Byly zveřejněny nové FOTOGRAFIE trosek japonského jaderného reaktoru

Jaderná elektrárna Fukušima Daiči byla v roce 2011 zasažena obrovskou vlnou tsunami. To mělo za následek nejhorší jadernou katastrofu od havárie v Černobylu z roku 1986.

Společnost Tokyo Elektric Power Co (TEPCO),  operátor zničené jaderné elektrárny Fukušima, v pátek publikoval čerstvé snímky z vnitřku poškozeného reaktoru, uvedla v sobotu agentura AFP.

Snímky, které pořídila speciální kamera připevněná na robotické vozidlo, ukázala utrhané kusy železa, trosky a suť, včetně fragmentů, které mohou obsahovat roztavené jaderné palivo.

A photo taken by a robotic probe provided by the International Research Institute for Nuclear Decommissioning, Friday, Jan. 19, 2018, shows a part of what is believed to be the handle of the fuel rods container and melted fuel in small lumps scattered on a structure below the Fukushima reactor core

Operace, která je nyní prováděna v jednom ze tří zničených reaktorů zařízení, je součástí úsilí společnosti o demontáž poškozené elektrárny. Klíčovou součástí tohoto procesu je právě lokalizace palivového odpadu.

A photo taken by a robotic probe provided by the International Research Institute for Nuclear Decommissioning, Friday, Jan. 19, 2018, shows a view of the bottom of a structure housing a safety system called the control rod drive, which appeared rusty and coated with unidentified material at the Fukushima nuclear plant

„Úspěch, který představuje pořízení aktuálních snímků z reaktorů, byl dalším milníkem našeho úsilí o kompletní demontáž zařízení,“ sdělil AFP mluvčí společnosti dodávajíc, že TEPCO plánuje začít s odstraňováním odpadu v roce 2021.

Jaderná katastrofa se v elektrárně Fukušima Daiči odehrála v březnu 2011, kdy byla zasažena tsunami o výšce 46 stop. Příčinou bylo zemětřesení o síle 9 stupně Richterovi škály. Došlo k poškození chladícího systému zařízení, což vedlo k úniku radioaktivních materiálů, vodíkovým výbuchům ve vzduchu a nakonec i k uzavření elektrárny. Havárie je považována za nejhorší jadernou katastrofu od doby, co došlo k nehodě v Černobylu.

Překlad: raja, Zdroj: 1

 

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

1 Komentář zapnuto "Byly zveřejněny nové FOTOGRAFIE trosek japonského jaderného reaktoru"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
CZK
Host

Všimněte si, prosím, těch žlutozelených teček na obou snímcích. Zřejmě se jedná o podobný úkaz, jako při výbuchu v Černobylu. Viděl jsem černobílý film natočený krátce po výbuchu ze zamořených prostor uvnitř budovy. A na těch záběrech se rozsvěcely takové světelné kuličky. Trochu to vypadalo, jako by se tam na zlomek vteřiny objevil nasvícený pingpongový míček. Tehdy se k tomu odborníci vyjádřili v tom smyslu, že to rozhodně není vada filmu a podstata toho jevu je prý neznámá.
Myslím, že i v tomto případě se jedná o stejný úkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!