Americké námořnictvo a ruské ponorky „hrají nebezpečné hry“

Reportéři NBC News byli na palubě amerického torpédoborce Forrest Shermana, který je v současné době v bojové skupině v Norském moři.

Hlavním cílem tohoto plavidla je hledat „velmi tiché“ ruské ponorky, které se v regionu staly aktivními.

Poprvé po 30 letech vstoupila americká letadlová loď do Norského moře – strategicky důležitých vod v novém souboji s Ruskem. Kontradmirál Gene Black velí osmé bojové skupině letadlové lodi Harry Truman.

„Ruské námořnictvo se vrací zpět na moře. Stále více ruských ponorek pracuje na místech, kde dříve nebyly. Tiché ponorky, které vystřelují rakety hluboko na území Sýrie,“ říká v rozhovoru kontradmirál..

 

Reportéři NBC News se plavili tři dny a tři noci na palubě Forrest Sherman. Jeho kapitán a posádka jsou lovci ponorek.

Důstojníci poukazují na to, že Spojené státy se po bitvách v první světové válce, druhé světové válce a studené válce účastní čtvrté bitvy o Atlantik.

„Rusko má mnohem více ponorek s mnohem vyšší mírou tajnosti,“ informuje poručík Malia Montgomery, “mohou zůstat velmi tiché a jpo dlouhou dobu, abychom je nemohli sledovat.

Pro sledování ruských ponorek jsou sonarové bóje házeny do vody z vrtulníků. Na kapitánském můstku velitel plavidla Ryan O’Luckland poznamenává, že nárůst ruských ponorkových sil je hlavním důvodem, proč jsou v tomto regionu přítomny Spojené státy a jeho spojenci z NATO.

zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.