Americký profesor: Kalifornie se stala „zemí třetího světa“

„Zlatý stát“ má všechny známky nesolventního státu: velmi vysoké daně se špatnou infrastrukturou, nekvalitní vzdělávání a vysoká míra kriminality, uvedl Victor Davis Hanson z Hooverova institutu v rozhovoru pro Fox News.

Podle profesora se Kalifornie stává nevhodnou pro život střední třídy: v ní, stejně jako za feudalismu, je jen prostor pro chudé a super bohaté.

 

Victor Davis Hanson je vedoucím pracovníkem na Hooverově univerzitě. Celý život žil v Kalifornii, stejně jako několik generací jeho předků. Právě napsal článek, ve kterém nazval svůj stát „prvním státem třetího světa v Americe“.

Televize Fox, se ho proto zeptala: V jakém smyslu je Kalifornie státem třetího světa?

„Má všechny příznaky, které jsou spojeny se selhávajícími státy. Má nejvyšší daně z příjmů, benzínu, daní z prodeje, a zároveň, jeho skóre školních zkoušek spadají do 10 procent nejhorších v zemi,“ reagoval Victor Davis Hanson.

Podle něj v Kalifornii žije jedna třetina všech příjemců sociálních dávek. Pětina obyvatelstva žije pod hranicí chudoby. Každá pátá americká osoba bez domova je v Kalifornii. Toto je středověká společnost. Malá, ale velmi bohatá elita – máme více miliardářů než v jakémkoli jiném státě země – a zároveň největší třídu „sociálního dna,“ upozornil.

 

Zde je jeden z důvodů. A Gavin Newsom (guvernér Kalifornie) nemá pravdu. Před 25 lety jsme přijali Propozici 187, která připravila nelegální přistěhovalce o přístup ke zdravotní péči s výjimkou mimořádných případů. Hlasovalo pro ni 59 procent. To pomohlo Pete Wilsonovi porazit Kathleen Brownovou (v guvernérských volbách), ačkoli zpočátku zaostával. Bylo to velmi populární. Ale po třech dnech byl zrušen federálním soudem. Proto byl odstrašující faktor odstraněn pro lidi, kteří chtějí přijít do Kalifornie, často ilegálně. A žili zde nelegálně, uvedl Hanson.

„Bohužel to byla jen část současné bouře. Současně se během 25 let čtyři až šest milionů lidí rozhodlo: „Pokud zaplatím nejvyšší daně a na oplátku dostanu nejhorší silnice, infrastrukturu, veřejné školy a jednu z nejvyšších úrovní kriminality (mimochodem San Francisco má více trestných činů na obyvatele než jakékoli jiné hlavní americké město, proč nejdu tam, kde není daň z příjmu, například do Nevady nebo na Floridu?“upozornil.

Třetí vír v této bouři vznikl ve stejnou dobu, kdy v polovině nebo na konci 90. let rostlo Silicon Valley. Nakonec, po čtvrt století, kapitalizace Google, Facebook a Apple činila asi tři biliony dolarů. „Vytvořili jsme velmi malou, ale vlivnou, bohatou panskou třídu, která necítí důsledky své vlastní ideologie,“ upozornil profesor Hooveroivy univerzity.

 

Když to říkám, mám na mysli, že (bývalý guvernér Kalifornie) Jerry Brown, když odstoupil ze své funkce, nežil zde ve Fresnu, a usadil se svým penzionem v Grass Valley (jako senátor). Dianne Feinsteinová (exstarostka San Franciska a poslankyně za Kalifornii) neposlala své děti … svou dceru do veřejné školy. Žije v Pacific Heights, ne v Redwood City. Nancy Pelosiová (předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA) si stěžuje na své vzdělání, ale žádné z jejích vnoučat nechodilo do veřejných škol v San Franciscu, upozornil profesor.

„Vytvořili jsme tak velmi bohatou třídu, která není proti vysokým daním, protože má způsoby, jak je obejít, stejně tak jako nekvalitní sociální služby. A ti, kdo jsou uprostřed, vypadají jako středověcí rolníci, kteří nejsou chráněni hradbami hradu, a aby přežili, opouštějí tato místa. Takže stále máme něco jako romantizovanou třídu žebráků a královskou elitu, která jakoby obecně nemá nic společného se zánikem střední třídy,“ dodal Victor Davis Hanson.

zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

 1. Maroš napsal:

  „„Vytvořili jsme tak velmi bohatou třídu, která není proti vysokým daním, protože má způsoby, jak je obejít, stejně tak jako nekvalitní sociální služby. A ti, kdo jsou uprostřed, vypadají jako středověcí rolníci, kteří nejsou chráněni hradbami hradu, a aby přežili, opouštějí tato místa. Takže stále máme něco jako romantizovanou třídu žebráků a královskou elitu, která jakoby obecně nemá nic společného se zánikem střední třídy,“ dodal Victor Davis Hanson.“ – je to len jedna z výkladných skríň glogálneho parazitizmu! HollyÚd a neokoni, ktorí majú síce centrum moci vo Washingtone, ale reálne si to ich rodiny nadužívajú v Kalifornii.

  No a do takéhoto marasmu sa chystá utiecť – za „slobodou“ – Tomy Robinson z Británie. Zjavne nesleduje Pjakina a sám je zaneprázdnený svojím odporom natoľko, že nemá pojem o globálnom mocenskom prepojení elít USA a Británie, a že teda všetky politické problémy v Británii aj v USA majú globálne súvislosti – riadený neomarxistický prevrat USA globálnych liberastov smerom k NWO, takže je to rozhodnutie ujsť pred dažďom pod odkvap. Vo FEMMA táboroch majú pre neho voľné miesta podľa vlastného výberu. Pjakina by mal niekto začať prekladať aj do angličtiny. Stačí tak málo, aby bol človek zorientovaný.

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019070910308480-britanie-padla-svoboda-je-pryc–aktivista-tommy-robinson-prosi-trumpa-o-politicky-azyl-v-usa/

 2. Maroš napsal:

  A teraz pozor na kolaps ekonomiky u nás – napr. VÚB Banka je dcérskou filiálkou nemeckej bankovej skupiny, takže kolaps Deutsche Bank určite spôsobí domino efekt aj na Slovensku! A v celej EU!

  „Pochybovači namietali, že všetky dovtedajšie pokusy dopovať ekonomiku natlačenými peniazmi dopadli katastrofou. No centrálni bankári v spolupráci s politikmi vyhlasovali, že tentoraz vedia, čo majú robiť, aby sa im dianie nevymklo spod kontroly.
  S odstupom desaťročia sa ukazuje, že vedia len to, čo vedeli ich predchodcovia — odsunúť problémy na plecia nasledovníkov.
  Na obzore je totiž ekonomická recesia a mnohé štáty sú na tom horšie, než boli v roku 2008.“
  https://www.aktuality.sk/clanok/707133/zlyhalo-tlacenie-penazi-na-obzore-je-recesia/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-new2

  Dôchodcovia v Čechách – držte si klobúky! Začína prvá fáza zavedenia platieb za zdravotné poistenie pre dôchodcov /po vzore USA/ – dramatické zvýšenie dôchodkov!
  „Důchodcům vzrostou příští rok penze o 900 korun, Sněmovna na to kývla“
  Poznámka – tie odvody by mali byť približne vo výške 1800 Kč. Detto platby rodičov za zdravotné poistenie detí – štát od tohoto chce dať ruky preč – to je Babišova „americká sociálna“ ekonomika!
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zvysovani-duchodu-snemovna-vlada-zakon.A190710_081626_domaci_kop

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..