Babiš dal pokyn Finanční správě, aby si ruce ušpinila krví a nebrala ohledy

Nezasahuji do žádných diskusí a nic nevysvětluju, protože vše bývá řečeno v příspěvcích samotných, takže ať si vše každý přebere po svém. Nemám důvod nadávat svým odpůrcům, protože jsem vděčný za to, že žijeme v době, kdy odpůrci kohokoliv mohou zatím svobodně své příspěvky psát. Kroutím sice hlavou nad tím, jak se obě strany, zastánci i odpůrci mých názorů, nenávidí a titulují, ale na druhou stranu je to ukázka toho, jak na tom jako národ jsme. Nikdo nepřináší argumenty, ale o to hlasitěji křičí s mylnou představou, že ten, kdo křičí, musí mít pravdu.

Ve své práci se zabývám jenom konflikty s finančními úřady a případně žalobami na postup finanční správy. Je to oblast, o které 99 % diskutujících neví nic. Je pravdou, že se ke mně dostanou jenom ty nejhorší případy, ovšem druhou pravdou je, že ty nejhorší případy naprosto zrůdné likvidace slušných a kvalitních firem rostou geometrickou řadou. To není o EET a kontrolním hlášení, ale o vymyšlených kauzách s účelovými argumenty, které vedou k tomu, že stát vybírá za podvodníky peníze od slušných firem, které doposud zaplatily na daních od svého vzniku miliardy. A o tom, se vší úctou ke všem diskutujícím, nemůžete mít nikdo ani páru.

Naštěstí zatím fungují správní soudy tak, že se, pokud jste opravdu nevinní a žaloba je dobře připravena, dočkáte spravedlnosti. Ale je otázkou času, kdy i soudy podlehnou společenskému tlaku, který byl uměle vytvořen. Ty neoprávněně vybrané daně nepřinesou žádnému občanovi ani korunu navíc, takže nerozumím tomu, jak tato společenská objednávka vznikla. Proč píši o Andreji Babišovi? Protože on dal pokyn finanční správě k tomu, aby si ruce klidně ušpinila krví a nebrala ohledy na nikoho. Přitom je to právě on, který nejvíce vždycky podváděl, patřil k nejhoršímu podsvětí a sám zkorumpoval všechny vlády. On je ten, který je uplácel. Často si lidé berou do úst Kalouska, ale neznají žádnou kauzu, na které by se Kalousek podílel. Já ji taky neznám. Pro mě je Kalousek mrtvé strašidlo.

Ale u Babiše máme kauzy Čapí hnízdo, dluhopisy, řepku a biopaliva první generace, které nikdo nechce, kauzu Profrost, podivné ovládnutí Agrofertu a odstavení původního vlastníka společnosti Petrimex, podivný nákup Lovochemie, podivný nákup akcií Agroferu od Spolany Neratovice, korupci Agrotecu v kauze Česká pošta, střet zájmů Faltýnka a jeho trestní stíhání v kauze Česká pošta, podivné převzetí podniku Kostelecké uzeniny, sebevražda majitele společnosti U Rytířů po prodeji této společnosti nastrčené kyperské firmě vlastněné Agrofertem, a mohl bych psát dál, určitě jsem na něco zapomněl. Tyhle věci by neměly veřejný rozměr, kdyby se netýkaly člověka, který všem slibuje, jak udělá pořádek. A tady je třeba připomenout prvotní rozměr všech těchto kauz a to je otázka morálky. A to nikdo nemůže popřít, že v případě Andreje Babiše jde morálka úplně stranou. To si zatraceně dobře všichni jeho příznivci uvědomují, proto pořád poukazují na to, že tamti to dělali taky a tehdy nikdo neříkal nic. Ale to pořád neomlouvá nikoho, že když to dělali ti předtím, že to je i teď správné. Nebylo to nikdy správné a nikdo je za to neomlouvá.

