Aktivisté v Brně přerušili představení se znásilňujícím Ježíšem

Lidé, kteří nesouhlasili s uvedením divadelní hry Naše násilí a vaše násilí, kde Ježíš znásilňuje muslimku, v sobotu večer narušili začátek představení v Divadle Husa na provázku v Brně. Krátce po zahájení představení vtrhlo na jeviště zhruba 30 členů hnutí Slušní lidé a utvořilo před herci řetěz ve snaze je z jeviště vytlačit a zabránit jim v dalším hraní.

Aktivisté začali zpívat a dělat hluk, zbytek diváků v hledišti začal naopak hercům, kteří dál hráli, tleskat a skandovali: „Slušní lidé domů!“ Po domluvě s antikonfliktním týmem policie, který dorazil do divadla, posléze aktivisté opustili jeviště a představení pokračovalo, později jej ale přerušil ještě jeden protest.

 

 

Aktivisté z divadla odcházeli v doprovodu policie, která na místě zůstala střežit prostor před divadlem. Několik členů protestního hnutí ale zůstalo uvnitř a tiše sledovali hru. Na jeviště vstoupili až ve chvíli, kdy došlo k inkriminované scéně znásilňujícího Ježíše.

Předseda Slušných lidí Zdeněk Pernica vysvětlil, že hnutí počkalo s vpádem na jeviště asi deset minut. „Protože jsme chtěli vydržet, chtěli jsme se podívat, o čem ta hra je. Od desáté minuty to byl maglajs, perverznosti, takže jsme šli na to jeviště,“ řekl Pernica. Doplnil, že herce chtěli vypískat, ti prý ale „pokračovali v ochmatávání“.

Ministerstvo vnitra označuje Slušné lidi za extremisty.

Inscenaci chorvatského režiséra Olivera Frljiče předem odsoudila i katolická církev a někteří politici. Frljič patří mezi režiséry, jejichž základní metodou je šokovat a vyvolávat skandály. To se mu evidentně daří.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. hajc napsal:

  Nejsem žádný puritán, ale podle obrázků obnažených herců to vypadá, že dekadence dosahuje vrcholu….

 2. jirik napsal:

  A jaká by byla reakce na divadelní představení v kterém hrál Erik Pardus a neslo název V jámě lvové
  https://www.csfd.cz/film/236268-v-jame-lvove/komentare/

 3. misa napsal:

  Sakra lidi, když muž (Petr, Tonda, Honda, Ježíš, atd….) znásilňuje ženu (Evu, Janu, jakoukoliv národnost) je to TRESTNÝ ČIN. Žádné umění !!!!

  Na to představení můžou jít jen
  1. nadržený mužský
  2. satanisti a lidi destruktivní
  3. perverní úchylní muži

  Mě jako ženě se dělá špatně na zvracení, jen se podívám chvilku na fotku/y z té hry.

  Přestaňte chodit na takové sračky ! Pusťte si doma raději kvalitní porno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.