Americká armáda se vrací do Česka. Názor

Americká vojenská eskorta v Praze

Vojenská kolona americké armády bude opět křižovat po České republice. „Účast ČR v NATO je zdroj našeho smrtelného ohrožení, nikoliv zvýšení naší bezpečnosti, jak se mnozí nezasvěceně domnívají,“ říká předsedkyně společnosti České mírové fórum Vladimíra Vítová.

O víkendu Českem projede další americký vojenský konvoj. Zhruba 550 lidí a 125 vozidel se bude přesouvat z Německa do Polska, kde mají působit v rámci snahy NATO o posílení svých východních členů. Co si o tom myslíte?

Jedná se o přípravu obyvatelstva na ozbrojený konflikt a k úderu na Rusko. O nic menšího nejde!

Přítomnost cizích vojsk na území pobaltských států, je deklarována jako „mírová“ aktivita NATO. Ovšem zřízením protiraketových systémů v Rumunsku a Polsku a výstavbou nové námořní flotily na Ukrajině dávají Spojené státy a nyní de facto Německo světu na vědomí, že je dokončováno obklíčení Ruska.

Účast ČR v NATO je zdroj našeho smrtelného ohrožení, nikoliv zvýšení naší bezpečnosti, jak se mnozí nezasvěceně domnívají. Pokud chceme něco změnit, musíme v parlamentních volbách volit pouze ty strany, které jednoznačně požadují okamžité vystoupení ČR z NATO.

Problém je, že to nepožaduje ani jedna ze stávajících parlamentních stran — dokonce ani Úsvit, ani SPD. KSČM pouze chce vystoupení z vojenských struktur NATO a předseda ANO dokonce volá po tom, aby se změnil základní statut NATO (který je stejně permanentně porušován) a NATO samo sebe deklarovalo nikoliv jako pakt obranný, ale útočný.

Požadavek na vystoupení naší země z NATO nemá dokonce ani drtivá většina neparlamentních politických stran, kromě stran, které jsou nebo byly sdruženy v Alianci národních sil.

Žádné doprovodné akce pro veřejnost, ani setkání s cizími vojáky není v plánu. V roce 2015 to byl průjezd amerických vojáků skoro svátek. Může to být signálem rozčarování české společnosti?

Předcházející přejezdy vojsk USA a slavobrány, které jim česká vláda stavěla (obrazně řečeno), měly mít vliv na přípravu obyvatelstva k přijetí cizích vojsk na našem území. Součástí tohoto přístupu je též provádění stále častějších a delších tzv. součinnostních cvičení.

Vláda však již situaci vyhodnotila jako klidnou, a proto nemusí aktivně a oslavně jakkoliv zasahovat. Český politický establishment, který absolutně nehájí zájmy naší země a našeho lidu, odvedl „dobrou práci“ a lidé si začínají zvykat na přejezdy US Army. Už to není nic výjimečného — stane se z toho pravidlo.

Česká republika má být rejdištěm amerických, německých — prostě NATO vojsk — a nikdo se nás nebude muset vlastně ani na nic ptát. Ostatně poslanci navrhli novelu Ústavy, kde má být takovýto přístup zakotven. Evidentně nikomu z vlády — a bohužel ani panu prezidentovi — nevadí, že přestáváme být suverénní zemí.

Jak jinak dát celému světu najevo, že se vzdáváme suverenity, než tím, že přes naše území přejíždí cizí vojska — ve skutečnosti kdykoliv se jim zachce a že ministr obrany ČR dá celý bojový prapor pod velení Bundeswehru jen na základě dopisu.

Očekáváte protesty proti přesunu americké armády po našem území? A měly by se vůbec konat? Není to pouhá malichernost?

Nevím o žádném organizovaném protestu, ale nevylučuji ho. Protesty nejsou malicherností — jedná se vyjádření názoru. Lidé jsou ale už uvláčeni a považují demonstrace mnohdy za bezvýchodné.

Jejich hlas proti totiž nikdy není ve veřejnoprávních médiích ani v mainstreamovém tisku slyšet a navíc bývají zesměšňováni — přesně podle příruček „Jak zničit nepřítele“. A lidé, kteří nesouhlasí s přejezdy americké armády, jsou pro český establishment a média „nepřátelé“. A proto z veřejnoprávních médií ani z mainstreamového tisku nikdy neuslyšíte ani slovíčko o žádné politické straně, která požaduje vystoupení ČR z NATO.

autor: Alena Novotná

zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Velitel sil USA v Afghánistánu generál John Nicholson hodlá odsouhlasit s NATO vyslání do této země dodatečně pěti tisíc amerických vojáků, píše list The Sunday Times.
http://sptnkne.ws/dUw2
Návrh byl podpořen hlavou Pentagonu a má být předložen k posouzení ministrům obrany členských států Aliance na květnové schůzce.

jirik
Host
jirik

Reportér Seznamu byl při tom, když se vojenský konvoj Američanů a Britů přesouval přes Česko do Polska.

Konvoj americké a britské armády směřující posílit východní kontigent NATO v neděli kolem třtí odpoledne opustil české silnice a zamířil do Polska.
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/drazsi-nez-bugatti-rychly-jako-trabant-vyzkouseli-jsme-jizdu-strykerem-v-konvoji-nato-29388?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp