Bulharsko přijalo jedny z nejtvrdších zákonů proti radikálnímu islámu

Z tohto počinu bulharského parlamentu, by sme si mali brať príklad, všetky krajiny by sa mohli nechať inšpirovať.

Bulharský parlament přešel ke kriminalizaci propagace radikálního islámu včetně obhajoby kalifátu, náboženského násilí a práva Šaria.

 

 

Legislativa přijala dodatky k současnému trestnímu právu namířené na potlačení radikálního islámu v prvním čtení. Ty byly navrženy nacionalistickou aliancí nazvanou Jednotní patrioti (UP).

Propagace jakékoliv ideologie násilí nebo takové, která ohrožuje právo a ústavu národa, může být potrestáno až pěti lety vězení a pokutou 2000 eur.

Poslanec parlamentu Boris Jačev řekl médiím, že změna zákona nebyla namířena na konkrétní náboženství, ale na nebezpečnou ideologii.

“Radikální islám je mimořádně agresivní a nebezpečná ideologie, která ospravedlňuje násilí a vraždy (nevěřících),” řekl, a trvá na tom, že také omlouvá “otroctví a genocidu.”

Jeho strana navrhla legální definici radikálního islámu, která, podle parlamentního čtení, zahrnuje “když osoba agituje za vytvoření islámského státu, nebo kalifátu.”

Další problémy se týkají povýšení náboženského práva nad sekulárním, “násilnou aplikaci náboženských principů”, obhajobu násilí včetně “svaté války proti nemuslimům (džihád)”, a nábor lidi pro islámský terorismus.

V černu 2016 bulharský parlamentu velkou většinou odhlasoval zákaz burky, za jehož porušení hrozí pokuta okolo 100 eur.

 

 

Díky 500 let otomanské nadvlády má Bulharsko jednu z nejpočetnějších muslimských menšin v Evropě – okolo 12 procent v její populaci 7,1 milionů.

V říjnu tohoto roku místopředseda parlamentu Krasimir Karakachanov řekl: “Ukazuje se, že problémy s radikálním islámem, které vidíme v mnoha evropských zemích, již existují i v Bulharsku.” Slíbil také, že zasáhne proti financování radikálního islámu.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Radekrunner Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonymní
Host
Anonymní

1.5

Anonymní
Host
Anonymní

5

runner
Host
Radek
Host
Anonymní
Host
Anonymní

3.5

Anonymní
Host
Anonymní

4.5