Biskup z Los Angeles Alexander Salazar rezignoval kvůli podezření ze sexuálního zneužívání

Papež František přijal rezignaci pomocného biskupa monsignora Alexandra Salazara, který se měl v minulosti dopustit nevhodného chování s nezletilou osobou.

Vatikán oznámil rezignaci ve svém prohlášení, které ovšem neupřesňuje okolnost případu. 

Současný arcibiskup Los Angeles Jose Gomez řekl, že arcidiecéze byla obeznámena s tvrzením už v roce 2005. Dále uvedl, že státní zástupci odmítli vznést obvinění, ale že arcidiecéze předala stížnost Vatikánské kanceláři, která se zabývá případy sexuálního zneužívání. Úřad Kongregace pro nauku o víře učinila preventivní opatření proti Salazarovi a další vyšetřování provedené nezávislou revizní radou arcidecéze shledalo obvinění za důvěryhodné.

 

 

 

V červenci papež František odvolal arcibiskupa McCarricka, ve Washingtonu, poté, co vyšetřování církve v USA potvrdilo, že obvinění z osahávání nezletilých, které se odehrálo v sedmdesátých letech minulého století, bylo důvěryhodné. Následně několik dospělých účastníků semináře řeklo, že je tlačil k tomu, aby s ním spali.

přeložila tereza | zdroj: dailymail.co.uk

Takže se dá říct, že bývalý papež Benedikt XVI. o tom musel vědět, ale nic s tím nedělal. No, co bychom také čekali od satanisty, že?

 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. Vítězslav Crha napsal:

  A naávěr se po smrti prohlásí za svaté. Bibli narůstají uši.

 2. člověk napsal:

  1) Ó vy císařové, králové a šlechtici. Ó vy chudí lidé v zemi, přijde čas, kdy si budete přát, aby jste se nenarodily. Ó Vy biskupové čemu jste věřili? ahoja člověk

 3. merit napsal:

  Omlouvám se, ale až teď jsem dostal pravdivé informace z „povstání“ v Maďarsku.
  Všechno to organizuje nám známý G.So. Těch 100 000 lidí na náměstí jsou tzv. „hospodská naplň“. Nemá to nic společné s řadovými občany Maďarska a NENÍ to názor a vůle lidu!!!!!!! Zase se někdo snaží rozpoutat něco zlého.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..