Američané a Britové pilně pracují na další velké válce, míní německý vojenský expert

BERLÍN | Z důvodu touhy po válce ze strany Washingtonu a Londýna visí mír jen na vlásku. Kauza Skripal a Sýrie mají zajistit záminky, říká Willy Wimmer, bývalý státní tajemník německého spolkového ministra obrany. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

 

 

Washingtonský establishment a jeho londýnský spojenec chtějí v syrském konfliktu a v případu Skripalových získat půdu pod nohama, aby mohli připravovat další velkou válku.

„To bychom si my v Evropě měli v klidu přiznat,“ píše Wimmer pro německou RT a dodává, že mezi další velkou válkou a námi stojí pouze prezident Donald John Trump. Ten, podle názoru autora, stojí proti washingtonským válečným štváčům. Díky tomu naše naděje na mír visí pouze na vlásku.

Wimmer ve svém textu cituje bývalého amerického prezidenta Roosevelta, který hovořil o „nevinných národech“, jež jsou krutě obětovány na oltář touhy po moci a závislosti na vládnutí, která nezná žádnou spravedlnost a lidskost. V souvislosti s tím připomíná i nezákonnou válkou proti Jugoslávii v roce 1999.

„Systém, který tyto války vytvořil, musí být nekompromisně zachován, jelikož jinak by mohlo dojít ke globální vlně procesů s válečnými zločinci. Sýrie je přitom pro nás smrtelně nebezpečná, protože situace, jaká v Sýrii je, je chápána spojenci válečnické aliance Washingtonu jako ‚velký signál stop‘ pro politiku intervencí (prováděnou) od roku 1999,“ říká bývalý politik o tom, proč některé vlivné politické skupiny Západu rozdmýchávají syrský konflikt. „Díky tomu by mohly následovat změny ve světové politice,“ uzavřel

 

Zdroj: 1.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.