Černochy a ženy nezajímá cyklistika. Úředníci budou tento rasismus a sexismus řešit

Já si myslím, že lidé by prostě měli být strakatí, černo-bílo-žluto-khaki(?), ideálně s šikmýma očima, aby to bylo všechno dostatečně vyvážené. No a s pohlavím by ještě mohl být problém. Radši uřízneme, co visí, ne? Co kdyby to mohlo náhodou urážet nějakou feministickou skupinu? No to nelze připustit. S orientací by problém být neměl, protože už nebude směr, jakým bychom se mohli orientovat. Budou prostě „lidé“. Zeptají se vás „Na co jsi?“ a vy odpovíte „Na člověka“. 

 

[wp_ad_camp_2]

 

Jen si to představte, jak krásný bude svět, až zde budou pobíhat bezpohlavní různorodí lidé a rozdávat lásku, svobodu a všelijakou možnou i nemožnou korektnost…? 

raja


V Londýně rostou cyklostezky jako houby po dešti, ale vyskytl se jeden odporný problém. Provoz na nich je příliš rasistický a sexistický, jelikož většinu uživatelů cyklostezek tvoří bílí muži.

Londýnský komisař pro pěší turistiku a cykloturistiku Will Norman, který pracuje při kanceláři starosty Sadiqa Khana, si postěžoval: „Je zde problém s jízdou na kole a tím, že je vnímána jako způsob, jak umožnit mužům středního věku rychlejší pohyb po městě, což vůbec není objektivní.“

Potíž podle úředníků věnujícím se cyklistům je v tom, že jízdu na kole po městě využívá velmi málo žen a lidí z etnických menšin.

Černoši, Asiaté a další „etnické menšiny“ tvoří pouze 15 procent cyklistů. S ženami to není o nic lepší.

„I když vidíme růst počtu cyklistů, nevidíme tuto [požadovanou] různorodost,“ uvedl Norman.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Kancelář starosty proto připravila projekty, které mají zmíněnou různorodost prosadit. Mj. se jedná o výuku jízdy na kole, finanční příspěvky pro skupiny, které běžně nejezdí na kole, a propagaci elektrických kol.

Zdroj: 1


 

Dodatek:

Asi takhle nějak bude vypadat rodina.


(Jen pro pořádek, otec toho dítěte je vlevo a matka, která se však cítí býti otcem, je vpravo. Asi aby v tom dítě nemělo zmatek.)

 

raja

 

[wp_ad_camp_2]

2 komentáře

 1. misa napsal:

  Jako vtip by byl článek skvělý :-))

  Jestli toto v Londýně myslí vážně, tak to se svět opravdu v „prdel“ obrací. To nemají vážnější téma k řešení ?

  Aby nemuseli platit různé studie, proč to tak je, tak já jim to zdarma prozradím.

  Občané tmavých pletí jsou líní na jízdu na kole, ikdyby to kolo měli.
  Ženy chtějí být hezké a upravené. Proč by načančaná manažerka, květinářka, …(se složitým účesem na hlavě !) měla jet z jednoho konce na druhý na kole a kam to kolo dát, když může jet v klidu metrem ?

  Muži to mají v tomto jednodušší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *