Čekají nás výpadky elektrické sítě? Podprahová data i v pohádkách

…..čtenář tadesca nám poslal zajímavý postřeh. Pouvažujte sami, co nám chtěli naznačit….

16:54

Děkuji za mejlíka a zároveň mohu potvrdit skutečnost, že se na to čeká v celé EU. Není dne, aby v Německu nehasili „blackout“ požár a to dokonce i někdy dvakrát či třikrát za den….

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7 komentářů

 1. Maroš napsal:

  Ja len, že toto je výstup výhod digitalizácie vysielania! Ide o to, že v analógovom vysielaní sa tiež dalo – a určite sa to používalo – vtesnať sekvenciu, ktorá musela byť kratšia ako 1/10 sekundy – aby ju divák vedome nezaregistroval, ale jeho podvedomie áno! Ide o to, že zrak funguje na princípe neuro-foto-chemickej reakcie, teda to, čo nervy sú schopné snímať ako produkt fotochemickej reakcie – tak to aj registrujú – hoci pre mozog a jeho rohodovanie o momentálnych prioritách je to „nateraz“ nepodstatné, takže to odloží „do skladu“ podvedomia. A keďže som v minulosti pracoval v médiu – mám pojem o strihu a digitálnom spracovaní – teda že v digi formáte sa tan do tej 1/10 sekundy zmestí ozaj veľa – veď si stačí uvedomiť funkcie takého programu, ako je Audacity – a tam sa bavíme o tisícinách sekundy – ktoré nervový systém dokáže registrovať – inak by takáto funkcia programu nemala zmysel.
  Dobre – a to hovorím o vradených sekvenciách, ale ešte existujú aj „masky“, to znamená, že do celého video materiálu sa dá nahrať či už jeden obraz, alebo maskovacia sekvencia – akcia – a bude to na princípe nejakých farebných bodov – povedzme fialových – to je fuk, ale ide o to vnímanie – napríklad ženy sú vnímavejšie na červenú – ako zberačky plodov, muži sú vnímavejší na lesky a záblesky – ako bojovníci registrujúci zbraň nepriateľa. Takže – podľa cieľovej skupiny muži či ženy ja môžem prekryť celý obraz /technicky prepočítať – čo sú často aj hodiny práce počítača/ nejakým logom, či pohyblivým makrom.

  A teraz inak – čo si myslíte – prečo došlo k digitalizácii ak nie kvôli manipulácii – veď digi /“krátkovlný“/ signál je menej spoľahlivý ako dlhovlný analógový! Len vám to nikto nepovie!
  „Pravidelné přerušování signálu a úplný výpadek jednoho z jedenácti vysílačů prvního celoplošného multiplexu provázely start řádného zemského digitálního televizního vysílání na Slovensku. Provozovatel digitálních vysílačů u našich východních sousedů, společnost Towercom, zahájil vysílání dva dny před Vánoci, i když původně počítal s termínem na Silvestra. Signál digitální televize ze Slovenska doletěl i k řadě českých diváků. “
  https://www.lupa.cz/clanky/start-digitalniho-vysilani-na-slovensku/

 2. kalia napsal:

  Já jsem si dnes vybírala peníze z bankomatu (není mojí banky, ale vybírám v něm pravidelně, takže vím, jak to probíhá). Vždycky se tam chvíli čeká „počkejte prosím“ = pár vteřin. A dnes „počkejte prosím“ … a nic, tak čekám, čekám a už jsem si říkala, jestli mi to vůbec vydá zpět alespoň kartu a nebo budu muset volat na tel. číslo které tam bylo uvedeno v případech problémů. Nakonec mi to po několika minutách peníze obvyklým způsobem vydalo, ale moc se tomu nechtělo. Jako by mi banka teda nakonec milostivě vydala MOJICH 1000Kč (to není velký výběr, normálně vybírám většinou 3000-5000Kč a nikdy jsem neměla problém). Ale třeba to byla jen náhodná chyba v tom bankomatu (párkrát jsem něco podobného zažila u jiných bankomatů, ale snad nikdy to netrvalo tak dlouho).

  • CZK napsal:

   Ten bankomat komunikuje s bankou vzduchem. Když se přeruší komunikace tak se to chvíli zdrží než ji znova obnoví.

  • svalovidoslava napsal:

   Tak pro změnu mne se nepodařilo přihlásit dopoledne do internetbankingu; heslo jsem měla správné, poslalo mi to přihlašovací kód sms. Byla jsem si jistá, že jsem ho zadala správně, protože jsem zvyklá si to po sobě kontrolovat a po zadání se dlouho točilo kolečko a hlásilo, že mám počkat a pak se objevila původní obrazovka k přihlášení bez zadaného. Tak jsem si říkala, jestli se do internetbankingu vůbec dostanu, protože kdyby byla chyba v kódu, tak mi to přece nahlásí. Ještě se mi to nestalo, tak jsem jen zírala. Na podruhé s přihlášením od začátku to šlo pak bez problému.

 3. korendor napsal:

  Nechavat prachy v bance. jen na nutne platby vse ostatni podojit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..