ANS

Vážení spoluobčané,

dne 15.3.2017 jsme obdrželi od našich známých mail s názvem „Už je nás 2,879.406, přepošli dál!“. Mail a zejména jeho přílohu kritizující problémy, jež jsou nejvíce zjevné a tudíž nejvíce pálí většinu nás, občanů tohoto státu, jsme přečetli a na souhlas jsme připočítali číslo 1 a poslali dále našim známým. Tento mail i s příslušnou přílohou dostali zčásti i jinými cestami rovněž další členové Aliance národních sil (ANS), na jejíž činnosti před blížícími se volbami se podílíme.

 

Účelem této aliance je sdružovat menší strany, hnutí a skupiny, jakož i jednotlivce, aniž by museli do této strany vstupovat, tak, aby jejich hlasy při volbách nepropadli, jak tomu bývá obvykle. Právě tyto subjekty byly vítězi posledních krajských voleb u nás, kdy docílily celkem 27,4 %. Postupovaly však roztříštěně, takže jejich hlasy bohužel kompletně propadly.

 

 

Ani my v ANS nejsme spokojeni s vývojem a stavem situace u nás. Rozhodli jsme se proto na něj již dříve reagovat naším programem, který připravujeme pro naši účast v podzimních volbách. Snažíme se v něm rozlišit příčiny a následky tohoto stavu, navrhujeme též řešení k nápravě.

 

Upozorňujeme přitom na skutečnost, že:

 

– problémy této země a nás občanů (či 99 % z nás) jsou hlubší a četnější,

než bylo popsáno v obdrženém dopisu;

 

– jejich náprava si vyžádá komplexních změn, vč. změn personálních;

 

– bez nich nelze totiž změny v oblasti ekonomické, politické, sociální, branněbezpečnostní, v oblasti justice a dalších provést a

 

– k provedení těchto změn je třeba vytvořit si potřebné podmínky i na poli mezinárodním,neboť naše současné smluvní vazby v této oblasti provedení nutných změn jsou napřekážku. Ve své podstatě tak napomáhají udržet současnou neúnosnou situaci, nemluvě pak již o dalších nebezpečích a problémech, do nichž jsme jimi zatahováni.

 

V reakci na již zmíněných dopis, který jsme obdrželi, zasíláme nyní Provolání k občanům ČR pod základním heslem „Je to dobré pro naši zemi?“ s:

 

a/ hlavními programovými prioritami navrhovanými ANS („3 plusy a 3 mínusy“);

 

b/ komentářem pod dostatečně vypovídajícím názvem „Změna systému je nutná!“       

 

c/ vzorem petiční listiny pro zájemce o podporu tohoto programu a sympatizanty této strany (s žádostí k některým z Vás o vytištění této petiční listiny v jednotlivých městech či regionech a o zajištění sběru podpisů s vyplněním jmen a adres dotyčných tak, aby bylo možné splnit podmínky zákona pro naši účast ve volbách. V případě dostatku zájemců si petiční listinu vytiskněte opakovaně.

 

Předpokládáme i zájem některých z Vás, takto oslovených, o účast na kandidátce ANS v blížících se volbách, zejména pak organizátorů sběru podpisů na petiční listiny v jednotlivých lokalitách, a to v rámci možností daných limitem pro počet lidí na kandidátkách za každý kraj.

 

Originály vyplněných petičních archů zasílejte laskavě na adresu:

Ing. Marie Paukejová

Jihočeská růže

Česká 52

370 01 České Budějovice,

 

 

Vaše vyjádření příp. zájmu kandidovat za ANS v podzimních celostátních volbách

pak mailem na adresu: aliancens@centrum.cz

 

Detaily programu ANS jsou ještě dotvářeny.

Bližší informace naleznete na webstránce

www.aliancens.cz.

 

Budete-li mít Vy, vážení spoluobčané, nějaké vhodné náměty, neváhejte nám je zaslat tak, aby je bylo možné zapracovat do širšího programu.

 

Při tomto našem postupu se řídíme především těmito hesly:

– Je to dobré pro naši zemi?

– Kdo, když ne my, kdy, když ne teď?

– Změna systému je nutná

– soutěžíme v síle myšlenek a nikoliv v síle hlasu na náměstích

– Přijďte všichni k volbám, půjde tentokrát o vše a nadlouho!

– Neházejte to „nám“, házejte to sobě a svým rodinám!

(ANS bude Vás jako jednotlivce spolu s dalšími subjekty jako účastník voleb zastřešovat.

 Nemusíte být přitom členy ANS, ač případnému zájmu o členství v ANS se a priori nebráníme).

 

V případě potřeby či organizačních dotazů pište mailem na tuto adresu: aliancens@centrum.cz

 

Uveďte pro případ potřeby i své telefonní číslo.

 

Na stesky a stížnosti to bylo 2,879.406 + 1 hlas, když dorazily k nám.

A kolik nás bude nyní, když přicházíme s konkrétními návrhy řešení?

Staňte se i Vy součástí tohoto řešení!

 

Posílejte, prosím, tento materiál obráceným směrem zpět, zejména

tedy těm, od nichž jste původní materiál se stížnostmi obdrželi.

Vašim aktivitám v příp. rozesílání tohoto materiálu navíc  i na další

adresy však nic nebrání!

S tímto provoláním jsme právě začali oslovovat naše okolí. V okruhu

našich známých a příznivců v jejich okruhu

                                                                                 je nás zatím:   102

 

Nyní se obracíme na Vás, od nichž jsme zmíněný mail s kritikou problémů

obdrželi, s žádostí o pokračování v této činnosti na další Vám známé adresy.

