Bitcoin čeká pád! Jeho hodnota v porovnání s prosincem 2017 klesla o 70%

Rok 2018 se pro Bitcoin a další krypto-měny zdá být katastrofickým a nyní to vypadá ještě hůř. Tato extrémně nestálá digitální měna tento týden utrpěla velký pád a prognóza její budoucnosti nevypadá vůbec dobře, uvádí zpráva Financial Times.

Pád z pozice historického maxima z roku 2017 byl skutečně dramatický. Krypto-investoři byli mimořádně nervózní, mnoho z nich se rozhodlo palubu lodi raději opustit. Nárůst hodnoty Bitcoinu byl označen za bublinu, která musela prasknout.

Jaká je hodnota Bitcoinu?

Na konci minulého roku měl Bitcoin hodnotu 19,000 dolarů. V úterý 6. února tato hodnota činí 6,018 dolarů. Až dočtete tento článek, bude tato hodnota pravděpodobně již pouhých 5,000.

Proč Bitcoin tak prudce klesá?

Jednou z jeho klíčových předností byl fakt, že není regulovaný bankami a je zcela decentralizovaný. Globální supervelmoci se k tomu však nestaví příliš dobře. Z parlamentu Číny a Indie již znějí hlasy, které navrhují proti měně rázně zakročit. Amerika svoji válku s krypto-měnou také přiostřuje.

Kongres se rozhodl uspořádat na téma Bitcoinu slyšení, které bude pravděpodobně tím nejvýznamějším slyšením za poslední roky, které se krypto-měny týká. Přítomní budou i hlavní představitelé dvou hlavních regulátorů finančního trhu v Americe.

Digitální měnu čeká zkouška

Podle serveru CoinDesk, se od obou pánu, J. Christophera Giancarla (předsedy Komise pro obchodování s komoditami) a Jaye Claytona (předsedy Komise pro cenné papíry a burzu), očekává, že budou vládě radit, aby učinila rázná opatření proti plynulosti trhu s Bitcoinem.

Obě strany podaly žaloby proti podvodům spojeným s Bitcoinem a vyšetřily rychle se měnící prostředí, které je s krypto-měnou spojeno. Díky těmto faktorům se Bitcoin nyní nachází na pokraji útesu. Svůj pád však urychlí, aby s sebou vzal i své konkurenty.

Překlad: raja. Zdroj: 1

Loading...

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
SlávekzdeněkJ.P. Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
J.P.
Host
J.P.

Nočná mora na Wall Street: Najsilnejší pokles hodnoty akciového trhu v histórii: http://www.infovojna.sk/article/nocna-mora-na-wall-street-najsilnejsi-pokles-hodnoty-akcioveho-trhu-v-historii

zdeněk
Host
zdeněk

Nojo, kde je potenciál velkého růstu je i potenciál velkého poklesu. 🙂 Kamarád investoval do kryptoměny „FunFair (FUN)“, která měla dnes okolo poledne nárůst za posledních 24hodin přes 110%. Stačí dobrý odhad nebo dobrou intuici – vědět kdy a do čeho peníze vložit a je to.

Slávek
Host
Slávek

jakmile těžaři začnou prodělávat zavřou doly nastane nedostatek měny a trhy se zase pomalu zvednou. zákon trhu nabídka – poptávka platí i tady jako všude jinde jen s tím rozdílem že do těžby se musí investovat energie která není zadarmo na rozdíl od potištěných zelených žabích kůží kterých si fed může bezplatně vyrobit kolik chce. BC nemá centrální banku a v tom je jeho síla i budoucnost…