Archeologové objevili v lese starý tank. Když ho odkryli, nevěřili svým očím! Velice dojemné

…..dojemný dopis vojáka, který položil život za osvobození Evropy před německými fašisty. Kdyby viděl, jakože vidí, co se nyní v Evropě děje, tak mu je z toho opět špatně. Fašisté jsou opět u moci a vládnou, ale jinak EU….

10:27

 

Od konce poslední světové války uplynulo již mnoho času, ale někteří lidé stále nacházejí něco, co přímo souvisí s těmito strašnými časy.

Čtvrtstoletí po válce byl v hlubokém lese nalezen tank, zarostlý do země s dobře viditelným taktickým číslem 12. Okna byla zadřená, v bocích byl průstřel. Když tank otevřeli, našli na místě řidiče ostatky mladého nadporučíka tankisty.

Měl revolver s jedním nábojem a pouzdro na mapy, kde měl fotku své přítelkyně a neodeslané dopisy.

 

 

25. října 1941.

„Ahoj, moje Varjo! Ne, nesetkáme se. Včera, v poledne jsme půl dne bojovali s hitlerovskými jednotkami. Fašistický náboj nám prostřelil boční pancéřování a vybuchl uvnitř. Než jsem zavezl tank do lesa, Vasilij zemřel.

Moje zranění je vážné. Pohřbil jsem Vasilije Orlova v březovém háji. Bylo v něm světlo. Vasilij zemřel, aniž by mi řekl jediné slovo, nic neřekl také své krásné Zoje ani bělovlasé Mášence, která vypadala jako kvítky pampelišky.

Tak jsem zůstal ze tří tankistů jediný. V podvečer jsem vjel do lesa. Noc jsem strávil v agónii, ztratil jsem spoustu krve. Teď, z nějakého důvodu, bolest, která mi spaluje celou hruď, ustupuje a mám klid na duši.

Je škoda, že jsme neudělali víc. Ale udělali jsme všechno, co jsme mohli. Naši kamarádi teď budou pronásledovat nepřítele, který nesmí chodit po našich polích a lesích.

 

 

Nikdy bych neprožil takový život, kdyby nebyl tebe, Varjo. Vždy jsi mi pomohla: v Chalchyn Golu i tady. Je to přeci tak, kdo miluje, je i laskavější k lidem.

Děkuji ti, moje drahá! Člověk stárne, ale obloha je pořád mladá, stejně jako tvoje oči, do kterých se mohu jen dívat a obdivovat. Nikdy nezestárnou ani nevyblednou.

Uplyne nějaká doba, lidé si vyléčí rány, budou stavět nová města, vyrostou nové zahrady. Přijde další život, budou se zpívat jiné písně. Ale nikdy nezapomeňte na píseň o nás, o třech tankistech. Ty budeš mít ještě krásné děti, budeš ještě milovat…

A jsem rád, že vás mohu s velkou láskou opustit.“

Zdroj:(1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

9 komentářů

 1. mino napsal:

  Mladý poručík určite dostane posmrtne zlatú hviezdu Hrdinu Ruska a jeho rodine odľahne, lebo konečne bude mať svoj hrob. Česť jeho pamiatke.

 2. mariankosnac napsal:

  Smutné že sa na týchto hrdinov zabúda, dokonca odstraňujú sa ich pomníky…

 3. pepé napsal:

  Tito Skuteční Hrdinové jsou systematicky vládnoucím židem opomíjení a protektorátní koloniální dočasná zlodějská správa,tzv. „vláda“ dělá vše,aby se na ně zapomělo,….ale báchorku o 6 milionech imaginárních „ubohých“ židů nám budou do hlav vtloukat čím dál víc.

  • jirik napsal:

   co s pomníkem rudoarmějce????

   Místostarosta moravského Znojma a člen ČSSD Jakub Malačka zahájil na Facebooku diskusi ohledně sochy rudoarmějce na Mariánském náměstí města. Má být bronzová socha zachována či nahrazena?

   https://sptnkne.ws/m4rA

 4. treerat napsal:

  Zpráva zajímavá, díky. Jen technická poznámka. Tanky nemají okna. Mají poklopy zakrývající průlezy pro posádku.

  • Pavel napsal:

   Omyl „treerat“ – tanky mají ještě jedny poklopy – a jsou to zároveň okna řidiče. Takže je možné, že v tom článku píší právě o tomhle okně.

 5. Veteranb napsal:

  Klaním se před hrdinou a jeho neskonalým lidstvím. Takový národ nelze porazit a zotročit, generále Pavle!

 6. Mayor napsal:

  To je síla..Čest jeho památce..nikdo nemůže pošpinit RA,nikdo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..