Bývalý šéf CIA: Jak USA zasahuje do voleb jiných států pro dobro systému a v zájmech demokracie

Bývalý ředitel CIA James Woolsey v pátek v rozhovoru s Fox News prohlásil, že USA zasahuje do zahraničních voleb „pro dobro systému“. Analytik Wall Street Charles Ortel v rozhovoru pro Sputnik zdůraznil, že pohrávat si s hlasy jiných národů není chování, jaké by supervelmoc měla vykazovat.

„Stejně jako většina Američanů zuří vzteky, že se do volebního cyklu 2015/2016 zapletla zahraniční iniciativa, by většina republik kdekoli na světě měla očekávat, že jejich hlasy samy o sobě určují výsledky voleb,“ sdělil Ortel Sputniku, když komentoval poznámku bývalého šéfa CIA Jamese Woolseyho ohledně amerického narušování voleb v zahraničí. Pokud Woolsey hovořil pravdu, je to podle Ortela skutečně „děsivé“.

V pořadu Ingraham Angle, který vysílá Fox News, Woolsey potvrdil, že USA se „pravděpodobně“ zapletlo do voleb jiných států. „Ale bylo to pro dobro systému, aby se zabránilo komunismu v převzetí moci, například v Evropě v roce 1947, 1948, 1949,“ dodal.

Na otázku, zda má USA prsty v narušování procesu voleb jiných zemí i dnes, bývalý šéf CIA  naznačil, že tyto kontroverzní praktiky stále pokračují: „Pouze pokud pro to existuje velmi dobrý důvod…v zájmech demokracie.“ zamumlal.

Komentujíc Woolseyho slova, Ortel dále poznamenal, že „od roku 1945, zdánlivě nekontrolovaný dohled Amerických „zpravodajských“ služeb, zřejmě vedl členy jejich vrcholného vedení a agenty k přesvědčení, že oni vědí co je v našem zájmu lépe, než my, občané Spojených států.“

„Woolseyho arogance, kterou dokazuje dlouhé období jeho působení (Bush-Clinton-Bush-Obama), odhaluje neregulovaný globalismus, by mohla ve skutečnosti vést ke sjednocení místního politického spektra, k podněcování skutečné reformy našich národních bezpečnostních služeb a k zajištění následování promyšlených a rozumných cílů, které náš národ budou doopravdy chránit a současně podporovat výjimečné zakládající ideály, které jsou zakotveny v naší vlastní ústavě,“ podtrhl investigativní novinář.

 

Související obrázek

Překlad: raja, Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

 1. jirik napsal:

  Situace na Slovensku

  Naše redakce získala před dvěma hodinami informaci, že na Slovensko dorazila pravá ruka George Sorose, Marcello Fabiani. Je to jeden z architektů Oranžové revoluce na Ukrajině v roce 2004. Tajemný Marcello se objevuje všude tam, kde padají vlády a režimy, naše redakce chystá ve spolupráci exkluzivní článek o tomto člověku, který jezdí po světě a pomáhá koordinovat facebookové crowd eventy v ulicích, naposledy minulý měsíc organizoval v Moskvě a v Petrohradu demonstrace Alexeje Navalného. Robert Fico a Robert Kaliňák stojí proti člověku, který je profesionální prodlouženou rukou George Sorose na svrhávání režimů a vlád. Stejně tak jako v mnoha zemích Evropy, i na Slovensku udeřily tuhé mrazy, ale oteplení o víkendu může vyhnat do ulic tisíce lidí, ale především média mohou vyvolat tak enormní tlak na slovenskou vládu, že ministři Roberta Fica mohou dostat strach a mohou se pokusit postavit na stranu budoucích vítězů. Dnešní dýka do zad od ministra kultury Maďariče by měla být jasným varováním pro slovenského premiéra.
  https://aeronet.cz/news/exkluzivne-slovensky-novinar-a-jeho-pritelkyne-se-nijak-nebranili-vraha-zrejme-pustili-primo-do-domu-teorie-o-italske-mafii-se-hrouti-neziskovy-sektor-uz-naplanoval-demonstrace-proti-vlade/

 2. Xxx napsal:

  Donald Trump 1. června 2017 oznámil, že USA od Pařížské dohody odstupují… Tak jaký čekání na podpis??? Přijde mi to celý jako pěkná bachorka….

 3. jirik napsal:

  Prezident Donald Trump by měl oznámit vítězství v Sýrii a co nejdříve vrátit americké vojáky domů. Vyzval k tomu vědecký pracovník Cato Institutu, bývalý pomocník prezidenta Ronalda Reagana, Doug Bandow ve svém článku pro The National Interest.

  Autor píše, že USA měly řešit v Sýrii příliš mnoho úkolů, z nichž některé byly již původně neúnosné. Patří k nim boj s frontou Islámský stát, zadržování ambicí Turecka, podpora demokratické opozice, spolupráce s Kurdy, boj s režimem Bašára Asada. Navíc měly zasahovat do vztahů mezi početnými ozbrojenými útvary, které válčily mezi sebou, z nichž se některé dají pokládat za teroristické. https://sptnkne.ws/gRSC

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..