Britské banky předpovídají největší kolaps spotřebitelských úvěrů za posledních 10 let

Jako by britská premiérka Theresa May už tak nečelila mnoha výzvám, nejnovější průzkum od The Bank of England (BoE) naznačuje, že britští spotřebitelé budou čelit největší úvěrové krizi od velké finanční krize.

Po opakovaných varováních BoE o nárůstu úvěrů domácností plánují britští věřitelé za posledních deset let největší omezení spotřebitelských úvěrů (očekávaný pokles půjček u poskytovatelů úvěrů bez ručitele se odhaduje až na  28 %).

Začátkem letošního roku BoE varovala, že poskytovatelé úvěrů mohou být „smeteni spirálou lhostejnosti“, přičemž úvěry na automobily jsou obzvlášť znepokojivé, a nyní, jak uvádí The New York Times, tento poslední průzkum signalizuje nejsilnější pokles od konce roku 2008, kdy ekonomika byla v nejhorším propadu od poválečné recese.

Výsledky průzkumu ve čtvrtek ukázaly, že britská spotřebitelská ekonomika se vyčerpává, říká Joanna Daviesová, ekonomka společnosti Fathom Consulting, která jako jediná v nedávných anketách Reuters předvídá recesi.

„Jsme docela znepokojeni spotřebitelským vyčerpáním,“ uvedl Davies s odvoláním na klesající mzdy očištěné o inflaci a historicky nízké úspory domácností.

„Pokud k tomu přidáte zpřísňující se úvěrové podmínky, nebude to znamenat nic dobrého.“
Ochlazování nadějí na růst způsobilo, že po sedmi letech přetrvávající prognózy v oživení produktivity to Úřad pro rozpočtovou odpovědnost vzdal.

„Vzhledem k tomu, že období historicky slabého růstu produktivity se prodlužuje, zdá se méně pravděpodobný předpoklád, že potenciální a skutečný růst produktivity se ve střednědobém horizontu obnoví v rozsahu našich nejnovějších prognóz,“ uvedl dozorový orgán.

„Za posledních pět let vzrostla produktivita za jednu hodinu v průměru o 0,2 %.“

Překlad: tereza. Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Vitězslav Crha Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Vitězslav Crha
Host
Vitězslav Crha

bankovní i nebankovní systém má těžkou rakovinu a společnou krevní skupinu. Z toho vyplývá,že se celá krize potáhne jako smrad celým světem a stáhne s sebou i ekonomiky států závislých na tomto mrtvém molochu,jehož duši požírá hrstka psychicky narušených rodin zbohatlíků bez názoru a svědomí. Co z toho lze usuzovat? No třeba to,že začínat si zahrávat v ČR s eurem je hodně ale hodně nebezpečná a nejistá hra s jistou prohrou pro nastupující generace.