Je trestuhodné cokoliv, co je špatné, ať to dělá Babiš nebo jeho předchůdci. Jenomže předchůdci Babiše byli posláni do minulosti ve volbách, právě pro jejich způsob chápání vlády nad tímto státem, takže nechápu, proč by někdo, kdo dělá to samé, měl být opěvován? Navíc Andrej Babiš korumpuje transparentně, takže si všichni myslí, že když o tom víme, je vše čisté. Mí synové mi řekli: „Tatínku, jsem tak na tebe pyšní za to, co děláš.“ Své děti učím respektu k druhým a vysvětluji jim, že ne všichni špatné věci, které se dnes dějí, schvalují, ale jak se na naši společnost musejí dívat ostatní děti? Musíme jim připadat jako lidé z jiného světa. Pokud mají zdravý rozum, nemají šanci pochopit, co se v tomto státě děje…

Zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7
Komentujte

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
jirikSysMikessskaZuzana Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Zuzana
Host
Zuzana

Také nechápu tzv.Babišovce.Spoustaz nich křičí „pryč z EU“,ale to,že Andrej z dotací žije,jim nedochází.Spousta z nich křičí,že EET je správné,ale že se likvidují malé firmy,malé ryby a ty velké dál plavou ve finanční žumpě,nevidí.Je mi jedno ,jestli byl STBák,či nikoli,ale není mi jedno,že zloděj křičí chyťte zloděje.Kalouska bytostně nesnáším,ale celou předvolební kampaň Andejko postavil na tom,že zatočí s těmi,co kradnů. Co udělal?Kolik trestních oznámení podal?Tedy mimo ty,které „““útočily““ na jeho osobu:-).Neudělal nic,vůbec nic.Protože v první řadě by musel spláchnout sám sebe.Kromě toho,že oblbuje národ ,je to vítač,jak poleno.Jourová s Teličkou,jeho pravé ruce v EP systematicky pracují proti České zemi,ale v… Číst vice »

Sys
Host
Sys

Žel, náš národ je nepoučitelný, stále nechápající souvislosti a sám sobě škodící. Podívejte, koho a proč by volil za prezidenta:
https://www.prezident21.cz/intro;next=%2F%3Flogout%3D1

Mikessska
Host
Mikessska

Na každou svini se vaří voda. Taktéž nechápu ty, kteří ho volili, či budou volit. Patří do vězení, ne do vlády…Jen se všichni – kdo mu fandí – podívejte na dokument Matrix AB, kde je „krásně“ vidět jeho povaha a charakter. Nejvíce je to znát na jeho slovníku ve vlaku. Typický pacoš.

jirik
Host
jirik

Novou čtyřletou smlouvu uzavřelo ministerstvo financí s operátorem T-Mobile. Cenu neomezeného volání si tak úřad zlevnil o více jak devadesát procent. Zatímco běžný člověk platí ceníkovou cenu kolem osmi set korun, úředníci volají za necelou stokorunu.
http://vool.cz/TUhqt

jirik
Host
jirik

Babiš se chlubí, jak má ministerstvo levný tarif. Lidi tím naštval
Ne úplně promyšlený tweet zveřejnil v úterý na svém účtu ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, když se pochlubil, že jeho resort vyjednal s mobilním operátorem tarif s 10 GB dat za 109 korun měsíčně. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat, uživatelé Twitteru neskrývají naštvanost, že se ministr chlubí nízkým tarifem, zatímco oni platí za stejné služby i desetinásobek a víc.
https://www.novinky.cz/domaci/435391-babis-se-chlubi-jak-ma-ministerstvo-levny-tarif-lidi-tim-nastval.html

jirik
Host
jirik

Přímá volba prezidenta se nepovedla, shodli se lídři parlamentních stran
Zavedení přímé volby prezidenta byla chyba, přiznali lídři politických stran. Je to podle nich příklad ukvapené změny ústavy. Na politické debatě, kterou zorganizoval Politologický klub Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, se na tom ve středu shodl šéf TOP 09 Miroslav Kalousek, předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura i lídr KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.
http://1url.cz/5tsrm

jirik
Host
jirik

Pekárenská skupina United Bakeries, která prodává pečivo pod značkami Delta, Cerea či Fr. Odkolek, definitivně prohrála spor se společností Agrofert kvůli zmařené fúzi. Firmě, kterou ovládá ministr financí Andrej Babiš, bude muset vrátit stomilionovou zálohu a k tomu zaplatit dalších 36 milionů korun na úrocích. Společnost United Bakeries si uvedenou sumu sice započítala jako smluvní pokutu za škodu, kterou jí Agrofert nedokončeným odchodem způsobil, podle soudu tak ale učinila neoprávněně. http://vool.cz/dTupa Zajímavé přitom je, že poté, co v roce 2013 spojení Penamu a United Bakeries definitivně padlo, si Agrofert některé pekárny na Slovensku od bratrů Paříků stejně koupil. Ne ovšem… Číst vice »