BYLO ZVEŘEJNĚNO VIDEO Z POPLACHU PRO AMERICKÁ LETADLA A NÁSLEDNÉ ZACHYCENÍ RUSKÝCH LETADEL

Americké VLS zveřejnily videozáznamy doprovodu dvou ruských stíhaček na Baltu. Podle tvrzení Pentagonu k incidentům došlo v listopadu a prosinci 2017.

Na prvním videozáznamu letí dvě stíhačky F-15, aby zachytily dvě ruské Su-30, které mohly patřit ruskému vojenskému námořnictvu, „v mezinárodním vzdušném prostoru u Pobaltí“ 23. listopadu.

„Zachycení bylo zorganizováno, protože ruské letouny nevysílaly kódy, o nichž žádají letečtí dispečeři, a také neposkytovaly plán letů“, podotýká se ve zprávě.

Druhé video ukazuje doprovod dvou ruských stíhaček 13. prosince. Tvrdí se, že zachycení bylo vykonáno profesionálně a nebyla přitom porušena „mezinárodní pravidla letů ani bezpečnostní normy“.

V obou případech byli na zachycení posíláni piloti 493. stíhací letky 48. letecké skupiny VLS USA dislokované na britské základně Lakenheath.

Americká letadla se účastní operací NATO pro kontrolu vzdušného prostoru baltského regionu.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. jirik napsal:

  Posádky ruských stíhaček Su-30SM vykonávaly 23. listopadu a 13. prosince plánované cvičné lety nad neutrálními vodami Baltského moře a nenarušily hranice jiných států, oznámil departament informace a tisku Ministerstva obrany RF.

  „Trasa letů ruských stíhaček byla odsouhlasena s orgány, které řídí leteckou dopravu, a lety se uskutečňovaly v přísném souladu s mezinárodními pravidly využití vzdušného prostoru bez narušení hranic jiných států,“ podotkli na MO.

  Kromě toho se podotýká, že „v průběhu letů se přiblížily letouny F-15 NATO k ruským stíhačkám na bezpečnou vzdálenost, a poté změnily kurz a vzdálily se“. sptnkne.ws/gx2F

 2. Maroš napsal:

  No – začalo to ako „Sám doma“ – to, že majú USA pohotovostní piloti svoj vercajg v krabici od hydrantu na dedinskej ubytovni – to som fakt nevedel – tí ruskí spávajú „ako hasiči“ – aj s plienkami – na základni v hangári. V každom prípade – ten štart sa im asi vyplatil – že si takto vo vzduchu doplnili od Rusov aspoň palivo! „Mamička letí!“

  • Maroš napsal:

   Tomáši – tá stránka „10 tisíc obvinení – Washington – bla bla“ zjavne háčkuje – poslal som ti mail aj s tou hláškou – čo s tým? Zruš aspoň odkazy – neodporúčam si to ani v HTML ukladať – makrá, cookies…

   • tomáš marný napsal:

    Milý maroši,
    když dvakrát po vyskočení zmáčkneš zrušit, tak se to už neobjeví. Proto je lepší používat cyberghost nebo vpn či torbrowser nebo duckduckgo…..
    tm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..