze špička ledovce!

Tyto informace z příručky Google byly nejprve odkryty Melissou Dykes z Truth Stream Media.

Překlad tereza. Zdroj: 9

Nebudu zde dávat odkazy na všechny weby, jsou stejně v angličtině. Kdo má zájem, může se podívat do zdrojového článku ZDE. Weby jsou rozděleny dle kategorií a seznam se rozšiřuje.

Naštěstí v dnešní době existuje k mnoha službám alternativa. Místo vyhledávače Google doporučuji používat DuckDuckGo.com a Qwant.com. Nemusíte ani používat mapy Google, jako alternativa poslouží OpenStreetMap. Nemusíte ani používat e-mailovou schránku Gmail, doporučují mnohem více bezpečné alternativy ProtonMail, TutaMail anebo islandský projekt Unseen.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. Martin Rubáš napsal:

  Smutné. Kombinace megakorporací jako facebook a totalitních nadnárodních institucí jako je EU bude vést jenom k cenzuře a nesvobodě. EU stále utahuje šrouby. naposledy, že nenávistné příspěvky musejí zmizet do hodiny.

  http://www.epshark.cz/clanek/547/eu-vice-cenzury-pro-vase-dobro

 2. Maroš napsal:

  Moja skúsenosť – niektoré subjekty, o ktorých viem, že existujú, sa vo vyhľadávačoch objavia až po kilometrovom rolovaní – otravné, ale človek zase natrafí na zaujímavé subjekty, o ktorých ani netuší, že by mohli existovať a často majú charakter tajných, alebo uzavretých spoločností – napríklad pri pokuse o prístup mi vyhodí, že nemám autorizovaný prístup a buď sa identifikujem, alebo nech vypadnem! A zdôrazňujem – a to len z údajov cookies, IP, MAC. A to som nebol, lebo nechodím – na deep internete.
  Tie spoločnosti mali charakter finančných a technologických organizácií. Ale vyhodí vás z webu normálna banka, alebo automobilka? Tam ide zrejme o ich intranetové prepojenie do hlbších štruktúr – aby ste si nebodaj nezistili mail-box nejakého zamestnanca a nehackli ho.

 3. SamTingWong napsal:

  K vyhledávání používám duckduckgo.com

 4. SamTingWong napsal:

  Používám duckduckgo.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..