Lavrov: Americký systém protiraketové obrany obklíčil Rusko!

Spojené státy svým systémem protiraketové obrany (NMD) v podstatě obklíčily Rusko po celém jejím obvodu, a zároveň se nyní zaměřily i na Čínu, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov pro kanál „Rusko 1“. 

„Obecně platí, že pod záminkou severokorejského jaderného problému se rozmísťují objekty americké protiraketové obrany na území Korejské republiky, a nyní v Japonsku. Společně s evropským segmentem amerického globálního systému protiraketové obrany, který je jasně viditelný na mapě, celý systém udivitelně, a ať už náhodně nebo ne, doslova obklíčil Ruskou federaci po celém jejím obvodu, a nyní najednou se už zaměřuje na Čínu. V našem nejlepším zájmu je, aby k se podobné trendy neposilovaly, a musíme si sednou k jednacímu stolu,“ zdůraznil ministr.

Nedávno ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že důležitost tématu protiraketové obrany mezi Ruskem a Spojenými státy roste, a je načase, aby strany zahájily věcnou diskusi o něm.

Ruské orgány opakovaně vyjádřily obavy ohledně plánů USA nasadit prvky protiraketové obrany ve východní Evropě. V této souvislosti už dříve Lavrov uvedl, že nejsou „v žádném případě nejsou úměrné hrozbám, které jako důvod Američané zpočátku vyhlašovali pro vytvoření evropské protiraketové obrany“.

Kremelský seznam 

Lavrov v rozhovoru rovněž komentoval své zařazení do seznamu „Kremelského seznamu“ Spojených států.

Uvedl že byl lhostejný k zařazení jeho jména do „Kremelského seznamu“ Spojených států, jakož i celkově k vyšetřování ze strany amerických úřadů údajného ruského zásahu do amerických voleb.

„Abych byl upřímný, je mi naprosto lhostejné, co se děje v této oblasti, jako je „Kremelská zpráva“, stejně jako vše, co je spojené s takzvanou „ruskou dokumentací“ ve Washingtonu,“ řekl Lavrov v rozhovoru pro televizní kanál „Rusko-1 „. „Kremelský seznam“ označil za směšný. „Můžete to udělat za půl hodiny,“ poznamenal ministr.

Lavrov dodal, že když se objevila první obvinění vůči Rusku o vměšování do volby amerického prezidenta, že „měl velmi těžký pocit“. „Nemohl jsem uvěřit vlastním očím a uším, vycházeje z toho, že mnohé představitele ve Washingtonu z administrativy a Kongresu, které jsem znal osobně a a byl s nimi v kontaktu. Jsou to dastatečně vážní, inteligentní a zodpovědní lidé. Skutečnost, že tato psychóza zbavila všech racionálních zrn, byla pro mě ohromující,“ řekl ministr.

Podle svých slov postupně ztratil zájem o toto téma pokračující déle než rok, ale pozoroval to, protože „fakta, potřebuji znát jako součást své práce a odpovědnosti, ale co s tím dělat, ani nevím“.

Americké ministerstvo financí 30. ledna vydalo „Kremelský seznam“, který zahrnoval téměř celé ruské vedení i hlavní ruské podnikatele – více než 200 lidí. Tento seznam byl vypracován v souladu se zákonem „o boji proti americkým protivníkům pomocí sankcí“ (CAATSA), který byl přijat v USA v létě roku 2017. Neznamená automatické ukládání sankcí proti dotyčné osobě, ale naznačuje, že omezující opatření vůči nim ze strany Spojených států mohou být zavedeny v budoucnosti.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jirikFranta Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Poruchy havarovaného An-148 objevili i u Sochoje Superjet 100 Poruchy, které jsou považovány za příčiny havárie letounu An-148 u Moskvy, objevili i u dopravních letadel Suchoj Superjet 100. O tom informují noviny Kommersant s odkazem na telegram Rosaviacie, který odeslali vedením leteckých společností, operátorům letišť a místním orgánům. Letoun An-148 Saratovských leteckých linií, který letěl na trase Moskva — Orsk, havaroval minulou neděli několik minut po startu z moskevského letiště Domodědovo. Všech 71 lidí na palubě zemřelo. Podle informací Mezinárodního leteckého výboru se havárie mohla odehrát kvůli nepřesným informacím o rychlosti letu, což mohlo být způsobeno zamrznutím odpovídajícího systému letadla.… Číst vice »

Franta
Host

USA se chovají jako světový četník, aspoň si to myslí, Rusko je prý náš nepřítel, občané ale říkají že nepřítelem je USA, Rusko je obklíčeno po celém obvodě , tak kdo je tady agresor, co nám lže ten slavný Petr Pavel, občané České republiky žádají vládu o zrušení členství ČR v NATO a to co nejspíše, než bude pozdě, NATO tímto postupem proti Rusku ohrožují státy Evropy a jejích občany,,,,

jirik
Host
jirik

Rusko se nebude dělit o informace se Severoatlantickou aliancí(NATO) o umístění raketových systémů Iskander v Kaliningradské oblasti, prohlásil předseda branného výboru ruské Státní dumy Vladimir Šamanov.

Dříve generální tajemník NATO Jens Stoltenberg prohlásil, že aliance vyzývá Rusko k průhlednosti v otázce umístění raketových komplexů Iskander v Kaliningradské oblasti. Nesdělil ovšem informace, které v této otázce aliance má.

„Proč bychom měli to sdělovat? To je naše svrchované území, děláme to, co chceme. Na rozdíl od ostatních, kteří přivolávají Američany a další lidi, kteří jsou k nám nepřátelští,“ odpověděl Šamanov novinářům na otázku, zdali Rusko sdělí informace o umístění Inskanderů. https://sptnkne.ws/gJC2

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!