Aby vysvětlil situaci v Kerči, nakreslil Putin Macronovi obrázek

Při snaze vysvětlit Emmanuelovi Macronovi incident v Kerčském průlivu Vladimír Putin pro něj nakreslil obrázek, uvedla Europe 1.

Ruský vůdce během setkání na summitu G20 vykreslil na papíru moře, úžinu a trajektorii pohybu lodí, aby dokázal oprávněnost zadržení ukrajinských lodí.

Během summitu G-20 uspořádali prezidenti Ruska a Francie 20minutovou schůzku, během níž diskutovali zejména o konfliktu v Kerčském průlivu, sdělila Europe 1. Podle tohoto článku, aby přesvědčil Emmanuela Macrona o oprávněnosti svého rozhodnutí zadržet ukrajinská plavidla mu Vladimir Putin nakreslil obrázek.

 

 

 

„Putin vytáhl bílý list a nakreslil moře, úžinu a začal vysvětlovat prezidentovi trajektorii ukrajinských lodí, nejprve v neutrálních vodách a pak v teritoriálních. Vysvětlil přesně, kudy proplouvaly. Dostal čas, aby vysvětlil svou verzi událostí. Trvalo to asi 10 minut,“ řekl jeden z poradců Emmanuela Macrona.

DWN: Ukrajinský konflikt hrozí „zapálit“ Azovské moře!

Francouzský prezident naopak řekl, že „je třeba se dostat do fáze snižování napětí“ a požadoval, aby byly pro to učiněna nezbytná gesta, řekl zástupce Elysejského paláce.

Stejný zdroj uvedl, že v závěrečné části schůzky si prezidenti vyměnili názory na bezpečnostní otázky a „kontrolu zbrojení v Evropě“. Pokud jde o obchod, Macron uvedl: „Jedná se o otázku, v níž nemáme žádný rozpor, s jednou výjimkou.“ Současně, jak konstatovala Europe 1, nebyla v agendě obou vůdců diskuse o případu Chášukdžího a ani klimatických otázkách.

zdroj: 9

 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. jirik napsal:

    Putin přináší varování: 95% teroristických útoků světa zinscenovala CIA, lidstvo manipulují do „bezvědomí“
    https://zpravy.dt24.cz/zahranicni/putin-prinasi-varovani-95-teroristickych-utoku-sveta-zinscenovala-cia-lidstvo-manipuluji-do-bezvedomi/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.