Bývalý polský prezident: Je jednodušší zlikvidovat EU a začít znovu

V posledních několika letech se Evropská unie potýkala s celou řadou problémů, které se zejména týkaly brexitu a uprchlíků. A právě to vyvolalo rozdíly mezi členskými státy EU v tom, jak by měly být tyto naléhavé otázky řešeny.

EU je snazší zlikvidovat a znovu vytvořit, než aby pokračovala ve svém rozvoji v současné podobě. Takový názor vyjádřil bývalý prezident Polska Lech Wałęsa v rozhovoru pro švédský deník Aftonbladet. Podle politika EU v rozvoji překáží různé směry rozvoje jejích členských zemí.

„Evropská unie vznikla za zcela odlišných podmínek, než jsou ty, které nyní existují. Už dávno jsem varoval Německo a Francii, že nebudou moci zachránit unii, pokud členské státy v různých směrech zajdou tak daleko,“ řekl.

Kromě toho navrhl všem členským zemím, aby znovu podaly žádost o členství v EU, a aby zároveň schválily seznam deseti povinností, které by musely splnit, a deseti práv, které by na oplátku obdržely.

„Někdy musí vývoj učinit velký krok, aby mohl dále pokračovat. Jako tehdy, když jsme v krátké době přešli z komunismu na demokracii. Nyní musíme opět udělat tak velký skok,“ cituje deník jeho slova.

Co se týče nadcházejících voleb do Evropského parlamentu, které mají proběhnout koncem tohoto měsíce, Wałęsa přiznal, že si ještě nevybral kandidáta.

„Nevím, koho budu volit, ale volit budu, protože musím. Zvolím tu nejméně škodlivou variantu,“ řekl v rozhovoru exprezident.

Jeho poznámky se objevily na pozadí spekulací o hrozícím rozpadu EU, která je v současné době oslabena rostoucím napětím v rámci bloku, které souvisí s řadou otázek.

Jedním z hlavních bodů neshod, který staví Německo a Francii proti čtyřem Visegrádským zemím východní Evropy, je přerozdělování migrantů. Polsko, Slovensko, Česká republika a Maďarsko nejsou totiž ochotné splnit požadavky na kvóty a přijmout určitý počet uprchlíků v probíhající migrační krizi, která v EU přetrvává již od roku 2015.

zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7 komentářů

 1. Martin Rubáš napsal:

  Je to tak. EU se neustále mění k horšímu a euroskeptické strany jsou naší jedinou záchranou.
  https://www.epshark.cz/clanek/1930/jak-se-za-15-let-promenila-eu

 2. Lekno napsal:

  EU vznikla pre posilnenie statusu vybranych (kolonialnych) krajin, ktore nasledne vyciciavaju okolite ekonomiky/otrokov.
  EU teda nevznikol za ucelom technologickeho rozvoja, rozvoja (nie dezinfo) vzdelavania, zvysovania zdravotneho informovania ludstva, zvysovania uvedomenia socialnej bezpecnosti obyvatelov atd…
  Kde sa jedna o prospech minority (na ukor vacsiny), tam sa jedna o formu kriminalneho parazitizmu.
  Volit mensie zlo je prekazkou pri hladani dobra.

 3. Irena napsal:

  Jsem pro, ale jen půlku, zlikvidovat EU ano, a už žádnou EU. Proč taky, každý by si měl hospodařit na svém, se svými financemi, svými zákony, se svými hranicemi atd. A s ostatními státy se dá přece spolupracovat, obchodovat.

 4. Brugh napsal:

  Lecha Walęsa byl zrádce a komunistický udavač, oznámil polský ministr obrany Antoni Macierewicz ……………..http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=186431

 5. jirik napsal:

  28. května 2019 se bude konat mimořádný summit EU, na němž budou projednány kandidatury na hlavní funkce unijních institucí, píše N-TV. Již v červnu by mělo být určeno nové vedení Evropské komise, Evropské centrální banky a Rady EU. Přitom ne všechny země EU souhlasí s postupy jmenování, především s praxí jmenovat vůdce většiny Evropského parlamentu předsedou Evropské komise.

  https://sptnkne.ws/mx5Q

 6. Jan napsal:

  EU je nastrojem globalistu usilujicich o ovladnuti zemi a snazsi okradani obcanu EU. Koupi si EU komisi i opilce Junckera. Pak jeste korumpuji poslance EU vysokymi platy a udelaji z nich kyvaly na vsechno. A jedou… Nebezpeci pro ne jsou opozicni strany a ty se snazi zase penezi korumpovat, demonizovat, pomlouvat, rozvratit pred volbami. Penez na to maji dost a tisiceronasobne se jim to pak vyplati!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.