Advokát Babiše mladšího a jeho matky podal trestní oznámení na novináře

Advokát bývalé manželky a syna premiéra Andreje Babiše (ANO) podal trestní oznámení na redaktory serveru Seznam Zprávy Jiřího Kubíka a Sabinu Slonkovou. Důvodem je rozhovor, který redaktoři vedli s premiérovým synem Andrejem Babišem mladším a natáčeli ho skrytou kamerou. Premiérův syn v reportáži nařkl spolupracovníky svého otce, že ho drželi kvůli kauze Čapí hnízdo, v níž je premiér stíhán, na Krymu.

Premiérův syn je podle Babiše občan Slovenska a Švýcarska. Babiš mladší s matkou žije ve Švýcarsku, kde s ním také redaktoři Seznam Zprávy natočili rozhovor. Oznámením se tak budou zabývat švýcarské úřady. „Právě dnes právní zástupce mojí bývalé manželky a mého syna Andreje Babiše podal trestní oznámení na redaktory Seznamu paní Slonkovou a pana Kubíka za porušení švýcarských zákonů. A podal to hlavnímu prokurátorovi,“ řekl premiér serveru Blesk.cz. Premiér poté odmítl, že by exmanželce s přípravou trestního oznámení nebo s prohlášením minulý týden v sobotu pomáhal. „Je to její věc,“ řekl.

 

 

 

Premiér doplnil, že nezná přesnou právní kvalifikaci uvedenou v trestním oznámení. Zřejmě se ale podle něj týká skrytého natáčení Babišova syna kamerou v brýlích. Matka Babiše mladšího Beata Babišová označila už dříve v televizi Nova reportáž serveru Seznam Zprávy za útok proti soukromí.

Redakce Seznam Zpráv už dříve sdělila, že si nechala zpracovat právní analýzu, podle níž se její novináři ničeho nezákonného nedopustili. Ředitel divize zpravodajství serveru Jakub Unger uvedl, že Babiše mladšího považuje redakce za důležitého svědka a k němu i jeho matce přistupuje maximálně citlivě.

Premiérův syn v reportáži Seznam Zprávy obvinil spolupracovníky svého otce z toho, že ho drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na Krymu anektovaném Ruskem. Premiér prý chtěl, aby kvůli případu, v němž oba čelí obvinění z dotačního podvodu, opustil Česko. Babiš synova vyjádření odmítl, trpí podle něj schizofrenií, musí se léčit a být pod dohledem. Babiš mladší v reakci na to uvedl, že jeho otec lže. Reportáž s Babišem mladším odstartovala politickou krizi, opozice vyvolala na pátek hlasování Sněmovny o nedůvěře vládě.

České Nejvyšší státní zastupitelství dalo podnět žalobcům, aby prověřili tvrzení premiérova syna o tom, že byl držen na Krymu. Policie se tvrzením Babišova syna zabývá.

Zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. mikessska napsal:

  Jen houšť 😀 začíná to být celkem zajímavé 😀
  https://www.youtube.com/watch?v=oZ8r_yA11Mw
  A to se těším, až Jaroslav Dušek a Pjér la Šéz budou mít malou vizitu, jistě se tomuto tématu nevyhnou…To se pobavím(e) 😀

  • Anan napsal:

   Trapná šou na youtoube. Není to zajímavé ani k pobavení. Zneužití nemocného syna na vyslovení nedůvěry vládě a podání trestního oznámení na fanatické novináře, kteří to měli určitě připravené pro (ne)demoktratický blok ve sněmovně. Není krize vlády, ale poslanců, kteří prohráli volby. Další pokus jak zničit republiku imigrací.

 2. Svět bez neziskovek a válek napsal:

  3 roky natvrdo a pokuta 300 000 CHF za nedovedeme vniknutí do domu,natáčení nemocného člověka skrytou kamerou. Nástup trestu ještě letos

 3. hajc napsal:

  konečně dostanou hyeny po hubě….doufám

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.