Aljašku zasáhlo za poslední týden více než 230 malých zemětřesení

Více než 230 malých zemětřesení zasáhlo části Aljašky od pátku (30.11.2018), kdy zemětřesení o síle 7 stupňů přerušilo dodávky elektrického proudu, roztrhlo cesty a narušilo budovy poblíž města Anchorage, podle amerického geologického průzkumu.

Místní úředníci ovšem uvedli, že se život vrátil do normálu, i když v neděli bylo očekáváno čtyři až osm centimetrů sněhu.

„Toto je druhé největší zemětřesení, které jsme zde měli od roku 1964, což bylo velmi rozsáhlé zemětřesení,“ řekl starosta Anchorage, Ethan Berkowitz, a dále, že tehdy zemětřesení dosáhlo 9,2 stupně a bylo nejsilnějším zaznamenaným zemětřesením v historii USA.

 

 

 

Navzdory poškození silnic a budov nebyla zaznamenána žádná smrtelná nebo vážná zranění, uvedli úředníci. V největším městě Aljašky – s počtem obyvatel kolem 300 000 – byly letiště, nemocnice, záchranné služby a většina podniků v provozu.

Většina menších zemětřesení od toho pátečního velkého, nebyla ani cítit. Více než tucet bylo silnější jak 4 stupně a několik silnější než 5 stupňů, řekl Falsey. Zemětřesení mělo epicentrum zhruba 17 kilometrů severovýchodně od města Anchorage, největšího města státu Aljaška.

 

 

 

přeložila tereza | zdroj: cnn.com

 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

8
Komentujte

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarošAnansusanfoxVítězslav Crha Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Vítězslav Crha
Host
Vítězslav Crha

No jen trénujte,budete to potřebovat

susanfox
Host
susanfox

nejak se jim to d tim HAARPem vymklo z ruky…

susanfox
Host
susanfox

tady vam pripichnu Zajimavy link k zamysleni. musite si to ale prelozit googlem.

https://terrarealtime3.blogspot.com/2018/05/i-terremoti-si-possono-provocare.html?m=1

Anan
Host
Anan

Díky moc za odkaz. Super informace.

Anan
Host
Anan

Mají na to zbraně, které dokážou vyvolat tsunami, zemětřesení, zničili nejenom Fukušimu a zamořili Tichý oceán vysokou radioaktivitou a dokonce mění počasí.

Anan
Host
Anan

Je známe, že dokážou vyvolávat zemětřesení, tsunami i měnit počasí. Zničili Fukušimu a zamořili Tichý oceán velkou radioaktivitou.

Maroš
Host
Maroš

Skúste sa na to pozrieť inak – ako na masáž prostaty – masturbáciou! Ak sa zariadením HAARP dá vyvolať zemetrasenie v zóne veľkého geostacionárneho napätia – napríklad vyvolať zemetrasenie na tektonickom zlome Komárno-Pálkovičovo-Jur pri Bratislave-Bratislava = skaza hlavného mesta Slovenska = zadĺženie Slovenska – namiesto rozvratu vojnou, Ak sa teda sa dá so zariadením HAARP iniciovať AJ postupný posuv tektonického zlomu – tak, aby prebiehal v malých otrasoch – po krokoch – aby teda neprebehol skokom – veľkým devastujúcim otrasom – no tak potom pochopíte technologickú sanáciu tektonického zlomu San Andreas v Kalifornii a sanáciu napätia v Yellowstone! O. i.… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

Ešte doplním – ide o klasické „popúšťanie“. Treba si uvedomiť aj tú vysokú hru mocností, a že teda existencia planéty nemôže stáť na blbosti jedných a strate nervov druhých – teda že – Rusko dokáže veľmi efektívne využiť-zneužiť tektonické napätie a geologickú situáciu na území USA – známy výrok Putina, že „Myslím, že za menej!“ – ako za 30 minút Rusko zlikviduje USA! Čiže – aj Globálny prediktor kvôli svojej existencii musí vedieť situáciu na planéte zabezpečiť tak, aby život na planéte kvôli pocukaným nervom niekoho rozhodujúceho – za svetové mocnosti – neskončil stlačením blbého gombíka!