Angela Merkelová: Evropa musí přijmout VÍCE uprchlíků, Islám není zdrojem teroru

Angela Merkel and crowd of refugees in Hungary

Angažovaná vůdkyně říká, že Evropa má povinnost přijmout vysídlené obyvatelstvo ze Sýrie a Iráku.

Také zmínila, že Islám „není příčinou terorismu“ a že boj s extremismem vyžaduje spolupráci s muslimskými zeměmi.

V rozsáhlém projevu na bezpečnostní konferenci v Mnichově se německá kancléřka rovněž zavázala, že bude úzce spolupracovat s Ruskem Vladimira Putina v boji s ISIS na středním východě.

Mrs. Merklová se stala terčem kritiky kvůli přijetí 1 milionu uprchlíků uprostřed obav o stav bezpečnosti a po řadě sexuálních útoků migrantů po celém Německu.

Po kamionovém útoku v Berlíně, který se odehrál v prosinci na vánočním trhu, bývalý šéf UKIP Nigel Farage prohlásil, že události jako tyto budou „dědictvím Merkelové“.

Mrs. Merkelová byla silně kritizovala Brexit, že prý toho „hluboce lituje“.

Daily Star Online odhalil, jak Brexit nemusí snížit migraci, s 650 000 imigranty, kteří tak jako tak upírají zrak k našim břehům.

Kandidovat bude v září proti kandidátovi sociálních demokratů Martinu Schulzovi, bývalému předsedovi Evropského parlamentu.

Na účet Putina prohlásila, že vztah mezi Evropou a Ruskem je stále náročný, ale bylo důležité s nimi pracovat na boji proti islámskému terorismu.

Uvedla: „Společný boj proti islámskému terorismu je oblast, ve které máme společné zájmy a kde můžeme spolupracovat.“

Po vyjádřeních k Islámu a uprchlíkům následuje její kritika zákazu Donalda Trumpa, který se týká cestování lidí ze sedmi zemí, kde je majoritním náboženstvím Islám.

Nový americký místopředseda Mike Pence byl v publiku a sám znovu ve svém projevu potvrdil závazek USA vůči NATO.

Německo je pod rostoucím tlakem, aby zvýšila své vojenské výdaje a udělá „vše, co je v jeho silách“, aby splnila cíl NATO utratit do roku 2024 2 % hospodářské produkce na obranu, uvedla na konferenci Merkelová.

Pouze minulý týden byl student zavlečen do lesů a znásilněn imigrantem, který nemluvil anglicky, v blízkosti areálu univerzity v Bochumu.

 

přeložila: raja

zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Když se v Evropě mluví o pravicových populistech, většinou zaznívají jména jako Marine Le Penová nebo Geert Wilders. To zřejmě přišlo jejich kolegům z Dánské lidové strany trochu líto, a tak se také ozvali. Troškaři rozhodně nejsou: chtějí, aby jim Německo vrátilo Jižní Šlesvicko. http://zpravy.tiscali.cz/dansti-populiste-si-narokuji-cast-nemeckeho-uzemi-hrozi-konflikt-293751 Ministr zahraničí Anders Samuelsen ale rychle přispěchal s prohlášením, že v případě územního požadavku nejde o oficiální stanovisko dánské vlády. A politické zastoupení dánské menšiny v Německu SSW (Jihošlesvický voličský svaz) odmítlo požadavek připojení území k Dánsku jako populistický, nereálný a anachronický a za nebezpečný hazard s dlouholetým mírovým urovnáním, jehož se po staletích německo-dánských… Číst vice »