Bylo natočeno nouzové přistání obrovského amerického letounu C-5 Galaxy

Bylo zveřejněno video nouzového přistání vojenského dopravního letounu USA C-5 Galaxy na letecké základně v San Antoniu, Texas.

 

 

Letadlu se nevysunul přední podvozek a letoun o hmotnosti 370 tun se čumákem sklouzl po přistávací dráze. Nikdo nebyl zraněn, škody se počítají.

Mimořádná událost v San Antoniu ještě jednou předvedla chronické problémy podvozku Galaxy, píše The Drive. V roce 2017 ke dvěma podobným případům došlo na letišti vojenské námořní základny USA Rota v Španělsku. Kvůli selhání podvozku byly dva letouny C-5 nuceny přistát na příď. Na dobu vyšetřování případu byly zakázány lety celého parku Galaxy z 56 letadel. Prověrka ukázala, že příčinou problémů s vysunutím a zatažení předního podvozku byl uzel kruhového šroubu. Tento mechanismus byl nahrazen na všech dopravních letadlech, avšak piloti si podle svých slov i nadále házejí minci, jestli se podvozek vysune.

Hlavní potíž spočívá v tom, že přední podvozek C-5 je skládací. Díky tomu dokáže letadlo změnit světlost podvozku, aby se usnadnilo nakládání a vykládání přes přední šikmou plošinu. Právě po takových „dřepech“ bývá přední noha nejčastěji vyřazena. Analogické schéma mají ruské vojenské dopravní letouny An-124 Ruslan, tam ale všechno funguje.

Lockheed C-5 Galaxy je strategické vojenské dopravní letadlo amerického vojenského letectva, druhé největší na světě po An-124 Ruslan. Dokáže přepravit 270 vojáků nebo 118 tun nákladu. Dlouhé je přes 75 metrů, rozpětí křídel činí 67,88 m.

 

C-5 Gear Up Landing

Rare sighting … a C-5 not on jacks with its gear partially retracted.Seriously though, nicely flown by this crew.

Zveřejnil(a) John Q. Public dne Středa 8. srpen 2018

 

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. Liběna napsal:

    Občan Mark Robinson bydlí ve městě Greensboro v Severní Karolíně. Vyžádal si…
    https://www.gloria.tv/video/EgYSWYazUV2c449sa2qEE3dGG

  2. Liběna napsal:

    …Pre vykonanie eutanázie na nich už netreba ani súhlas …
    https://www.gloria.tv/article/z8ph7oGZsALS6Po4W3ximDiGG

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.