Bylo natočeno nouzové přistání obrovského amerického letounu C-5 Galaxy

Bylo zveřejněno video nouzového přistání vojenského dopravního letounu USA C-5 Galaxy na letecké základně v San Antoniu, Texas.

 

 

Letadlu se nevysunul přední podvozek a letoun o hmotnosti 370 tun se čumákem sklouzl po přistávací dráze. Nikdo nebyl zraněn, škody se počítají.

Mimořádná událost v San Antoniu ještě jednou předvedla chronické problémy podvozku Galaxy, píše The Drive. V roce 2017 ke dvěma podobným případům došlo na letišti vojenské námořní základny USA Rota v Španělsku. Kvůli selhání podvozku byly dva letouny C-5 nuceny přistát na příď. Na dobu vyšetřování případu byly zakázány lety celého parku Galaxy z 56 letadel. Prověrka ukázala, že příčinou problémů s vysunutím a zatažení předního podvozku byl uzel kruhového šroubu. Tento mechanismus byl nahrazen na všech dopravních letadlech, avšak piloti si podle svých slov i nadále házejí minci, jestli se podvozek vysune.

Hlavní potíž spočívá v tom, že přední podvozek C-5 je skládací. Díky tomu dokáže letadlo změnit světlost podvozku, aby se usnadnilo nakládání a vykládání přes přední šikmou plošinu. Právě po takových „dřepech“ bývá přední noha nejčastěji vyřazena. Analogické schéma mají ruské vojenské dopravní letouny An-124 Ruslan, tam ale všechno funguje.

Lockheed C-5 Galaxy je strategické vojenské dopravní letadlo amerického vojenského letectva, druhé největší na světě po An-124 Ruslan. Dokáže přepravit 270 vojáků nebo 118 tun nákladu. Dlouhé je přes 75 metrů, rozpětí křídel činí 67,88 m.

 

C-5 Gear Up Landing

Rare sighting … a C-5 not on jacks with its gear partially retracted.Seriously though, nicely flown by this crew.

Zveřejnil(a) John Q. Public dne Středa 8. srpen 2018

 

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Liběna Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Liběna
Host
Liběna

Občan Mark Robinson bydlí ve městě Greensboro v Severní Karolíně. Vyžádal si…
https://www.gloria.tv/video/EgYSWYazUV2c449sa2qEE3dGG

Liběna
Host
Liběna

…Pre vykonanie eutanázie na nich už netreba ani súhlas …
https://www.gloria.tv/article/z8ph7oGZsALS6Po4W3ximDiGG