Česká kontrarozvědka žádá občany: Dívejte se kolem sebe a hlaste nám, co je neobvyklé

Česká kontrarozvědka žádá o pomoc „moudrost davu.“ Bezpečnostní informační služba po vzoru zahraničních tajných služeb přišla s novinkou – otevřenou výzvou lidem, aby sledovali své okolí a hlásili to, co vypadá podezřele; zejména s ohledem na hrozby terorismu.

BIS zprovoznila své nové webové stránky, založila si twitterový účet a nově se na lidi obrací s tím, že „v době zvyšujících se hrozeb terorismu už nemůžeme spoléhat pouze na profesionály, ale potřebujeme aktivní zapojení každého občana, kterému není bezpečnost jeho země lhostejná.“

Za nejvážnější aktuální hrozbu BIS označuje terorismus.

Postřehy od civilistů
„Evropa se potýká se zhoršenou bezpečnostní situací. Přestože v naší republice je zatím stále relativně bezpečno, je třeba, abychom byli připraveni na krizové situace, které mohou nastat. Jsme součástí globalizovaného světa, a tak riziko, že i u nás bude proveden teroristický útok, roste,“ píše na svých stránkách BIS.

„Inspirovali jsme se podobnými stránkami u významných světových zpravodajských služeb. Všechny tyto snahy mají společného jmenovatele v podobě teroristických hrozeb. Ukazuje se, že v případech předcházení teroristickým aktivitám i jejich případnému vyšetřování jsou postřehy „civilistů“ velmi užitečné,“ říká mluvčí BIS Ladislav Šticha.

Jak by to tedy mělo vypadat? Lidé mají být ostražití, všímat si ve svém okolí podezřelých aktivit či podivného chování.

„Teroristé musí někde žít, musí mít nějaké místo, kde se budou připravovat na útoky. Mohou se u nás připravovat i na útok, který provedou v jiné zemi. Někde bydlí, nakupují, shromažďují materiál, vybavení a zbraně, půjčují si dopravní prostředky, financují své aktivity. Mohou mít i své spolupracovníky,“ vypočítává BIS.

Příkladem by mohl být třeba opakovaný nákup chemikálií v místním obchodě, nebo radikální změna v chování, oblékání a projevech naznačující například příklon k některým radikálním organizacím.

BIS není policie
Mluvčí BIS odmítá, že výzva může být pochopena i jako apel na nižší pudy.

„V žádném případě to není o nějakém udavačství, ale o společenské odpovědnosti za náš společný bezpečný prostor. Je rozdíl mezi snahou například očernit souseda kvůli letitým sporům o výšku plotu a oznámením podezřelých aktivit v místě, kde žiji já a moje rodina,“ říká Šticha.

BIS na svých stránkách nabízí online formulář, speciální bezplatnou telefonní linku i možnost poslat do P.O. boxu běžný dopis.

„Vaše informace budou zpracovány a vyhodnoceny našimi odborníky. Mějte, prosím, na paměti, že působnost Bezpečnostní informační služby je stanovena zákonem. Nepatří nám tak například informace týkající se trestné činnosti, ty sdělte Policii České republiky,“ upozorňuje BIS.

Mluvčí BIS připouští, že je to něco, co řada lidí nedokáže zcela odlišit. „Raději ale dostaneme tři zbytečné e-maily, než bychom se připravili o důležitou informaci, která může ochránit životy a majetek našich občanů. Zatím jsme výraznější nárůst informací nezaznamenali, ale je to poměrně nové,“ shrnuje Ladislav Šticha.

Zdroj: 9

„Inspirovali jsme se podobnými stránkami u významných světových zpravodajských služeb.“ Mám to chápat tak, že jste to dostali příkazem od americké CIA? Pořád ještě platí, že američtí agenti tajných služeb nesmějí být na území ČR sledováni?

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

11
Komentujte

avatar
8 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
AmazonkaČESKÝ LEVSamTingWongLiběnaJarek* Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
vasko
Host
vasko

První co je třeba oznámit, je že některé osoby aktivně podporují invazi cizí kultury, která je s terorizmem přímo spojená.

Tomas
Host
Tomas

Vyzvy k ‚moudremu‘ praskacstvi, velice oblibenemu v Cesku odjakziva.

Fanny
Host
Fanny

A co tak proklepnout neziskovky,tam by bylo práce na roky.
Mají je přímo pod čenichem a nevidí?

Vítezslav
Host

a co kropení z letadel,chemtrails-hotový terorismus na zdraví obyvatel,generátory frekvencí z družic, harp….

Liběna
Host
Liběna

to bylo prvni, co me napadlo 🙂 ze by nebylo spatne, jim to tam napsat.

LDV
Host
LDV

Mimo téma, ale bravo Vladimíre Vladimíroviči http://leva-net.webnode.cz/news/vyvoj-kolem-ruske-penzijni-reformy/ ,
další jeho geniální tah. To mu se říká práce pro svůj národ a ne to, co všude jinde předvádí ti podpindosníci.

merlin
Host
merlin

Milá terezko, co když je BIS na straně Aliance, aspoň já jsem to tak pochopil? Víme přece, že se něco připravuje a to na obou stranách. Koukni na tenhle článek: https://operationdisclosure.blogspot.com/2018/10/important-message-from-potus-donald-j.html

Jarek*
Host
Jarek*

Další výzva na tzv. teplý bonz. Panáčci, my si ve svém okolí uděláme pořádek sami. K tomu nebude třeba takových pražských kašpárků. Vždy tomu tak v minulosti bylo, že si lidé ve svém okolí „vyčistili“ prostor pro život a nepotřebovali to nikde do světa vytrubovat.

SamTingWong
Host
SamTingWong

Šiknul by se odkaz na ten formulář.

Amazonka
Host
Amazonka

Dnes odpoledne jsem v mém oknu kuchyně potkala bojovou stíhačku, letěla tak nízko, že jsem viděla zelenohnědé maskování a mohla zamávat pilotovi, trochu divné, nikdy dřív mi stíhačky výhled nekazily… ale je to k nahlášení?… 🙂

ČESKÝ LEV
Host
ČESKÝ LEV

Pokud by byli agenti chytří,přečetli by si KNIHU JISTÝCH VĚŘÍCÍCH
a hned by POZNALI,kdo je TERORISTA a kolik TISÍC jich tu UŽ JE !