Bývalý agent MI5: Rusko nemělo žádný důvod poškodit dvojitého agenta Sergeje Skripala

Bývalý agent MI5 odmítl tvrzení britské premiérky Terezy May, že nervová látka, údajně použitá k útoku na bývalého ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala, musela pocházet z Ruska.

V rozhovoru s Russia Today, Annie Machon také uvedla, že Rusko nemá „naprosto žádný důvod k poškození Skripala.

Bývalý důstojník zpravodajské služby MI5 ignoroval výzvy politiků, aby bojkotovali televizní síť uprostřed skandálu Skripal, a sešel se s Russia Today, aby diskutovali o nejnovějším případu v Salisbury. Zatímco mnozí poukazovali prstem na Moskvu poté, co byla tato údajná zbraň vojenského charakteru vyvinutá v Rusku, Machon vznesla otázku, na kterou se mnozí zřejmě zapomněli ptát: Kde je motiv?

„Od samého počátku tohoto příběhu … potřebují zjistit, jaký byl motiv,“ řekla. „Skripal byl chlap, kterého Rusové chytili. Byl postaven před soud a odsouzen, poslán do vězení, poté propuštěn a omilostněn Rusy a poslán zpět do Velké Británie.

„Byl vyslechnut a očištěn. Jak ze strany Ruska tak MI6, když přišel žít do Velké Británie. Tak jaký je tam motiv?“ Zeptala se.

„Skutečnost, že britské přístroje pro identifikaci těchto látek ji dokázaly tak velmi rychle identifikovat, by naznačovalo tomu, že vědí přesně, co je to za nervový jed, což znamená, že pro něj mají také chemický vzorec. Kdo tedy ví, odkud pochází?

Zdroj: ynw.com

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PomerančtauriJ.P. Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
J.P.
Host
J.P.

Londýnsky politológ: “Nervový plyn, ktorým napadli Skripaľa, sa vyrába aj v Británii, len 7 km od miesta činu”: https://www.hlavnespravy.sk/londynsky-politolog-nervovy-plyn-ktorym-napadli-skripala-sa-vyraba-aj-v-britanii-len-7-km-od-miesta-cinu/1343374#

J.P.
Host
J.P.

Bývalý člen Komisie OSN pre chemické a biologické zbrane: „V Rusku nervový prípravok Nováčik nikdy nevyrábali, vyrábal sa v Uzbekistane“: https://www.hlavnespravy.sk/byvaly-clen-komisie-osn-pre-chemicke-biologicke-zbrane-v-rusku-nerovy-pripravok-novacik-nikdy-nevyrabali-vyrabal-sa-v-uzbekistane/1343720

tauri
Host
tauri

Zde máte názory vymletých dětí Matrixem..ještě se těšíte na důchody? jestli se fakt něco nestane, lidi už nemají fakt šanci přežít.
Děti mi opravdu příjdou rok od roku vymleté a umělé víc a víc..takovi floutci za mých mladých let nebyli..

https://www.youtube.com/watch?v=cPuHYEpBh90

Pomeranč
Host
Pomeranč

No, ze strany těch náctiletých to byla šaškárna, ale souhlasím v jednom a to sice, že mi vadí objektivizace lidí podle věku. Co mají dělat? Ovečky? Myslím to teď obecně na všechny mladší – vždyť je správné, když lidé projevují své názory. I ti mladí. A floutci? Jako pardon, ale takhle chcete nazývat mladé lidi s vlastním názorem? Dovolujete si to k nim jen kvůli jejich věku, to o vás dost vypovídá. Sice se mi taky nelíbilo co tam předvedli, ale v něčem souhlasím. Proč by měl člověk klopit hlavu je proto, že je mu tolik a tolik let?! Matrix… Číst vice »