6 odkazu o tom, co o vás ví Google

Chcete se dozvědět něco o tom, co o Vás Google ví? Zde je 6 odkazu, které vám ukážou, některé z údajů shromážděných společnosti Google.
1. Váš profil v Google
Google vytvoří profil se základními informacemi o vás – věk, pohlaví, zájmy. Tato data jsou využívána k zobrazení relevantní reklamy. Tyto informace si můžete prohlídnout zde.
2. Historie vaších cest
Máte-li zařízení Android, tak si můžete zapnout funkci umístění. Tato funkce sdílí vaše souřadnice a rychlost se společnosti. Následně si můžete na webu prohlídnout kde všude jste byli a dokonce data i exportovat.
3. Vaše historie vyhledávání na Google
Google ukláda historii vašeho hledání. Kromě toho, si ukláda historii reklamy, na kterou jste klikli. Všechno máte k dispozici zde.
4. Seznam zařízení majících přístup k vašemu účtu
Pokud vás zajíma zda, někdo cizí náhodou nevyužíva váš učet, můžete si zobrazit seznam všech zařízení, která k němu mají přístup, jejích IP adresu a umístění.
5. Seznam všech aplikací a rozšíření, které mají přístup k údajům vašeho účtu
Seznam všech aplikací, které mají jakýkoliv vztah k vašemu účtu. Můžete vidět jaké mají jednotlivé aplikace práva a k čemu mají dostup. Můžete také tento přístup upravovat.
6. Záloha Google
Můžete si exportovat všechny vaše data – záložky, maily, kontakty, kalendář, soubory z disku, videa z YouTube, fotky atd.
Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. Madr napsal:

    a kdyz nemam ucet google?

  2. hajc napsal:

    ještě bych přidal tuto stránku, kde jsou firmy shromažďující info

    http://www.youronlinechoices.com/cz/vase-volby

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.