Apokalypsa? Jsme tu jako cizinci, stěžují si etničtí Němci v Německu

DÜSSELDORF | Matka tříletého chlapce zveřejnila na Facebooku video, na kterém si stěžuje, že se její syn nemůže v jeslích socializovat s ostatními dětmi, neboť pouze dvě z nich mluví německy. Video má téměř dva miliony zhlédnutí. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

 

 

Leen Kroetsch ze Severního Porýní-Vestfálska na videu z 15. srpna tvrdí, že z 25 dětí v jeslích, které navštěvuje její syn, pouze dvě mluví německy. Proto se musí přizpůsobovat cizímu okolí, zatímco ostatní děti spolu snadno komunikují. Podle ní politici migrační krizi zcela nezvládli

„Můj syn se musí adaptovat ostatním dětem,“ říká na videu matka. „To není integrace, drazí politici, integrace je trochu něco jiného,“ dodává. Tvrdí, že její případ není ojedinělý a odkazuje na svou známou, jejíž dítě je pouze jedním ze dvou, kdo mluví německy. Kromě toho se Kroetsch musela obrátit na soud, aby mohla pro své dítě zajistit místo v jeslích, zatímco rodiče Muhamedů, Aliů, jak se všichni jmenují, tento problém údajně nemají.

„Bojím se. Mám strach o budoucnost svého syna a nevím, co ještě mohu čekat. Cítím se spolu se synem jako cizinci. Byl to úmysl?“ říká a dodává, že možná bude muset jednou emigrovat.

 

 

HILFE❗Läuft so Integration?Wer muss sich Integrieren?Nachtrag:Weil ich mich nicht immer wiederholen möchte.Ich gebe weder Eltern noch Kinder die Schuld daran einen Kindergartenplatz bekommen zu haben. Integration ist Wichtig aber das Gleichgewicht ist nicht da. Damit hat einfach kein Kind etwas davon.Kinder lernen von einander und brauchen unter auch Sprachvorbilder.Beleidigungen sowie extreme Rechte und Linke Kommentar werden gelöscht.Jeder darf seine Meinung sachlich äußerst.Auch und wenn ich Auswandere Entscheide ich mich bewusst dazu eine andere Sprache und Kultur anzunehmen. Das scheinen aber einige nicht zu verstehen.

Zveřejnil(a) Leen Kroetsch dne Středa 15. srpen 2018

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
EvaPavel Blaheta Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Pavel Blaheta
Host
Pavel Blaheta

V Sudetech je stále dost místa pro cca 3 miliony Němců. Takže až ta jejich emigrace začne budou mít kam jít.

Eva
Host
Eva

oni chodí do práce? že dávají děti do předškolních zařízení?