Banky blokují jmění svých klientů. Pro výběr Vašich peněz může být vyžadován souhlas ředitele banky!

Riziko při deponování peněz nebo zlata v bance stále roste. Později vám vysvětlím, jaká úskalí čekají na klienty bank, když si chtějí vybrat své peníze nebo zlato ze své banky.

Jen málo z nás je schopno vyhodnotit enormní rizika, kterým jsme aktuálně vystaveni na globální úrovni. Mezi těmito některými, kteří umí tato rizika určit je jen málo těch, kteří mají schopnost tato rizika vyhodnotit a zavést ochranná opatření.

SVĚT NENÍ PŘIPRAVEN NA TO, CO BRZY NASTANE

Maximální riziko vyžaduje maximální ochranu. Když však většina lidí tato rizika ani nerozpozná, vychází z toho, že se málo kdo chrání. Takto je svět zcela nepřipraven na nadcházející katastrofy. Dokonce i na těch nejvyšších úrovních se vlády soustředí na běžné politické otázky, místo toho, aby se soustředily na nejpalčivější problém hospodářství. V porovnání s potenciálním krachem finančního systému a světového hospodářství jsou vnitřní politické problémy jako např. USA, Velké Británie, Francie a Německa zcela bezvýznamné, přesto se stále politické vedení těmito plně zaměstnává, snad i proto, že zcela nechápou, jaký masivní černý mrak visí nad světovým hospodářstvím.

BREXIT – NEÚSPĚCH

Ve Velké Británii máme Brexit, ze kterého Theresa May učinila naprostý chaos. Britský národ rozhodl o vystoupení z EU, ovšem paní May po dvou letech předkládá jen jakési ujednání, které ponechává Velké Británii téměř všechny povinnosti a zákony EU, avšak bez možnosti spolurozhodování a ovlivňování. Za toto potěšení zaplatí spojené království navíc Bruselu ještě 39 miliard £. Přežije toto May, nebo se Brexit neuskuteční? Na toto zatím nikdo nedokáže odpovědět. Brusel, Francie a Německo se zoufale snaží udržet toto umělé uskupení. Vzhledem k všude čekajícím problémům, jakož i rostoucí opozici uvnitř EU, je jen otázkou času, kdy se EU rozpadne. Nadcházející ekonomický pokles se o to postará.

ZÁPADNÍ VEDENÍ UŽ NENÍ V OBLIBĚ

V průzkumech mínění jsou Merklová a Macron stále více neoblíbené a s největší pravděpodobností již opotřebené vedoucí síly. V USA se Trumpova popularita sice stále pohybuje okolo 40 %, stal se z něho však nyní ochromený prezident, který již neprosadí žádná velká rozhodnutí přes obě komory parlamentu. Až přijde v nadcházejících dvou letech pokles hospodářství a akciových trhů, začne barometr nálady pro Trumpa prudce klesat, což platí pro všechny prezidenty v dobách klesající ekonomické aktivity a ztrát na akciových trzích.

HROZÍ POLITICKÉ A FINANČNÍ ZHROUCENÍ

Tak podobně vypadá celkový obraz ve všech velkých západních národech. A to je teprve začátek. Až budou akciové trhy a hospodářství zasaženy poklesem, začne ve většině zemí také politický hněv – časté opakování voleb, vyslovování nedůvěry nebo odebírání úřadu. To vše budeme zažívat v nadcházejících letech.

Existuje vůbec ještě nějaké řešení? Myslím, že ne. Vzhledem k 250 bilionům dolarů dluhů a dalším 2 biliardám dolarů v derivátech, jakož i nekrytých závazcích se svět nebude moci zbavit svých problémů pomocí dalšího vytváření peněz. Problém se nedá řešit nasazením prostředku, který byl původní příčinou problému. Centrální banky však nemají jiné prostředky ve svém arsenálu, tudíž budou opět jen neomezeně tisknout peníze. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se dolar proměnil v kryptoměnu, aby si lidé mysleli, že se všechny problémy s dluhy dají vyřešit touto cestou, neboť se všechny stávající dluhy USA splatí pomocí nové dolarové kryptoměny.

