Cenzura? Centrum.cz blokuje e-maily s odkazy na dezinformační weby. Brzy přijdou na řadu i další. Naše doporučení jak jednat

…..dlouhou dobu neustále opakuji, zařiďte si mejlové adresy, které nebudou kontrolovatelné českou mafií. Z pochopitelných důvodů nemají zločinci sedící na vysokých postech, kteří rozkrádají Českou republiku ve vekém a samozřejmě i politici, kteří je v tom podporují, zájem na rozšiřování pravdy….

12:54

…..a proto znovu všem doporučuji, zařiďte si protonmail.ch popřípadě protonmail.com a přes tyto mejlíky můžete šířit data. Pokud by nakonec mafiáni v parlamentu zablokovali i weby, popřípadě je zrušili, zašlete nám do redakce Vaše nové emailové adresy  s koncovkou protonmail, kde Vám budeme moci zasílat zprávy. I tento krok blokace webů se samozřejmě chystá. Proto doporučuji vše moudrým lidem, kteří nemají zájem být odříznuti českými srač.omety od dat, zařiďte si prosím zmíněný protonmail. Ten Vám blokovat samozřejmě nemohou…..

Určitě se najdou organizace, které protlačí listinu základních práv každé lidské bytosti na první místo, kdy budou museti tyto rádoby pravdoláskařské organizace kapitulovat. VŠICHNI LIDÉ MAJÍ PRÁVO NA SVOBODNÉ VYJÁDŘENÍ!!!!!

Přečtěte si prosím základní listinu lidstinu práv….

http://www.psp.cz/docs/laws/listina.html

Po založení nového protonového mejlíku pošlete Vaši adresu na vevercak540@protonmail.ch

a to v případě, že budete mít zájem o zasílání článků v případě blokace webu….

tm

Cenzura? Centrum.cz blokuje e-maily s odkazy na dezinformační weby!!!!!

Freemailové služby vydavatelství Economia podle webu Aeronet.cz blokují e-maily, ve kterých se nacházejí odkazy na „alternativní“ média. Cenzura by měla být zavedena na schránky @centrum.cz, @atlas.cz i @volny.cz. Podle Aeronetu blokování začalo 15. prosince 2017 a trvá dodnes. Má prý souvislost s prezidentskými volbami, neboť majitel Economie Zdeněk Bakala podporoval Drahoše, na něhož ona „alternativní hlásala skutečnou pravdu“.

Teď k faktům. Nikdo kromě alternativních médií nenazývá stránky šířící fake news alternativami, ale jako dezinformační weby. Jejich seznam a zdůvodnění, proč jsou na listu zařazeny, sepsali například investigativci z Neovlivni.cz, které vede Sabina Slonková. Seznam dezinformačních zdrojů údajně sestavilo i ministerstvo vnitra, není však nikde veřejně přístupný.)

Jak blokování funguje?

K blokování e-mailů ale opravdu dochází, sám jsem tuto skutečnost ověřil na nově založené schránce @centrum.cz.

  • Blokované e-maily neskončily ve spamu, ve schránce se vůbec neobjevily.
  • Na @centrum.cz nedorazily e-maily s odkazy na dezinfo weby Aeronet, Sputnik, AC24, Parlamentní listy a Protiproud. Jiné jsem nezkoušel.
  • Odkazy na Aeronet byly blokovány ze schránek Seznamu, Outlooku.com, Gmailu i mého pracovního Outlooku Web App na doméně @mf.cz. Ze schránky @centrum.cz však odkazy poslat šly, a to jak na jiné servery, taky i do další schránky @centrum.cz.
  • Centrum.cz blokuje nejen aktivní HTML odkazy, ale i uvedená URL v plaintextu.
  • Odkazy maskované pod zkracovači jako goo.gl prošly.
  • Vadí i pouhý řetězec „aeronet.cz“. Do schránky nepřišel ani e-mail, který měl několik tisíc znaků okopírovaných z článku z našeho Cnews, kde byl uprostřed textu vložen „aeronet.cz“.
  • Centrum.cz blokuje odkazy na aeronet.cz, ale filtr je zřejmě nastaven na tento přesný zápis. Pokud je v odkazu Aeronet.cz (s velkým A), e-mail dorazí.

Komentář

Ve všeobecných podmínkách Economie není žádný bod týkající se možné cenzury. Provozovatel nicméně nezaručuje „službu poskytovanou bez chyb“ a zříká se odpovědnosti za „omezení služeb“ nebo „nedoručení zpráv“.

Ať už cenzuru omylem zapnula stážistka, která již v Economii nepracuje, nebo jde o vedením firmy posvěcenou politiku, takové řešení je podle mě nešťastné. S fake news se musí bojovat dobře ozdrojovanou osvětou. Cenzura jen potvrdí názor oněch příznivců „alternativních“ médií, že je to naopak mainstream, který lže a manipuluje. Blokování e-mailů s danými odkazy navíc paradoxně ublíží i těm, kteří takovou osvětu šíří. V časoprostoru se ztratí i e-mail typu: „Hele, ta zpráva z (dezinfo) webu ABC je úplný nesmysl, schválně se podívej na XYZ a 123, kde popisují, jak to bylo ve skutečnosti.

Tiskové oddělení Economie jsme požádali o vyjádření, zatím však nedorazilo. Až (jestli) se tak stane, článek aktualizujeme.

Aktualizováno (10:52) – Odpověděl nám přímo generální ředitel Economie Roman Latuske. „Používáme pro naše freemailové portály antivirové řešení Virusfree. Blokace vznikla u dodavatele antiviru, který si filtr takto nastavil na základě podnětů svých uživatelů. Situaci prověřujeme.

