Americký ministr zahraničí Pompeo letí do Ruska na schůzku s Putinem

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo navštíví dne 13. května Rusko. V úterý 14. května má naplánovanou schůzku s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a šéfem ruské diplomacie Sergejem Lavrovem. V pátek to uvedlo americké ministerstvo zahraničí.

„Ministr zahraničí Pompeo odcestuje dne 14. května do Soči, kde se setká s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem a prezidentem Vladimirem Putinem. Mluvit budou o celé řadě bilaterálních a multilaterálních výzev,“ stojí v prohlášení.

Pompeo má z Washingtonu odletět dne 12. května a následující den dorazit do Moskvy. Tam se setká s členy americké diplomatické mise. Dále má naplánovanou schůzku s americkými podnikateli a absolventy studentských výměnných pobytů. V tentýž den hodlá položit věnec k hrobu neznámého vojína.

zdroj: 9

.

.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. Karel napsal:

    Bez Ruska uz vubec nic nejde. A tak vypaseny Dickie se je bude zase snazit Rusy oblafnout. Ti uz ale tu podlou chasku znaji.

  2. jirik napsal:

    USA odmítly vydat víza ruským delegátům do výboru pro přípravu konference o Smlouvě o nešíření jaderných zbraní. Oznámil to Vladimír Jermakov, ředitel odboru pro nešíření a kontrolu zbraní na Ministerstvu zahraničních věcí RF.

    https://sptnkne.ws/mx8u

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.