„Aktivum nedozírné hodnoty“: Média nazvala ruský protivzdušný systém S-500 unikátním

Uvedení ruského protivzdušného raketového systému S-500 do sériové výroby bude významnou událostí pro Rusko i jeho vojenské partnery, uvádí Military Watch Magazine.

Zatím k zajištění protiraketové obrany stačí Moskvě již fungující systém S-400, S-300V a A-135, ale k odražení nového nebezpečí je zapotřebí modernizace arzenálu PRO. Proto dovést projekt S-500 do konce je pro Rusko úkolem strategické důležitosti, neboť západní země více vsadily na projekt nadzvukových a mezikontinentálních balistických raket, uvádí se v článku.

S-500

V této souvislosti bude S-500 aktivem nedozírné hodnoty. Systém by měl být první základnou na světě, schopnou odrážet útoky nadzvukových raket,“ zdůrazňuje portál.S-500 patří k nové generaci protivzdušných raketových systémů země-vzduch. Je to univerzální komplex dalekého dosahu a výškového zachycování se zvýšeným potenciálem protiraketové obrany, který dokáže zachycovat balistické rakety.

Podle informací z veřejných zdrojů má S-500 akční rádius 600 km a bude schopen odhalit a současně zasáhnout až deset balistických nadzvukových cílů, letících rychlostí až sedm kilometrů za sekundu.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.