Americký novinář naléhá na Ukrajinu, aby vyhodila do povětří Krymský most. Uživatelé Twitteru v šoku. Jaká byla jejich reakce?

Na sociálních sítích způsobil povyk výrok amerického novináře, ve kterém Ukrajině doporučuje vyhodit do povětří nedávno zbudovaný most, který spojuje Krymský poloostrov s ruskou pevninou.

Zatímco Rusko slavilo otevření masivního 19 kilometrů dlouhého mostu vedoucího přes Kerčskou úžinu, po kterém nyní proudí doprava, americký novinář Tom Rogan ve svém článku, publikovaném ve Washington Examiner, navrhuje, že by jej Ukrajina měla vyhodit do povětří.

Podle autora by „Ukrajina měla zničit základy mostu“, protože tato struktura je zřejmě „pobuřující urážkou samotné hodnověrnosti Ukrajiny coby národa“.

Novinář také trval na tom, že by USA měly v této záležitosti Ukrajinu podpořit, pohotově poskytujíc odkaz na jeho další článek zvaný „Nebojte se, USA by jadernou válku s Ruskem vyhrály“.

Velké množství uživatelů sociálních médií však Roganovu vizi shledalo šokující a uvažovalo nad tím, zda jeho návrh nebyl propagací terorismu.

„Ukrajina by měla odpálit Putinův Krymský most. Tom Rogan by měl být obviněn za podporování terorismu. Přemýšlejte o tom. Chce, aby Ukrajina bombardovala Krymský most. Rusko by na to odpovědělo válkou. Co to s Roganem sakra je. Hanba!“ publikoval na Twiteru uživatel Best Health 4 You.

„Ukrajina by měla odpálit most? Možná by kvůli tomu zahynula spousta lidí. Měl by jsi odjet na Krym a psát o tom, co chtějí tamější obyvatelé. To je to, co skutečný novinář dělá.“  píše uživatel uko, edidiong.

„Rogan musí podlehnout vyšetřování za podněcování k teroristickým aktivitám v jeho díle, které nezval ‚Ukrajina by měla vyhodit Putinův Krymský most do povětří'“. tweetoval Bryan Barajas.

Ruské velvyslanectví ve Spojených státech ve svém prohlášení uvedlo, že „svoboda projevu neospravedlňuje podněcování k páchání teroristických činů“ a že Roganův článek zašel „daleko za hranice novinářské etiky.“

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jarda Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jarda
Host
Jarda

A nedopustil sa ten novinár trestného činu nabádanie k teroristického činu?