Bývalý velitel izraelské vojenské zpravodajské služby: Reakce Ruska bude pro USA naprosto neočekávaná, oni dokonce ani nevědí, co je čeká

Američané jsou zvyklí mluvit jazykem arogance, říká bývalý velitel izraelské vojenské zpravodajské služby Nativ, Jákob Kedmi. Reakce Ruska bude ale podle něj pro USA naprosto neočekávaná nepříjemnost. Oni dokonce ani nevědí, co je čeká. Ale až se to dozví, bude pozdě, říká vojenský expert. Je přesvědčen, že po jakémkoli úderu na Rusko, zamíří odvetný úder především na území Spojených států. Jediné, co může podle Kedmiho USA zastavit, je ohrožení samotných Spojených států. Tento vojenský analytik je stručný, přesný a nemá ve zvyku se mýlít. 

 

Hlavní dynamikou současné mezinárodní situace je relativní globální oslabení USA a snaha Ameriky zachovat si tuto dominanci za jakoukoli cenu. Hrozba, podle jejich názoru, vychází především z rostoucího centra vlivu – Ruska.

 

 

 

 

Rusko představuje  hrozbu globální dominanci USA už samotným faktem své existence, přítomností mohutného jaderného potenciálu. Svět vidí, že USA stále více vypadají jako papírový tygr. Ten může být sice nepříjemný, ale rozhodně není v stavu postavit Rusko na kolena.

USA se pokoušejí mluvit s Ruskem jazykem sankcí a ultimát. «Je-li to však politika Spojených států, pak není o čem s nimi jednat, dokud nebudou jednat tónem, který vést jednání umožňuje», říká Kedmi.

Americká politická elita svatě věří, že Rusko bylo a je i nyní řízeno oligarchy, a že na nich záleží, jak se bude Rusko chovat. Dívají se a vidí, že oligarchové stále jsou. Říkají si – využívali jsme je dříve a použijeme je i teď. A není moci, která by zpochybnila americkou svatou víru, že vyšší ekonomický tlak na Rusko, který sníží příjmy těchto osob (oligarchů), povede k mocenské změně v Rusku.

 

 

 

 

USA se ale dostaly do složité vojensko-strategické situace. Celá jejich strategie byla zbudována na tom, že mají v námořnictvu v oceánu obrovskou převahu v raketové výzbroji. Proto vyvinuly strategii okamžitého globálního úderu po Rusku, říká Kedmi. A najednou došlo k něčemu pro ně naprosto nečekanému. Přepočítaly se. Ukázalo se, že Rusko také začalo vyrábět rakety «Kalibr», které se ukázaly být dokonce lepší, než vychvalované americké «Tomahawky». A nejnovější systémy «Avangard»,«Sarmat» a «Poseidon» uvedly Američany prostě do šoku.

USA nestihnou ani mrknout, a nezůstane po nich ani prach.

Bude to pro ně taková neočekávanost, taková nepříjemnost. Oni dokonce ani nevědí, co je čeká. Ale až se to dozví, bude pozdě, říká Jákob Kedmi.

Po jakémkoli úderu na Rusko, odvetný úder zamíří především na území Spojených států. Protože jediné, co může USA zastavit, je ohrožení samotných Spojených států.

Američané nikdy nepůjdou do války, protože se války bojí. Ale pak si budou nuceni prožít to, co se jim nemohlo zdát ani v tom nejhorším snu, říká Jákob Kedmi.

 

 

 

 

Američané se snaží razit arogancí. Ale tak mluvili se Severní Koreou a výsledek žádný. Stejně jednali s Čínou a výsledek byl stejný. Stejně arogantně se snaží mluvit s Ruskem. Ani to neskončí jinak. Američané mohou lhát všem, komu chtějí, ale oni sami přece musí vědět, že lžou. Oni přece vědí, že žádná hrozba ze strany Ruska neexistuje. Je to jejich laciná, cynická hra. Ale teprve až se nakonec přesvědčí, že zlomit Rusko se jim nepodaří, budou nuceni přijít jednat. A ta doba není daleko.

Autor článku Jákob Kedmi (72) je diplomat, bývalý šéf zpravodajské služby Izraele Nativ pro Střední i Východní Evropu a země SNS, velitel zvláštních jednotek, vojenský analytik.

zdroj: Institut slovanských strategických studií

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

 1. JJ49 napsal:

  USA nebudou útočit proti ruským zbraním, protože každý zásah takovou zbraní bolí a oni vědí že tam, v Rusku, jsou věci proti kterým neudělají vůbec nic.
  Oni se snaží využívat ruskou pátou kolonu hlupáků, kteří netuší, že v případě jejich vítězství je po nich v prvé řadě.
  A proč taky válčit, když mají v Moskvě Centrální banku v čele s Nabiulinou, jejímž prostřednictvím uniká denně Ruské federeci jedna až dvě miliardy dolarů denně na západ.
  A RF proti tomu nedělá prakticky nic!

 2. Josef Pecl napsal:

  Vietnam, Afghanistán, Srbsko, Irak, Lybie, Syrie… Proč občané USA nechávají světový velkokapitál, aby rozhodoval za ně? Uvědomují si, že kdo seje vítr, sklidí bouři?

 3. mukki napsal:

  Nikdo,ale opravdu nikdo,si nesmí uzurpátovat právo,zlikvidovat lidstvo na zeměkoulí,jestli to je Rus nebo Amík!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..