9 Pravdivých pověr, které jsou založeny na magických znalostech

Pověra je víra v nějaký děj, která není založena na rozumu nebo vědeckém myšlení a která vysvětluje příčiny událostí způsobem, který je spojen s magií a nadpřirozenem. Dělící čára mezi pověrou a vědeckým faktem se však postupem času mění, mnoho dnešních vědeckých poznatků bylo kdysi pověrčivých, magických a tudíž zakázaných. Věda je v podstatě definovaná aktuálním stavem společnosti, schopností uvědomění, případně technologií která nám dovolí podívat se na různé děje více do hloubky. Není žádným tajemstvím, že některé pověry pocházejí z bohaté tradice světového čarodějnictví.

Pověry jsou ztracené mystické znalosti
Ačkoliv bývají zkresleně interpretované, některé pověry odrážejí tajemnou moudrost našich předků. Dnes některé z nich odhalíme.

1. Klepání na dřevo, abychom to nezakřikli
Možná je tohle obecně nejoblíbenější pověra. Zaklepání na dřevo pokaždé, když se zmiňuje budoucí osud. Klepáme třikrát, abychom nic nezakřikli, aby daná věc dobře dopadla. V některých zemích se klepá také ve chvíli, kdy se objevují zlá znamení, nebo někdo mluví zle o nás, či o lidech které milujeme. Snažíme se tím odvrátit zlo a pomluvu.

Klepání na dřevo pochází z vědění, že každý strom je obýván duchem. Mají po světě různé názvy. Elfové, dryády, dévové, ochranní duchové, ale jejich podstata je pořád stejná. Praxe klepání na dřevo byla prováděna starověkými kněžími, aby okamžitě přivolali tohoto ducha, aby pomohl knězi nebo kněžce odvrátit zlo, nebo dokonce splnit jejich přání. Takže až příště zaklepáte na dřevo, nezapomeňte, že ve skutečnosti voláte duchy stromů, aby vám v dané věci pomohli.

2. Česnek odhání zlo
Tohle je velmi populární pověra v oblastech kolem Středozemního moře, na středním východě, v Indii a Americe. Proč se zavěšuje česnek? Aby se odvrátila smůla a přivábilo štěstí.

Česnek je podle pradávných magických poznatků jednou z nejsilnějších rostlin spojených s Marsem. Energie této planety je spojena s bojem proti smůle, odvrácení zlých duchů a hazardních her! Dokonce i jen samotná přítomnost česneku vytváří auru ochrany, která odvádí nepříznivé entity. Navíc k vám zve štěstí a pomáhá prolomit nepříznivý osud.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU: https://aluska.org/9-pravdivych-pover-ktere-jsou-zalozeny-na-magickych-znalostech/

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

 1. Maroš napsal:

  Veľké tajomstvá duše – poznatky ešte z čias skrytého výskumu sovietskych vedcov – dokument v ruštine ale pomerne zrozumiteľný. Téma – život po živote – klinická smrť, atď.
  Великие тайны. Великие тайны души. Выпуск 12
  https://www.youtube.com/watch?v=_cl_JgH2T5o

  Poznámka – pri odoberaní orgánov po srdcovej smrti toto všetko vedomie aj mozog REGISTRUJE!!!

 2. staroverec napsal:

  Vďaka a pozdrav!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..