Bakalovi lidé nám lezou do pošty? Je čas, aby mu stát začal zabavovat majetek, udeřil policejní exprezident

Bývalý policejní prezident a dnes předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný se vyjádřil po jednání sněmovního podvýboru pro svobodu slova a média. Předvoláni tam byli zástupci vydavatelského domu Economia (který mimo jiné vydává Respekt a Hospodářské noviny), kteří vysvětlovali, proč blokovali e-maily českých občanů, ve kterých byl podle Economie závadný obsah (například články ParlamentníchListů.cz).

 

Podle Novotného výmluvy na technické problémy nemohou zakrýt, že zde provozovatel freemailových služeb prostě a jednoduše leze lidem do pošty.

 

Sněmovní podvýbor pro svobodu slova a média opětovně projednával případ blokace e-mailů ze strany Bakalovy Economie. Jak na vás celé jednání působilo?

Mlžení Economie, poslanecká nicota a zbytečnost. Hlavním tématem naší rozpravy byly bohužel technické argumenty, ale středobodem mělo být povídání o kontinuálním porušování stěžejního ustanovení Listiny základních práv a svobod a příslušného paragrafu trestního zákoníku. Obcházel se tak fakt, že Economia manipuluje elektronickou poštou českých občanů. Mne nezajímají technologické a technické problémy poskytovatele freemailových služeb. Je to jeho byznys, a jestli na problém nestačí, může si založit třeba husí farmu. Dlužno poznamenat, že předseda výboru Leo Luzar se snažil řídit debatu nezaujatě.

Kauza se velmi dotkla serveru ParlamentníListy.cz, jehož odkazy a e-maily byly ze strany Bakalova vydavatelství delší čas blokovány. Bylo to hlavně v době prezidentských voleb. Podle některých si ale nikdo nemůže nárokovat, aby bezplatné e-maily umožňovaly stoprocentní dodávání veškeré pošty, a nelze to vymáhat. Jak tento argument vnímáte?

Je to samozřejmě nekalá soutěž. Je to však také porušení tajemství dopravovaných zpráv podle § 182 trestní zákoníku. A připadá v úvahu i § 351, tedy maření přípravy a průběhu voleb a referenda.

A co že to říkají? Že si nikdo nemůže nárokovat stoprocentní dodávání pošty? Takže soukromá Bakalova firma bude zadržovat poštu, bude tak porušovat vaši intimitu, bude vám lézt do dopisů a balíků, bude tak ovlivňovat veřejné mínění, likvidovat poslední zbytky demokracie našeho politického systému, a my nemáme nárok?

Tento stát je odpovědný vůči občanům a nejlépe by potvrdil svou odhodlanost sloužit vlastním, kdyby podnikl všechny právní kroky k převzetí majetku Zdeňka Bakaly pod svou správu. Je co kompenzovat. Škod už brněnský krejčí napáchal dost.

Šlo podle vás o záměr? Economia tvrdí, že na vině je antispamová služba a oni za nic nemůžou…

Záměr nezáměr, Economia nese odpovědnost.

Někteří byli možná překvapeni, že se zástupci vydavatelství Economia dostavili. Co říkáte na jejich vystoupení? Vnímáte, že mají snahu s tím něco udělat?

Nic. Hájili svou kůži. Věří v moc peněz a ve svůj vliv. Věří, že lobbisticky jsou v tom našem podivném „systému“ dobře zakořeněni.

Poslední dobou se stále častěji objevují případy blokace nebo cenzury na Facebooku. Do jaké míry jde o vážný problém? Facebook argumentuje tím, že dotčení uživatelé nebo stránky porušili podmínky…

Porušili snad český zákon? Nikdo jim nic takového nepředhazuje. Údajně porušují vágní pravidla, která vykládají nekompetentní polovzdělanci bez mandátu.

Ale pozor! Instruktoři těchto lidí jsou často placeni z veřejných prostředků a ze zahraničních zdrojů. A tady vidím jednoznačnou odpovědnost politiků. Kdy budou konečně Cemperové, Jandové, Pánkové a spol. alespoň odstřiženi od privilegovaného výlovu ze společné kádě táborské? Máme si za vlastní peníze platit školení internetových konfidentů a samozvaných soudců?

Zaznamenal jsem rovněž názor, že Facebook je soukromá společnost a muže si dělat, co chce, a mazat, co chce. Jinými slovy, že nikdo nemůže vymáhat, aby nebyl blokován, a pokud by se majitel rozhodl Facebook ze dne na den zavřít, nikdo s tím nic neudělá.

Platí o nich totéž co o Economii. Přišli do Čech a zástupy je vítaly. Vydělávají na našich občanech, což je jim milé, ale zároveň se snaží se zkroutit veřejné mínění ke své potřebě a v neprůhledném systému rozhodování ostrakizují nepoddajné. Přitom povzbuzují kohorty Pavlíků Morozovů k udávání českých lidí. Poskytli sice prostor ke komunikaci, ale vzápětí fízlují její účastníky.

