Britská zpravodajská služba by mohla být komplicem při otravě Skripala

 

 

Nikolay Kovalev, bývalý ředitel ruské Federální bezpečnostní služby (FSB), řekl kanálu Ria Novosti, že jsou to především Spojené království a jeho spojenci USA, kteří těží z otravy Skripala. Bývalý vojenský zpravodajský důstojník byl odhalen jako britský špión již v roce 2000.

„Vypadá to, že britské tajné služby nesou spoluvinu,“ pokračoval Kovalev. „(Dezertéři) jsou plně pod dohledem. Tajné služby je monitorují. Ony vědí o jejich místě pobytu a jejich plánech. A pak dochází po sobě k těmto podivným událostem.“

Kovalev, který vedl FSB od roku 1996 do roku 1998, uvedl, že se domnívá, že řada pokusů o atentát zaměřených na dezertéry ve Velké Británii jej přimělo se domnívat, že britský obětní beránek z toho nebo jiného zrádce byl maximálně využit, aby se mohlo říct, že to udělali Rusové.

Skripal (66) a jeho 33letá dcera Julia byli minulý týden nalezeni v bezvědomí na lavičce u obchodního centra v Salisbury. Londýn okamžitě svalil vinu na Moskvu.

Britská premiérka Theresa Mayová v pondělí uvedla, že otrávení bývalého agenta bylo buď „přímým činem Ruska proti Británii,“ nebo že ruská vláda dovolila, aby se údajný nervový plyn „Novichok“ dostal do špatných rukou.

 

 

„Vláda dospěla k závěru, že je velmi pravděpodobné, že je odpovědné Rusko,“ uvedla.

Kovalev její obvinění odmítl a uvedl, že nervové plyny mohly být uskladněny v jakékoli post-sovětské zemi, včetně Ukrajiny.

„Vzhledem k tomu, že (takové látky) byly uloženy v bývalých republikách Sovětského svazu – promiňte, ale nelze vyloučit ani zapojení Ukrajiny,“ uvedl.

S jeho vyhodnocením souhlasí i další bývalý bezpečnostní úředník, který naznačil, že nervový plyn, údajně použitý při pokusu o vraždu Skripala, byl vyroben ve Velké Británii. Generál Vladimír Michajlov, bývalý vysoce postavený důstojník FSB, řekl kanálu Ria Novosti, že pokud Vil Mirzayanov, ruský expert na chemické zbraně, který zběhl na Západ na začátku devadesátých let, odhalil toto složení, britská zpravodajská agentura MI6 „mohla plyn syntetizovat a použít ho pro politické účely.“

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maroš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

Pjakin spomínal už koncom roka, že útok na Putinovu vládu sa očakáva prostredníctvom Majstrovstiev sveta vo Futbale v Rusku. Bojkot MS by mal po voľbách – ktoré zjavne opäť vyhrá Putin, vyhnať do ulíc rozzúrených futbalových chuligánov-rawdies – „pretože Putin im zobral ich futbalový sviatok – ich Medinu!“. K ním sa pridajú Žirinovského nacionalistickí extrámisti a tzv. „patriosti“ /analógia slova pederasti/ – zmanipulovaní vlasteneckí idioti, ktorí nechápu globálne procesy na cielený rozvrat Ruska. Toto sú zároveň hlasy vo voľbách, ktoré Putin stráca! Olympiáda bola viac-menej skúška uvedomenia či reakcií Rusov na takýto bojkot – a tiež ich ochoty nechať si… Číst vice »