Americké Strykery vyzbrojené Stingery mají bránit Evropu před Ruskem (VIDEO)

Americká armáda chce poslat do Evropy obrněná bojová vozidla Stryker vyzbrojená protitankovými střelami Hellfire a protiletadlovými komplety Stinger, aby pomohly spojencům vzdorovat „ruské regionální hrozbě“. Napsal o tom portál Warrior Maven.

Stryker MSL je osmikolové bojové vozidlo, které má zajišťovat protivzdušnou obranu na malé vzdálenosti. Hlavním cílem Strykerů mají být helikoptéry a bezpilotní letouny nepřítele.

První prototyp má vzniknout v roce 2019 a celkem má být dodáno 144 těchto systémů, které v Evropě budou nejspíše rozmístěny do roku 2020. Stroje pravděpodobně dostane 2. jezdecký pluk mechanizovaného jezdectva americké armády, který je trvale rozmístěn v Evropě.

Kromě toho 2. jezdecký pluk aktivně testuje laserové zbraně MEHEL (Mobile High-Energy Laser), jež jsou rozmístěny na vozidlech tohoto typu.

Podle portálu se americká armáda obává hrozby vycházející z ruskýchstřel s plochou dráhou letu a bezpilotních letounů. Příliš dlouhou dobu se totiž věnovala protipovstalecké taktice a ignorovala protivzdušnou obranu, píše portál. Právě Stryker MSL má být nejúčinnějším systémem, který bude čelit těmto hrozbám.

Stroj má v zadní části nainstalovanou bezobslužnou věž z dílny společnosti Boeing, která je vyzbrojená čtyřmi protitankovými řízenými střelami Longbow Hellfire a čtyřmi protiletadlovými raketovými střelami Raytheon Stinger.

V Pentagonu jsou znepokojeni exponenciálním růstem levných dronů na moderních bojištích. Právě kvůli nim mají být nasazeny tyto moderní systémy. Jejich rozmístění v Evropě bude nejspíše probíhat v rámci programu Short Range Air Defense (SHORAD), který má posílit spojeneckou protivzdušnou obranu na malé vzdálenosti.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

2 Komentáře zapnuto "Americké Strykery vyzbrojené Stingery mají bránit Evropu před Ruskem (VIDEO)"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jarda
Host
Jarda

Ďaleko už nie sme od začiatku III svetovej. Rád by som veril v opak!

jirik
Host
jirik
Neviděli jste granáty? Americké letectvo nabízí odměnu 5 000 USD za ztracenou munici Americké letectvo ztratilo bednu s granáty. Ta se teď může povalovat někde u silnice v Severní Dakotě. Bedna se ztratila 1. května, když se bezpečnostní síly 91. raketového křídla americké armády pohybovaly mimo svou leteckou základnu Minot v Severní Dakotě. Jak uvádí list Bismarck Tribune, munice mohla vypadnout z nákladního vozu západně od města Parshall, když jednotka jela z jedné základny na druhou. A Paratrooper assigned to 2-505 PIR, 3BCT, @82ndABNDiv fires a MK-19 Grenade launcher during a range at @FtBraggNC, Oct. 31, 2017 pic.twitter.com/RxrfViDF42 — 3rd… Číst vice »

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!