Bude Česko více nezávislé bez dotací EU? Španělsko a Řecko si užívají nezaslouženě

Financial Times s odkazem na své zdroje v Evropské komisi píše o přípravě návrhu rozpočtu sjednocené Evropy na roky 2021-27. Dokument bude zveřejněn v květnu. Tam je rozhodnuto změnit směr toků dotací.

To znamená, že desítky miliard eur dotací nepůjdou, jako obvykle, do zemí východní a střední Evropy, jako je Polsko, Maďarsko, Česka republika a pobaltské země, a na jih Evropy, nejprve do Španělska a Řecka. Jedná se o rozpočet ve výši 350 miliard dolarů. EU zastavuje financování Pobaltí a východní Evropy. Proč to dělá?

„I po 14 letech členství v EU stále trvá, že pro EU jsme jen výhodným odbytištěm a pro zahraniční firmy země s lacinou pracovní silou,“ řekl v rozhovoru pro Sputnik místopředseda Národních socialistů Přemysl Votava.

Votava: České mzdy jsou hluboko pod průměrem našich západních sousedů. Minulé vlády, zejména ta Sobotkova, nebyla nikdy důsledná při obhajobě českých národních zájmů v EU. Naopak před bruselskou administrativou jsme stáli jak ti poddaní před vrchností… Bylo tomu ale zcela neprávem, protože ČR je čtvrtou nejméně zadluženou zemí EU. ČR má také jednu z nejnižších nezaměstnaností v EU. Stručně řečeno, v oblasti ekonomiky, neděláme EU „problémy“. I v samotné zahraniční politice se držíme rozhodnutí bruselské vrchnosti. Naopak to zmíněné Řecko a Španělsko, které patří k té staré „gardě“ států EU, patří k těm nejzadluženějším s vysokou nezaměstnaností. Neprávem si tedy užívají nezaslouženého blahobytu. Východní Evropa je stále jen předzahrádkou EU. A zde asi byl ten hlavní důvod u tohoto rozhodnutí. Polsko a zejména pobaltské státy dostanou místo evropských dotací politiku „ruského strašáka“. Takže musí mlčet.

Česká republika zjevně nesouhlasí s takovým rozhodnutím. Jak může tento nesouhlas ovlivnit politiku České republiky v rámci EU? Nebo se v žádném případě nebude projevovat a i bez finanční podpory EU bude Praha nadále hlasovat solidárně pro všechna rozhodnutí Evropské unie?

Dotace pro východní Evropu, tedy i pro ČR, budou zcela jistě kráceny. Občanům těchto východních zemí se to mediálně vysvětlí, pokud k tomu vůbec dojde. Při stupňujícím se protiruském tažení, při otázkách migračních, při válečném bušení v arabském světě, či při odchodu Británie z EU, se tyto otázky dostanou záměrně do mediálního pozadí… Nehledě na to, že Španělsko, Řecko, či Itálie mají pro Brusel prioritu zájmu. Proto i ty bruselské vyhrůžky, či bruselská kritika, vůči snahám o samostatnou politiku států EU, tedy Maďarska či Polska. Mám vážné obavy, že bude platit to druhé. Tedy ta falešná solidarita s Bruselem. Ustrašenost ČR se projevuje i v politice protiruských sankcí, které jdou proti zájmům ČR. ČR touto politikou vyklidila své tradiční ruské trhy a zcela se tak podřídila zájmům Německa, Francie. Český export do RF je stále pod sankcemi. K prosazení českých národních zájmů schází výrazné osobnosti české politiky. Obdobné je to i se zástupci ČR v lavicích EP. Evropský parlament hlasuje a rozhoduje tak zejména, pod vlivem Německa, Francie, ale i toho zmiňovaného Španělska.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RunicaMartin Rubáš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Martin Rubáš
Host
Martin Rubáš

Správně. Dotace jsou jenom zdrojem korupce a prosperitu nepřinesou. Prosperitu nám rozhodně nepřinesou, stejně jako ji nepřinesli Řecku a Portugalsku.

http://www.epshark.cz/clanek/270/dotace-z-eu-prosperitu-neprinesou

Runica
Host
Runica

O dôvod viac opustiť ten spolok cvokov.