ŠÉFKA MMF: CENTRÁLNÍ BANKY BY MĚLY VYDAT DIGITÁLNÍ MĚNY

Šéfka MMF, Christine Lagarde, nedávno uvedla, že by centrální banky měly rychle zapracovat na tvorbě digitálních peněz nebo kryptoměn.

Už dávno mi bylo jasné, že vlády států a MMF by nikdy nedopustili, aby se soukromé kryptoměny etablovaly jako důležitý platební prostředek. Lagarde jen navrhuje, aby státy vytvořené kryptoměny utvořily systém, který by byl regulován centrálními bankami.

DLUHY SE NEDAJÍ VYŘEŠIT POMOCÍ INFLACE

Čím více se dostane finanční systém pod tlak, tím větší bude počet panických opatření ze strany státu. Je úplně jedno, co udělají, dluhů se stejně nikdy nezbaví. Nedají se zlikvidovat pomocí inflace, neboť by tak stále jen rostly. Ani splacení dluhů se nikdy neuskuteční. Jelikož v dobrých časech zadluženost exponenciálně narostla, nedá se očekávat, že by mohla být splacena v časech zlých. Právě během přicházejícího poklesu ztratí centrální banky kontrolu nad úrokovými sazbami, které prudce vzrostou pod vlivem paniky a hroutícího se trhu.

Od roku 1971 se svět nachází v neustálé expanzi zadluženosti. Ve skutečnosti toto začalo na začátku 60-tých let; od té doby dluhy v USA rok co rok stále stoupají. Když pak v roce 1971 Nixon zrušil krytí dolaru zlatem, stalo se tištění peněz pro většinu vlád zlatokopeckou soutěží bez jakýchkoliv hranic. Ještě nikdy to nebylo tak jednoduché. Kdykoliv bylo potřeba peněz, bylo možné si je natisknout. Za těchto okolností narůstá od té doby globální zadluženost exponenciálně.

ZLATO OPĚT PŘEVEZME FUNKCI JEDINÉHO OPRAVDOVÉHO PENĚŽNÍHO PROSTŘEDKU

Pokud se finanční krize zintenzivní, začne se přikládat zlatu opět znatelně více zájmu a významu jako jedinému jistému finančnímu prostředku. Toto bude doprovázet další pokračování onoho býčího trhu, který začal v roce 1999 a od roku 2011 – 12 probíhala korekce. Měřeno v US dolarech, skončila tato korekce v prosinci 2015, ovšem v mnoha jiných měnách, jako např. kanadský dolar nebo euro, propadlo zlato hluboko v roce 2013.

Ve světě, ve kterém riziko dosáhlo historických maxim, je majetek ve zlatě pojistkou a ochranou jmění.

Rozhodující význam ovšem nemá jen majetek ve zlatě, ale i uložení tohoto zlata. Vidíme, že stále více Američanů má zájem o uložení zlata ve Švýcarsku, na základě rizika, které plyne z vlastnictví zlata v USA (ať už konfiskace nebo bail – in). Také Němci si dělají stále více starostí o budoucí předpisy a pravidla v Německu nebo v EU a z toho důvodu se snaží dostat své peníze z Německa pryč.

NEMĚJTE SVÉ ZLATO ULOŽENO V NĚKTERÉ Z BANK

Často jsem varoval před uložením zlata v bance. Tam by mohlo být zavedeno bail – in nebo zmrazení bankovních aktiv, a to také v případě, že bude uloženo v soukromém trezoru. Pokud je zlato uloženo do univerzálních prostor trezoru, jsou rizika ještě vyšší. Viděli jsme mnoho případů, kdy si klient myslel, že koupil zlaté cihličky, a ty pak nebyly k dispozici. Když pak chtěl klient své zlato přemístit, musela banka nakonec zareagovat a obstarat nové cihly. Takže i zlaté cihly, které sami uložíte v nějaké bance, mohou být velmi riskantní.

Stále častěji sledujeme, jak se i švýcarské banky brání přáním svých klientů, kteří chtějí své zlato nebo peníze vybrat z banky. Vymýšlejí si všemožné překážky, jako např.: omezení, že je možné vybrat z banky 100.000 CHF v hotovosti nebo ve zlatě za rok (to stejné platí v dolarech).