Odpovědný stát by měl okamžitě jednat a zjednat si pořádek v našem veřejném komunikačním prostoru. Chcete tady vydělávat? Tak se nepleťte do našeho vnitřního politického života. Pokud se majitel Facebooku rozhodne, že Facebook zavře, nechť táhne!

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

 1. Maroš napsal:

  „Bakala“ lezie o. i. „hlavne“ do vatikánskej pošty „Novotného“ = súboj rezidentov Červenej strechy a vatikánskeho „dáždnika“ – červení vs. čierni!! A aby to nebolo až tak „osobné“ – lezú do pošty tisícom ďalších občanov, o ktorých predpokladajú, že nebudú podávať trestné oznámenie za porušenie a cenzurovanie listového tajomstva – veď sa to aj ťažko dokazuje a hlavne sa ťažko konkretizuje páchateľ, takže prečo nie, že? – fyzické metódy eštébákov na poštách a napichnutých telefónoch len vystriedali MASOVÉ elektronické metódy novodobých červených a zlatých TIEŽŠTEBÁKOV!!

  Otázočka – viete komu patria Parlamentní listy.cz?

  „Pravda zmenila majiteľa. Kúpil ju český milionár, ktorý vlastní aj dezinformačný web Parlamentní listy!
  „V slovenských médiách sa čiastočne preskupujú sily. Pravda, najstarší nepretržite vychádzajúci denník na Slovensku, zmenila majiteľa. Podľa informácií Denníka N sa novým väčšinovým majiteľom stal český podnikateľ a politik Ivo Valenta, ktorý vlastní aj dezinformačný web Parlamentní listy.

  Denníku N to potvrdili viaceré zdroje z prostredia mediálneho biznisu. O predaji netušili ani členovia redakcie.

  Keď sme oslovili šéfredaktorku denníka Noru Sliškovú, odmietla sa k transakcii vyjadriť. O polhodinu potom Pravda vydala správu o predaji na svojom webe.

  „Novým vlastníkom spoločnosti P E R E X, a. s., ktorá vydáva denník Pravda a prevádzkuje webové portály pravda.sk, varecha.sk, birdz.sk, avizo.sk, moment.sk, je spoločnosť OUR MEDIA SR, a. s. Jej stopercentným akcionárom je česká spoločnosť OUR MEDIA, a. s., ktorú vlastní podnikateľ a senátor Ivo Valenta spolu s mediálnym magnátom Michalom Voráčkom,“ napísala Pravda.“
  https://dennikn.sk/1050291/pravda-zmenila-majitela-kupil-ju-cesky-milionar-ktory-vlastni-aj-dezinformacny-web-parlamentni-listy/

  Shalom!
  Ehm, ehm..!
  https://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Krameriova-cena-11483
  https://duckduckgo.com/?q=krameriova+cena+Asociace+nez%C3%A1visl%C3%BDch+m%C3%A9di%C3%AD&t=h_&atb=v122-3&ia=videos

  Who is Novotný? Disident „kresťanských demokratov“? Lebo vatikánska umbrella je len iná strecha – vatikánsky „dážnik“ – alebo keď chcete – „dáždnik“ nad Asociáciou „nezávislých“ = o tom „nevedomých“ médií! Hovorím teraz o snahe sionistov /vatikánski, neomarxistickí – to je fuk!/ DOSTAŤ POD KONTROLU = pod pravidlá – alternatívne médiá! A o to sa zjavne momentálne pokúšajú 2 súperiace strany – neomarxisti a Vatikán! Skutočne nezávislé médium nepotrebuje byť členom žiadnej pravidlá určujúcej asociácie! Takže v rámci ICH „boja“ máme nabúrávanú mailovú poštu – VŠETCI!!!
  O toto sa starajte ľudkovia!
  Poznámka – Vatikánsky dáždnik sa používa ako symbol v období čakania na nového pápeža – napr v minulosti v období striedania Benedikta 16 pápežom Františkom – v tomto prípade – komentár – ide o metaforu v súvislosti s pojmom strecha-zastrešenie-ochranná ruka- mať moc nad!
  http://www.xt3.com/blog/view.php?id=1087

  Komu to nezapína – kľúčom sú cirkevné reštitúcie! A mediálny boj okolo nich!
  „V letech 1996-2010 byl poradcem kardinála Vlka. Působil také v řadě komisí řešící problémy vztahu státu a církve, mezináboženský dialog a také se angažoval v řadě občanských sdruženích podporujících rozvoj občanské společnosti. Byl například členem správní rady Nadačního fondu Obnova pro opravu církevních památek. Patří mezi zakladatele Informačního institutu [17]. “
  REPLAY: „Působil také v řadě komisí řešící problémy vztahu státu a církve,“
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Stanislav_Novotn%C3%BD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.