Antidepresiva z vody řeky Niagara ohrožují život ryb

Washington – V řece Niagara se vyskytují zbytky léků používaných při léčbě deprese. Podle vědců to může ohrozit život tamních ryb, protože to ovlivní jejich pudy k přežití i rozmnožovací schopnosti. O studii informoval odborný časopis Environmental Science & Technology.

 

 

Její autoři došli k závěru, že ryby doplácejí na zvyšující se používání antidepresiv v USA. Zbytky po těchto lécích byly nalezeny v tělech ryb žijících ve Velkých jezerech na kanadsko-americké hranici.

Podrobná studie byla provedena v populaci ryb v řece Niagara, jež spojuje jezera Erijské a Ontarijské. Čističky z okolních měst do nich vypouštějí vodu, v níž jsou i zbytky léků. Vědci v rybích tělech našli 22 různých medikamentů a mnohé z nich byly antidepresiva.

Americké středisko pro zdravotní statistiku zjistilo, že v minulých 20 letech se zvýšila spotřeba léků proti depresi mezi Američany o 400 procent.

Při laboratorních pokusech se prokázalo, že antidepresiva negativně ovlivňují chování ryb. Zhoršuje se jejich reprodukční schopnost i dovednost při lovení potravy. Snižuje to také schopnosti reagovat rychle v nebezpečí.

 

 

Studie týkající se ryb v Niagaře doporučuje zaměřit se na to, jak zabránit chemickým látkám, které ovlivňují základní pudy ryb, dostat se do vod. V Niagaře se nacházejí i druhy, jež lidé loví a konzumují. Výzkum zabývající se vlivem rybího masa se zbytky lidských léků na člověka je zatím v počátcích.

 

Zdroj: ceskenoviny.cz

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

4 Komentáře zapnuto "Antidepresiva z vody řeky Niagara ohrožují život ryb"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik
Z diskuze na ac24 u http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11020-gruzie-americke-tanky-obrnena-vozidla-vojaky —— Morgelony zřejmě nejsou fikce: Miliardy lidí na celé planetě pijí vodu kontaminovanou částicemi umělé hmoty. Byly nalezeny v 83 procentech vzorků pitné vody. „Pokud jsou přítomna vlákna z umělé hmoty, je možné, že jsou přítomny i nanočástice, které nedokážeme měřít,“ konstatovala dr. Anne Marie Mahon. Jakmile jde o rozměry velikosti nanometru, částice mohou pronikat do buněk a to znamená, že se mohou dostat do tělesných orgánů, což je znepokojující. https://blisty.cz/art/87998.html https://www.theguardian.com/environment/2017/sep/06/plastic-fibres-found-tap-water-around-world-study-reveals —- následná reakce—– R.M. tak to je kurva zistenie. Teraz nech niečo hovoria tí skurv.ní trolovia na týchto diskusiách. Chemetrails je faktom… Číst vice »
jirik
Host
jirik

Kohoutková voda obsahuje plastová vlákna, zjistila studie
Testy ukázaly, že pro miliardy lidí na celém světě je pitná voda kontaminovaná plastovými částicemi, takzvanými mikroplasty. Zjistilo se, že 83 procent zkoumaných vzorků vody z vodovodu je takto znečištěno. Průměrný počet vláken nalezených v každém 500mililitrovém vzorku se pohyboval od 1,9 v Evropě až po 4,8 v USA. Odborníci by tak měli zkoumat, jaké to nese důsledky pro naše zdraví.
https://www.novinky.cz/veda-skoly/448404-kohoutkova-voda-obsahuje-plastova-vlakna-zjistila-studie.html

jirik
Host
jirik

Tým amerických vědců odhalil efektivní způsob, jak zpomalit stárnutí, stojí ve zprávě Kalifornské univerzity v Los Angeles na portálu EurekAlert!.
Vědci si povšimli, že se s ubíhajícím časem mění forma a rozměry mitochondrií ovocných mušek. Uprostřed jejich života se tyto organely protahují a zvětšují, což jim brání plnit jejich funkce a podporuje stáří.
https://cz.sputniknews.com/svet/201709095941599-vedec-starnuti/
Dále vědci plánují vytvořit léčiva, jež umožní reprodukci růstu úrovně Drp1 v organismu.

jirik
Host
jirik

Zhruba 1500 Čechů ročně spáchá sebevraždu, Česká republika se tak nachází nad evropským i světovým průměrem. Podle vědců z Národního ústavu duševního zdraví chybí národní strategie prevence sebevražd nebo jiný program komplexní prevence.
http://vool.cz/MEPyY

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!