Jedna švýcarská banka nedávno zavedla omezení, že při vyzvednutí nad 500.000 franků vyžaduje souhlas ředitele banky. Samozřejmě, že je to naprosto směšné, když si klient nemůže vybrat z banky své vlastní zlato nebo svůj uložený majetek. Ale tak se věci momentálně vyvíjejí. Banky nejsou jen nejistými institucemi pro zabezpečení vašich peněz nebo majetkových vkladů – v okamžiku, kdy banka všechno od vás dostane, už to nemůžete vybrat! Z mého pohledu, by člověk neměl ukládat větší majetkové vklady do banky s výjimkou těch prostředků, které budou použity k okamžité likviditě. Zlato a (stříbro) jsou naprosto likvidní a při všech potřebách likvidity jsou jednoduše směnitelné do všech fiatových měn; Je mnohem lepší udržovat si svůj majetek ve fyzické formě drahých kovů pod vlastní kontrolou. Všechna aktiva uložená v bance jsou vystavena rizikům jako bail – in, znehodnocení, omezení likvidity (vzpomeňme si na Argentinu), podvodu nebo bankrotu.

pro tadesco přeložila marki | zdroj: 9Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

28 komentářů

 1. pavel blaheta napsal:

  Vzhledem k tomu, že se tyto obavy týkají jen opravdu majetných lidí, tak cca 90 procent občanů ČR – tedy devíti milionů z celkových deseti, tyto starosti mít nemusí a ani nemá. Když je někdo opravdu bohatý a uměl si zařídit, že má obrovský majetek tak má být dost chytrý i na to, aby se pojistil proti různým rizikům, která na jeho peníze či jiná aktiva číhají. A pokud jeho myšlení není připraveno na řešení takových krizí nu tak ať o svůj majetek klidně přijde. Alespoň bude mít zase jeho mozek co dělat až bude znovu hromadit nějaký majetek.

  • tereza napsal:

   Pavle, a teď si představte situaci, kdy ten limit pro výběr bez souhlasu (nebo jiné překážky) sníží např. na 1 000 euro. Myslím, že to bude náhle problém 90ti % obyvatel ČR. Tedy jste až příliš velký optimista.

  • susanfox napsal:

   hmmm. to se to tenkrat stalo v rusku, mam dojem v ’92. banky zavrely na par dni a kdyz znovu otevrely, tak bylo vse devalvovane(rikam spravne, nebo svalutovane?,). takze lidi najednou nemeli ani na chleba.

 2. PTZ napsal:

  Prostě se hraje „va banques“.. jde o banky

 3. Miroslav napsal:

  Já jim opravdové vydělané peníze, oni mě virtuální v kreditce. Lidi, kupte si pozemek, stačí jeden dva hektary. když bude opravdu zle, tak Vás to uživí i s rodinou.

 4. Rassl crowe napsal:

  Budete se divit, ale opravdu bohati lide nemaji hotovost k dispozici. Vse maji ulozeno v nemovitostech ci jinych aktivitach a stava se, ze si dokonce musi pujcit, kdyz si neco potrebuji koupit ci uhradit beznou vec jako je zaloha na elektrinu…toto mam s duveryhodneho zdroje
  Nicmene je jiz potreba ukoncit tento blby financni system kdy penize jsou nad lidskym zivotem.

  • petr napsal:

   Hm, zajímavé. Nejsem tedy příznivcem hromadění peněz v bankách („peněz“, čísílek v internetovém bankovnictví), ale toto je extrém tedy..

   Prosím, jak dlouho již popř. tyto Vaše zdroje provozují „tuto politiku bez hotovosti“. Věřím tomu, poněvadž podobní lidé disponují poněkud kvalitnějšími informacemi, než dělný lid

 5. susanfox napsal:

  sorry, co je to:“fiatova mena“? to je preklep?

  • tereza napsal:

   Není to překlep. Fiat měna či fiat peníze je měna s nuceným oběhem. Jsou to peníze vytvořené mocí úřední. Měna s nuceným oběhem se objevuje i pod názvem zákonná měna. Fiat je ve významu rozkaz či nařízení.