Aktualizováno (14:21) – Reakci zaslal také Tomáš Charvát ze společnosti Excello, který Virusfree provozuje: „Služba Virusfree.cz provádí antispamovou a antivirovou kontrolu vydavatelství Economia(centrum.cz, volny.cz,atd..). Vyhodnocení emailu jestli je či není spam, probíhá v rámci služby Virusfree.cz, která k tomu používá řadu různých technologií.

Jednou z těchto technologií je i reputace domén, kterou ovluvňuje zejména:

  • výskyt v emailech, které jsou uživately označeny jako spam
  • výskyt na ostatních reputačních listech

Pokud dojde ke korelaci špatné reputace z více zdrojů email je hodnocen jako spam. Uvedené subjekty mají dlouhodbě špatnou reputaci, kterou je možné sledovat například na https://www.konspiratori.sk/zoznam-stranok.php

Uživatelé mají při označování fakenews vysokou disciplínu a velmi jim záleží aby takovéto emaily nedostávali. Zpětnou vazbu čerpáme napříč spektrem uživatelů a to jak z Economie, tak i od celé ady společností. Informace, které při filtraci používáme(přejímame od třetích stran) jsou využívany řadou jiných subjektů i k filtraci reklamy na webových stránkách.

Zdroj druhé poloviny článku: https://www.cnews.cz/economia-centrum-atlas-cenzura-dezinformacni-weby

Mohlo by se vám líbit...

17
Komentujte

avatar
8 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
terezaSonkajirikkaliaJarka Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

Treba to klasicky zahltiť spamom – kapacita servera nikdy nie je neobmedzená – dobrá vec sú aj fiktívne nicky pred doménovou adresou – nikto nie je dotknutý – server áno. /jgsapatri@gmail.com, sanatovys@gmail.com – atď. = detto@centrum.cz/.
Inak – na centrum.cz je hlavne ČNTV.

SamTingWong
Host
SamTingWong

Když vidím a čtu, kolik lidí je blokováno na FB, protože je tam neustále nahlašují placení sluníčkáři, nedělám si iluze o zdrojích tzv. reputačních webů.

jintrovert
Host
jintrovert

Protonmail.ch mi už několik měsíců leží v hlavě a tahle „kauza“ je ta poslední kapka..,takže o víkendu si zvolím jméno a zakládám jej a odesílám do redakce 😉 Neb události v téhle notně pokročilé době,mohou kdykoliv nabrat pořádný spád…Základní verze zdarma by měla stačit že?

raja
Admin

Ano, základní verze stačí.

Janča
Host
Janča

založila jsem si ho,může se to hodit

Sonka
Host
Sonka

Ahoj Jančo, marně se již třetí den pokouším založit si mail u protonu, ale neustále mi to zamrzává na načítání protokolu. Můžeš mi poradit ?

tereza
Admin

Dnes jsem zakládala e-mailovou schránku na protonmailu kamarádce a podařilo se.

jirik
Host
jirik
kalia
Host
kalia

na daném odkaze se píše:
„Zajímavá také historie ProtonMailu – začal vznikat v době, kdy v laboratořích CERNu dočasně vypnuli kvůli údržbě urychlovač a pozastavili projekty, které s ním souvisely. Chytré hlavy tak měli najednou spoustu volného času a výsledkem je ProtonMail. Zajímavé je také to, že v týmu který jej vyvíjí jsou i dva Češi, kteří v CERNu pracují.“

kalia
Host
kalia

tak jsem si nakonec zařídila nový mail na tutanotě a druhý (pouze pro tadesco) na protonmailu. Jsem ráda, že jsem konečně našla e-mail, který mi vyhovuje – už delší dobu jsem hledala něco takového.

jirik
Host
jirik

Doplním nějaké info – 2. E-maily u českých operátorů jsou jako otevřená kniha na ministerstvu vnitra Pokud to myslíte vážně s ochranou soukromí, nesmíte používat české e-mailové servery — a ideálně ani korporace jako Google a Microsoft. Bezpečnostní složky u nás mají snadný přístup především ke všem e-mailovým poskytovatelům v ČR a čtou si z nich jako z otevřené knihy. Jakýkoliv e-mailový účet v zahraničí je proto v našich zemích bezpečnější, než e-mail v ČR, pokud např. píšete komentáře na české alternativní servery. Pokud máte Apple, je snadné použít alternativně jeho mail zdarma: https://www.icloud.com Asi nejlepší jsou ale Proton anebo… Číst vice »

Petr
Host
Petr

antispam není cenzura

Sysi
Host
Sysi

…ale jak je z textu článku patrné, dá se jako cenzura zneužít.

Pavel
Host
Pavel

Chtělo by to změnu naší Ústavy protože bod 4) článku 147 v podstatě neguje bod 1) 2) a 3) tohoto článku Ústavy. Je vidět, že ji „páchali“ bývalí komunisté, kteří se pořád bojí lidu. V americké Ústavě je zaručena všem svoboda projevu a cenzura je zakázána, a to bez jakýchkoliv dalších možností toto právo nějak omezit zákonem apod. Takže cenzura NE, zákony omezující svobodu projevu NE, a pokud se někdo svým projevem někoho dotkne nebude to již nadále trestný čin. Nevím již kdo to napsal, ale „Svoboda je nedělitelná“ – buďto je anebo není. Nic mezi tím.

pavel
Host
pavel

Ahoj tomáši, pro případ, že by nastala avizována situace…..
Děkuji pavel
Milý pavle, mejlíka jsem si zaregistroval…..
tm

streda
Host
streda

Kdyby některé emaily končily ve spamu, pak pochopitelné. Jenže jsou smazané úplně.

Jarka
Host
Jarka

Lidi dokazali komunikovat i jinou cestou kdyz neexistoval internet. To jelita asi zapomneli.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!