Americké Strykery vyzbrojené Stingery mají bránit Evropu před Ruskem (VIDEO)

Americká armáda chce poslat do Evropy obrněná bojová vozidla Stryker vyzbrojená protitankovými střelami Hellfire a protiletadlovými komplety Stinger, aby pomohly spojencům vzdorovat „ruské regionální hrozbě“. Napsal o tom portál Warrior Maven.

Stryker MSL je osmikolové bojové vozidlo, které má zajišťovat protivzdušnou obranu na malé vzdálenosti. Hlavním cílem Strykerů mají být helikoptéry a bezpilotní letouny nepřítele.

První prototyp má vzniknout v roce 2019 a celkem má být dodáno 144 těchto systémů, které v Evropě budou nejspíše rozmístěny do roku 2020. Stroje pravděpodobně dostane 2. jezdecký pluk mechanizovaného jezdectva americké armády, který je trvale rozmístěn v Evropě.

Kromě toho 2. jezdecký pluk aktivně testuje laserové zbraně MEHEL (Mobile High-Energy Laser), jež jsou rozmístěny na vozidlech tohoto typu.

Podle portálu se americká armáda obává hrozby vycházející z ruskýchstřel s plochou dráhou letu a bezpilotních letounů. Příliš dlouhou dobu se totiž věnovala protipovstalecké taktice a ignorovala protivzdušnou obranu, píše portál. Právě Stryker MSL má být nejúčinnějším systémem, který bude čelit těmto hrozbám.

Stroj má v zadní části nainstalovanou bezobslužnou věž z dílny společnosti Boeing, která je vyzbrojená čtyřmi protitankovými řízenými střelami Longbow Hellfire a čtyřmi protiletadlovými raketovými střelami Raytheon Stinger.

V Pentagonu jsou znepokojeni exponenciálním růstem levných dronů na moderních bojištích. Právě kvůli nim mají být nasazeny tyto moderní systémy. Jejich rozmístění v Evropě bude nejspíše probíhat v rámci programu Short Range Air Defense (SHORAD), který má posílit spojeneckou protivzdušnou obranu na malé vzdálenosti.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

 1. Jarda napsal:

  Ďaleko už nie sme od začiatku III svetovej. Rád by som veril v opak!

 2. jirik napsal:

  Neviděli jste granáty? Americké letectvo nabízí odměnu 5 000 USD za ztracenou munici
  Americké letectvo ztratilo bednu s granáty. Ta se teď může povalovat někde u silnice v Severní Dakotě.

  Bedna se ztratila 1. května, když se bezpečnostní síly 91. raketového křídla americké armády pohybovaly mimo svou leteckou základnu Minot v Severní Dakotě. Jak uvádí list Bismarck Tribune, munice mohla vypadnout z nákladního vozu západně od města Parshall, když jednotka jela z jedné základny na druhou.

  A Paratrooper assigned to 2-505 PIR, 3BCT, @82ndABNDiv fires a MK-19 Grenade launcher during a range at @FtBraggNC, Oct. 31, 2017 pic.twitter.com/RxrfViDF42

  — 3rd Brigade Combat Team, 82nd Abn Div (@PantherBrigade) 1. listopadu 2017
  Jedná se o munici pro automatický granátomet Mk 19. Ten se využívá pro likvidaci lehce obrněných vozidel a své uplatnění našel v Iráku a Afghánistánu. Americká armáda slibuje odměnu 5 000 dolarů za informace, které povedou k nálezu bedny.

  U.S. Air Force now offering reward for missing grenades. https://t.co/AJXhdoRdtu

  — Steve Schuster (@stevenschuster) 15. května 2018
  https://cz.sputniknews.com/svet/201805167358936-letectvo-usa-munice-odmena/
  ———————————————————-
  Lodě s raketami s plochou dráhou letu Kalibr budou trvale hlídkovat ve Středozemním moři, řekl Vladimir Putin na vojenské poradě.

  Toto opatření prezident zdůvodnil „trvajícím nebezpečím útoků mezinárodních teroristů v Sýrii“.

  Prezident Putin také uvedl, že praxe dlouhých námořních plaveb, cvičení a tréninků bude pokračovat. Podle jeho slov je na tento rok naplánováno 102 plaveb lodí a ponorek.

  Rakety Kalibr jsou dílem konstrukční kanceláře Novátor. Dosah Kalibrů je přibližně 2,5 tisíce kilometrů. Jsou součástí výzbroje ponorek projektu 885 Jaseň a projektu 636, fregat projektu 11356 a dalších lodí.

  Poprvé byly Kalibry použity v Sýrii v říjnu 2015. Od té doby byly rakety opakovaně použity proti ozbrojencům a předvedly se z té nejlepší stránky.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201805167357280-putin-kalibr-rusko-stredomori-syrie/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.