Bývalý ruský velvyslanec: USA již nemají více možnost absolutní dominance

USA již nemají více možnost absolutní dominance, ale americký politický establishment to zatím nepochopil a jedná i nadále po starém, míní bývalý velvyslanec RF Sergej Kisljak.

 

 

„Existují hluboké faktory, jež určují politiku USA ve světě. K těmto faktorům patří jistota Američanů, že mají výjimečnou zemi, kterou Pánbůh předurčil k tomu, aby vedla ostatní za sebou,“ řekl Kisljak v interview pro list Izvestija.

Připomněl, že během voleb prezidenta používali američtí demokraté a republikáni stejnou rétoriku.

„Máme do činění se státem, jenž má dlouhodobou setrvačnost… To, co se dnes děje, je výsledkem obtížné adaptace USA na měnící se svět, ve kterém již nemají možnost absolutní dominance,“ soudí Kisljak.

Podle jeho názoru je to zjevný fakt pro mnohé v Evropě, Asii, ale nikoli pro politickou třídu v USA.

„Nepřejí si s tím souhlasit. Proto tak hlasitě křičí, že Amerika není jako ostatní a má vést všechny za sebou. Jinými slovy nesouhlasí s objektivními změnami ve světě,“ myslí Kisljak.

Poznamenal, že se v této situaci stalo Rusko zemí, která je připravena hájit své zájmy, včetně silou.

 

 

„Právě tohle se stalo pro Američany výzvou, se kterou se nedokázali smířit. Na to si budou muset ještě dlouho zvykat. Bude to nejednoduché a dlouhé období. Ale v každém případě jde o objektivní realitu. Svět se mění,“ míní bývalý ruský velvyslanec v USA.

Zdroj: sputnik

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

2 Komentáře zapnuto "Bývalý ruský velvyslanec: USA již nemají více možnost absolutní dominance"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Americké bombardéry zaburácely nad Ostravou
Opět po roce přistály v pondělí na ploše Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově americké strategické bombardéry B-52 Stratofortress a B-1B Lancer. Oba mají patřit mezi největší lákadla víkendových Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil Armády ČR, které se na letišti nedaleko Ostravy uskuteční.
https://www.novinky.cz/domaci/448885-americke-bombardery-zaburacely-nad-ostravou.html

jirik
Host
jirik

Těžaři zlata měli zmasakrovat v Amazonii členy kmene, který žil mimo civilizaci
Nejméně deset členů indiánského kmene, který dosud žil v brazilské Amazonii v naprosté odloučenosti od civilizace, měli minulý měsíc zmasakrovat těžaři zlata. Případ už začala vyšetřovat brazilská prokuratura, napsal list The New York Times s odkazem na informace lidskoprávní organizace Survival International.
https://www.novinky.cz/veda-skoly/448873-tezari-zlata-meli-zmasakrovat-v-amazonii-cleny-kmene-ktery-zil-mimo-civilizaci.html

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!