Big Brother ještě větší a vlezlejší: Twitter bude sledovat chování uživatelů i mimo Twitter!

Snad nejvíce dotěrný je posun v oblasti sociálních sítí, kdy Twitter oznámil, že ostře zakročí proti tomu, co definuje jako nenávistnou řeč (hate speech), a to nejen na vlastních stránkách!

V čem spočívá zásadní posun v politice Twitteru sdělil Kerry Flynn ze společnosti Mashable: Twitter bude sledovat chování uživatele „na platformě“ a bude pozastavovat uživatelské účty, pokud se uživatel připojí k násilným organizacím, což bude Twitter aktualizovat v centru nápovědy.

Urážlivé chování

Věříme ve svobodu slova a otevřeném dialogu, ale toto znamená ještě méně než základní filozofii, pokud jsou hlasy umlčeny a lidé se bojí mluvit. Abychom zajistili, že se lidé budou cítit bezpečně při vyjadřování různorodých názorů a přesvědčení, zakážeme chování, které překračuje hranici urážení, včetně chování, které obtěžuje, zastrašuje nebo používá strach, aby umlčel hlas jiného uživatele.

Při hodnocení je důležitý kontext urážlivého chování a určení vhodných donucovacích opatření. Faktory, které můžeme vzít v úvahu, jsou např. zda:

– chování je zaměřeno na jednotlivce nebo skupinu lidí;

– zpráva byla uveřejněna cíleně k zneužití nebo jen náhodně;

– chování je hodno zveřejnění a je ve veřejném zájmu.

Co je násilí: Nesmíte vytvářet konkrétní hrozby násilí nebo si přejete vážnou fyzickou újmu, smrt nebo nemoc jednotlivce nebo skupiny lidí. To zahrnuje, mimo jiné, ohrožení terorismem nebo jeho propagaci.

Nemůžete se také přidružit k organizacím, které propagují násilí na civilním obyvatelstvu.

Urážení jiných: Nemůžete se zapojit do cíleného obtěžování někoho, nebo nabádat k tomu jiné lidi. Za hrubé chování považujeme pokus o obtěžování, zastrašování nebo umlčení někoho jiného.

Nenávistné chování: Nesmíte prosazovat násilí proti jiným lidem na základě rasy, etnického či národnostního původu, sexuální orientace, pohlaví, pohlavní identity, náboženského vyznání, věku, zdravotního postižení nebo vážné nemoci.

Nenávistné snímky a zobrazování jmen: V profilovém obrázku nebo záhlaví profilu nesmíte používat nenávistné obrázky nebo symboly. Nesmíte také používat své uživatelské jméno, zobrazované jméno nebo bio profil, které by vedly k hrubému chování, jako je například cílené obtěžování nebo vyjadřování nenávisti vůči osobě, skupině osob nebo chráněné kategorii.

Jak Kerry Flynn poznamenává, tyto změny přicházejí uprostřed agresivních kroků ze strany Twitteru, aby se zabránilo zneužívání a obtěžování na místě, kde docházelo po deset let v podstatě k připouštění volného působení zneužívajících osob.

Během posledního týdne Twitter podnikl kroky proti účtům bílých šovinistů a rasistů. Twitter trvale zakázal např. účet Tim „Treadstone“ Gioneta, významného pravicového trolla více známého jako „Baked Alaska.“

Překlad: tereza. Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5
Komentujte

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Martin Rubáš.lakaston z křišťálového vodopádu 432 Hz Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
aston z křišťálového vodopádu 432 Hz
Host
aston z křišťálového vodopádu 432 Hz

Prosím, sdílejte, dokud je to na YouTube. George Egely sestrojil generátor na volnou energii. https://www.youtube.com/watch?v=iSenorAkK_E

Anonymní
Host
Anonymní

3

Anonymní
Host
Anonymní

4

.lak
Host
.lak

Pro dobro „společnosti bude zavedena výchova ke šlechtě a panovníkovi. Ti co budou podprostituovávat nejlépe budou se moci stát služtičkami a lokajíčky. Ostatní budou rouhači a kacíři ať se jim to bude líbit nebo ne. Ve vnitro-organizačních historických archívech inkvizicí jediných správných postojů mají na výběry takřka z bezpočtů tortur od lehkých přes středně těžké až po očisty bloudících v „pravdě“ na náměstích při slavnostech za přítomnosti prelátů , konšelů a jejich dam na náměstích očistnými ohni zbloudilých za asistencí katů s pomocníky. A nyní to rozšířili ideově na skupinu „nehodných.
Novodobá tortura rouhačů a kacířů.
https://www.youtube.com/watch?v=IuQkrqQ89nw

Martin Rubáš
Host
Martin Rubáš

Tlak neomarxistů se stupňuje na všech frontách. Inkluze ce škosltví, tlak na masovou migraci, tlak korporací jako facebook a google na cenzuru, vnucování multikulti a lgbt supermarkety… Musíme se bránit, jinak je snámi konec.
http://www.epshark.cz/clanek/232/tlak-progesivisticke-levice-graduje