A aby toho dnes nebylo málo. Šokující tajemství továrny Boeingu. NYT popsal, jak společnost vyrábí svůj Dreamliner

…..úsudek si udělejte sami a vyhodnoťte jestli takovým letadlem poletíte. Zaměstnanci, kteří ho sestavují by nikdy tímto strojem neletěli….

01:54

Já dodávám za sebe, také ne….

Boeing-787 Dreamliner

V důsledku dvou tragických havárií je dnes velká pozornost věnována technickému procesu výroby letadel společnosti Boeing. Provoz modelu 737 MAX už byl v mnoha zemích pozastaven. Objevila se však nová šokující informace, teď jde o Boeing 787 Dreamliner.

„To je děsivé. Továrna, kde vyrábí Boeing 787 Dreamliner, má takové vážné problémy, že někteří zaměstnanci říkají, že nebudou létat v letadlech,“ napsal na svém Twitteru David Enrich, redaktor sekce financí časopisu The New York Times (NYT).

Svým příspěvkem Enrich reagoval na článek, autoři kterého jsou novináři NYT Natalie Kitroeff a David Gelles.

Podle článku několik současných a bývalých zaměstnanců továrny společnosti Boeing Dreamliner v North Charlestonu (stát Jižní Karolína, USA) uvedlo, že montáž letadel probíhá příliš rychle. Uvádí se, že během procesu na palubě Dreamlinerů, které vyjíždí z továrny, zůstávají nástroje a odpad, což může vést k vážným bezpečnostním následkům.

Bývalý manažer pro kvalitu promluvil o kovových pilinách, které zbyly z montážního procesu a byly nebezpečně blízko letových řídicích drátů letadla. Další bývalý technik Boeingu popsal pozůstatky těsnících hmot, matic apod., které zůstávaly na palubě.

Joseph Clayton, který pracuje jako technik v továrně v North Charlestonu, uvedl pro NYT, že se běžně setkává s odpadem nebezpečně blízko elektrických rozvodů pod pilotní kabinou, a proto se rozhodl, že nikdy nebude létat tímto letadlem.

Novináři píšou, že pracovníci továrny podali téměř tucet bezpečnostních stížností a nároků, ve kterých popisují problémy, jako je vadná výroba, odpad a tlak ze strany vedení, aby neohlašovali porušení předpisů.

Podle pracovníků továrny, kterých se autoři článku zeptali, Boeing připouští uvedené porušení během příliš rychlé výroby letadel. Dělá to, aby letadla byla hotova včas a aby neztratil svou konkurenční pozici, například vůči Airbusu.

Zdroj (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. jirik napsal:

  Prezident Donald Trump podepsal 19. února 2019 memorandum „Space Policy Directive-4: Establishment of the United States Space Force“. Po jeho formálním schválení Kongresem začnou vznikat Vesmírné síly Spojených států (USSF, United States Space Force), jako další složka ozbrojených sil této velmoci.

  USSF
  V úvodu amerického memoranda se uvádí: „Vesmírný prostor je nedílnou součástí našeho způsobu života, naší národní bezpečnosti a moderního boje. Ačkoli vesmírné systémy Spojených států historicky udržely technologickou výhodu oproti našim potenciálním protivníkům, tito potenciální protivníci nyní rozvíjejí své vesmírné schopnosti a aktivně rozvíjejí způsoby, jak popírat naše využívání prostoru v krizi nebo konfliktu.“

  Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/vesmirne-sily-usa-budovani.A190417_214637_vojenstvi_erp

  akorát, že stále potřebují ruské motory……………..

 2. Mirec napsal:

  toto moze byt pripravna informacia k tomu co o firme spominal Pjakin a to, ze lietadla tohto vyrobcu budu padat aj nadalej.

 3. mariankosnac napsal:

  A aby toho dnes nebolo málo – Slovensko potrápi piesok zo Sahary: VIDEO najkritickejších oblastí, už o pár hodín! https://m.topky.sk/cl/10/1788895/Slovensko-potrapi-piesok-zo-Sahary–VIDEO-najkritickejsich-oblasti–uz-o-par-hodin-

 4. Luboš napsal:

  Vedení firmy Boeing neúměrně hazarduje s lidskými životy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.