  Před odesláním dalším adresátům nezapomeňte přičíst Váš hlas,

 

Ing. Jaroslav Tichý

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

9
Komentujte

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
HanaPavelJaroslav TichýBude ale záležet na tom, kolik procent to pochopí již nyní, kdy je ještě čas!Vladimíra Vítová Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pavel
Host
Pavel

Milý TM – tohle není dobré. Já v tom vidím zoufalou snahu vládnoucích elit jak rozmělnit případný zisk Okamurovy SPD. Takovéto prohlášení by mělo smysl, pokud by tam napsali – souhlasíme s devadesáti procenty programu SPD. Přijďte k volbám – zejména vy, kteří jste k nim dosud nebo převážně nechodili a „hoďte“ to tam této straně. Jen díky Vám a Vašim hlasům může dosáhnout na takový výsledek ve volbách, že nebude možné postavit vládu bez nich. A jedině coby vládnoucí straně se může SPD podařit naplnit svůj (váš) program přímé demokracie, odvolatelnosti politiků a realistické a mírové zahraniční politiky ČR.… Číst vice »

Jiří K
Host
Jiří K

Pavle, souhlasím!

Vladimíra Vítová
Host

Dobrý den, nemohu souhlasit s Pavlem. Aliance národních sil je platforma malých neparlamentních politických stran, které mají poněkud jiný program než SPD – například SPD nepožaduje vystoupení z NATO, nepožaduje zestátnění strategických odvětví národního hospodářství – nepožaduje SYSTÉMOVOU změnu, bez níž se naše země nikam nepohne a vše bude při starém jen s menšími kosmetickými úpravami atd…… referendum je pouze prostředek, nikoliv CÍl ….a mnozí lidé, kteří mají takovéto názory prostě nebudou volit T. Okamuru, protože nesplňuje jejich očekávání a jejich představy. Proto upřímně nechápu, proč požadujete to, co požadujete – není to správné. Lidé v ANS nejsou žádnou vládnoucí… Číst vice »

Jaroslav Tichý
Host
Jaroslav Tichý

ANS se snaží oslovit menší politické strany a seskupení, která s T. Okamurou již dříve nešly a nepůjdou. ANS jako jediná jim umožňuje volební spolupráci, zastřešuje je s cílem zajistit, aby jejich hlasy zase nepropadly. ANS se snaží předložit občanům komplexní program postavený na systémové změně, T. Okamura nabízí jen změny kosmetické. Díky nim se nanejvýš vymění pár lidí ve funkcích, vše ale poběží stejným způsobem dál. Je zřejmé, že žádná ze stran nezíská ve volbách v ČR přes 50 %. Jinými slovy je přímo žádoucí, aby alternativní strany mohly uzavřít povolební koalici, pokud se jich dostane do parlamentu více.… Číst vice »

Pavel
Host
Pavel

Mýlíte se bohužel skoro ve všem. Okamura jistě nemá v plánu vystoupit z NATO, protože chce i hlasy lidí, kteří vidí v NATO nějakým podivným řízením jejich mozků ochranu proti Rusku. A kteří nevědí anebo nechtějí vědět, že naším největším nebezpečím je právě USA a jeho zahr. politika. Ale jak jsem někdy v lednu či únoru psal panu Okamurovi – tak to řeknu i vám – Není třeba vystupovat z NATO – jde udělat něco mnohem jednoduššího a splní to všechny cíle – stačí udělat to co udělala Francie myslím v roce 1968 – vystoupit z vojenské části paktu NATO… Číst vice »

Bude ale záležet na tom, kolik procent to pochopí již nyní, kdy je ještě čas!
Host
Bude ale záležet na tom, kolik procent to pochopí již nyní, kdy je ještě čas!

Citat: „Účelem této aliance je sdružovat menší strany, hnutí a skupiny, jakož i jednotlivce, aniž by museli do této strany vstupovat, tak, aby jejich hlasy při volbách nepropadli, jak tomu bývá obvykle. Právě tyto subjekty byly vítězi posledních krajských voleb u nás, kdy docílily celkem 27,4 %. Postupovaly však roztříštěně, takže jejich hlasy bohužel kompletně propadly.“

Tohle dela smysl.

Jaroslav Tichý
Host
Jaroslav Tichý

Nepovažuji dále za účelné dokola argumentovat Pavlovi. Jeho představa o tom, jak budeme rušit ustanovení EU, která byla povinně aplikována do našeho právního systému, avšak zůstaneme v EU, je na úrovni Boženy Němcové (Pohádka o chytré horákyni) – doporučuji si ji zopakovat. Totéž platí o vystupování jen z vojenské části NATO a setrvávat v té politické. Již nyní náš všichni z těchto institucí tlačí, že se málo „angažujeme“. Budeme tedy spolupachateli válečných zločinů, ale neúčastníme se jich přímo? A tak bych mohl pokračovat. A krom toho, všichni hovoří o tom, že zde máme šmejdy (a nejen na pozici exekutorů). Ano,… Číst vice »

Pavel
Host
Pavel

Pane já jsem argumentoval příklady – z historie i současné praxe. Německo podle toho co vím, neaplikovalo změnu své Ústavy, která by nadřazovala mezinárodní smlouvy nad německé zákony. Takže nemusí respektovat nějaký Brusel. A ani my ne, LS nebyla přijata referendem, tak její platnost může být vypovězena rovněž bez referenda – je to rychlejší, je to stavovské a čisté okamžité řešení – dá se udělat ihned po volbách. NATO – vystoupit z NATO je problém (ne technický) stali bychom se cílem jejich raket, vystoupit z vojenské části a účasti na jakýchkoliv vojenských akcích této organizace lze – příklad jsem uvedl… Číst vice »

Hana
Host
Hana

Co to je? Další letadlo? Asi nějací zoufalci jako herci, kteří kecali na ČT.