Aby vysvětlil situaci v Kerči, nakreslil Putin Macronovi obrázek

Při snaze vysvětlit Emmanuelovi Macronovi incident v Kerčském průlivu Vladimír Putin pro něj nakreslil obrázek, uvedla Europe 1.

Ruský vůdce během setkání na summitu G20 vykreslil na papíru moře, úžinu a trajektorii pohybu lodí, aby dokázal oprávněnost zadržení ukrajinských lodí.

Během summitu G-20 uspořádali prezidenti Ruska a Francie 20minutovou schůzku, během níž diskutovali zejména o konfliktu v Kerčském průlivu, sdělila Europe 1. Podle tohoto článku, aby přesvědčil Emmanuela Macrona o oprávněnosti svého rozhodnutí zadržet ukrajinská plavidla mu Vladimir Putin nakreslil obrázek.

 

 

 

„Putin vytáhl bílý list a nakreslil moře, úžinu a začal vysvětlovat prezidentovi trajektorii ukrajinských lodí, nejprve v neutrálních vodách a pak v teritoriálních. Vysvětlil přesně, kudy proplouvaly. Dostal čas, aby vysvětlil svou verzi událostí. Trvalo to asi 10 minut,“ řekl jeden z poradců Emmanuela Macrona.

DWN: Ukrajinský konflikt hrozí „zapálit“ Azovské moře!

Francouzský prezident naopak řekl, že „je třeba se dostat do fáze snižování napětí“ a požadoval, aby byly pro to učiněna nezbytná gesta, řekl zástupce Elysejského paláce.

Stejný zdroj uvedl, že v závěrečné části schůzky si prezidenti vyměnili názory na bezpečnostní otázky a „kontrolu zbrojení v Evropě“. Pokud jde o obchod, Macron uvedl: „Jedná se o otázku, v níž nemáme žádný rozpor, s jednou výjimkou.“ Současně, jak konstatovala Europe 1, nebyla v agendě obou vůdců diskuse o případu Chášukdžího a ani klimatických otázkách.

zdroj: 9

 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Putin přináší varování: 95% teroristických útoků světa zinscenovala CIA, lidstvo manipulují do „bezvědomí“
https://zpravy.dt24.cz/zahranicni/putin-prinasi-varovani-95-teroristickych-utoku-sveta-zinscenovala-cia-lidstvo-manipuluji-do-bezvedomi/