  • sycho napsal:

   fiat lux -> budiz svetlo
   fiat mena -> budiz prachy, neboli penize nekryte zadnou realnou hodnotou…

 6. .lak napsal:

  Tak schválně kde jsou kostějové, přeci ne u západních ho.not?
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=i7kC5KY7opk / 2:19:33

 7. Ivan napsal:

  Pise sa o rom od prechdu zo zlata a stale dlh rastie. Dlh planety je niekolko stovak bilonov a co rastie dalej rovnako uz desatrocia. Je to hra a ked bude treba vytlacia si dalsie papieriky nanovo. A zlato ma iba hodnotu aku mu oni pridelia ak budu chciet bude stat cent rovnako pozemky hodnota je relativna, znarodnenie tu uz bolo tiez necakane. Myslim ze je potreba hlavne si uvedomit virtualnu realitu sveta a zit pre sameho seba svoj cas a rodinu. Snivat a plnit si sny. Ak nik nebude volit a nebude zivit system sam skolabuje. Nic okrem spomienok neostane.

 8. jintrovert napsal:

  Inu přesně jak říká tm…“peníze v bance si může nechat jen člověk s amputovaným mozkem“ ☻ Případ uzavřen.

 9. KMnO4 napsal:

  Záleží na tom, jak tvrdý ten reset bude a jestli se to podaří uřídit nebo to sklouzne do úplné anarchie, kdy bydlení na vesnici, zásoby, drahé kovy, nebudou zárukou snadnějšího přežití, ale naopak to bude nakreslení si terče na čelo. Aspoň nás tak programují ve všech postapokalyptických filmech, co se kolem toho točí 🙂

 10. Anan napsal:

  Nedávno oři výběru nadlimitního výběru peněz na pobočce, která je k tomu určená, vydávali vesele peníze klientům, kteří přišli po mně a až po dotazu a dlouhém čekání co se děje, mě neochotně vyhověli. I operátorka, která mi požadavek zpracovala se zvláštně divila, ale omluvy ani vysvětlení jsem se od nikoho nedočkala.

 11. petr napsal:

  10-20% peněz v bankách (vkladů) jsou schopni vyplatit v papírových bankovkách? (v minulosti jsem někde pochytil, že to prý je snad jen ca. 7%). Tedy pokud by nastal „run na banky“ (tedy více vkladatelů by chtělo vyplatit svůj vklad, je problém..)

  Je na každém, jak naloží se svým majetkem. Někdo věří penězům a nechá je ležet za mrzký úrok v bance, jiný nemá nic a tedy neřeší to, jiný si nakoupí zlaté řetězy a nosí svůj majetek na krku…

  Zeptejte se babiček (prababiček) na měnu v roce 1953, kdo nic neměl nebo měl do 300,- Kčs, tak mu to směnili 1:5 (takže to tak nebolelo), kdo měl vyšší úspory, tak to směnili (resp. okradli) podle výše úspor až kurzem 1:30

 12. susanfox napsal:

  otazka: nebylo by vyhodnejsi nez veset si zlate retezy na krk, ci utracet za predrazene nemovitosti, vymenit euro za stabilnejsi meny, typu kanadsky, ci australsky dolar?

  • tomáš marný napsal:

   Veškeré měny budou pravděpodobně eliminovány…..
   tm

  • petr napsal:

   Z cela jiného soudku…Kamarádka (5 let zpět) vyklízela byt po zemřelé prababičce, při odsunutí skříně vypadlo ca. 20.000,- Kčs „v zelených 100kách a hnědých 500kách“, které tam prababička schovala a zapomněla na to…Vesměs kromě pár „fandů na památku v antikvariátu“ jsou tyto peníze zcela bezcenné…Banka včetne ČNB to již nevyměňuje. Takže v reálu to má cenu jen toho papíru.
   Hypoteticky, kdyby prababička si tehdy (v 80 tých letech) nakoupila za 20.000,- Kčs (což byl kdysi celkem peníz při důchodech typu 1.000,- Kčs) zlato a toto taky schovala za skříň a zapomněla, tak dnes by toto zlato směnili nálezci pozůstalosti dnes za řádově 100ky tisíc Kč.
   ..To jen „příběh jak z Bakalářů“ z reálného života pro uvědomění si, co má skutečnou hodnotu bez ohledu na fakt, jaké bankovky se zrovna v danou chvíli používají…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..