Anténa je nový orgán, nejde sundat na spaní. Lidé by měli předělávat sebe, ne planetu, říká kyborg

Moje implantáty jsou části těla, nejsou něco, co jen nosím, říká Neil Harbisson, první člověk, kterého britské úřady nechaly vyfotit na pas s umělým orgánem. Harbisson si před třinácti lety nechal do hlavy voperovat anténu, která převádí světlo na zvuk.

Lékař, který operaci ve španělské Barceloně provedl, zůstane v anonymitě, dokud nepůjde do důchodu nebo dokud nezačnou vylepšování lidí pomocí technologií uznávat bioetické komise. Podle Harbissona to jednou s podobnými operacemi bude jako s těmi na změnu pohlaví. Časem se najde bioetická komise, která je schválí, a zájemci budou jezdit do zemí, kde je povolí.

Video si môžte pustiť tuvideo.aktualne.cz

Rozhovor v angličtine s českými titulkami skutočne stojí za to vidieť. 

Kam ľudstvo smeruje? Ak to bude takto pokračovať, nedá sa to nazvať inak, ako koniec našej civilizácie a ľudstva ako takého. Ale našťastie sa formuje aj opačná filozofia, žiť čo najviac v spojení s prírodou a rozvíjať v sebe rôzne schopnosti. Pretože všetko máme aj tak sebe ukryté.

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

3 Komentáře zapnuto "Anténa je nový orgán, nejde sundat na spaní. Lidé by měli předělávat sebe, ne planetu, říká kyborg"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jara
Host

Pokud tento směr nepůjde zároveň s původními,prastarými znalostmi,které jsou dnes jen pro ,,vyvolené“ a stále se veřejnosti zatajují,pak bude zas jen destrukcí,zneužíván pavědci,politiky a zbrojaři k zotročování člověka, jeho materiální robotizaci,vedoucí k zániku,nikoliv rozvoji. Dál budeme žít v kleci a za mřížemi na Zemi,izolováni od zbytku Vesmíru.

julius
Host
julius

Tak jsem to shledl. Zda to ma skutecne voperovane al evidet neni. Spis to vypada ze ma paruku. nehlede na neprijemnosti pri ruznych pracech, spani, sprchovani a td.. Nevim k cemu by to bylo. Slyset barvy. No dobry al ena to nepotrebuji tuhle obludu na hlave na to staci sluchatka. Mam takovy napad. Kdyz rika ze mame vylepsovat sebe ne prirodu. Co takhle vylepsit nase politiky. Predstavte si treba by takovy politik sel na operaci a dostal by do te dutiny mozek. A uspechem by bylo z eby zacla mozna i myslet. 😀

jirik
Host
jirik

chytré hodinky
Exkluzivně: Garmin Vivoactive 3 se dnes představují světu. A my je vyzkoušeli
Zdroj: https://rungo.idnes.cz/novinka-garmin-vivoactive-3-exkluzivne-fotky-fai-/runtech.aspx?c=A170830_230113_runtech_Pil

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!